Çözüldü Sunucu Taşıma ve Yedek Kurma Problemi

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.

viquality

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, aslında bir problem yok çok absürt bi konuyla karşılaştım. Eski sunucumda oyunu bir güzel dizayn edip yedeklerimi aldım ve o sunucuda hala sorun yok. Bugün sipariş verdiğim yeni sunucuya aynı mysql sürümü aynı fbsd sürümü olmak şartıyla tar.gz yedeklerimi kurdum. Fakat;
oyuna girdiğimde hiçbir sorun yok ama bazı şeyler çalışmıyor, örneğin lonca kuruyorum kuruluyor ama lonca yok ortada.

SYSERR: Sep 13 17:35:38.653793 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: Duplicate entry '0-15' for key 'PRIMARY' (query: INSERT INTO guild_grade VALUES(0, 15, 'Üye', 0) errno: 1062)

bu tarz saçma hatalar var. Sırf oyunu yedekleyip başka sunucuya taşıdığım için niye böyle bir hatayla karşılaşayım ki mantık yürütemiyorum, oyun fonksiyonlarının bazılarında bu hatalar var ama oynanıyor yani garip

Hesapları sildiysen lonca tablolarını felanda sıfırlaman lazım.
Lonca tablolarını sıfırla hatan gidecek büyük ihtimal.

Hesapları sildiysen lonca tablolarını felanda sıfırlaman lazım.
Lonca tablolarını sıfırla hatan gidecek büyük ihtimal.
Doğru methodla herkesin yaptığı gibi sıfırlanması gereken yerleri sıfırladım herhangi bir eksik yok. Belki 10.defa kontrol etmişimdir , dediğiniz ilk aklıma gelen şeydi teşekkürler fakat sorun çok başka biryerde sanırım

@Trashy nin dediğinin işe yaraması lazım. Hatada (0, 15, 'Üye', 0) değerinin guild_grade e eklenemediği yazıyor. guild_grade sıfırlanmış vaziyette mi ?

Guild tablosunda problem olabilir verdiğim konuda Whistle query paylaşmıştı o yüzden incelemesini istedim.

guild_grade tablosunu temizlediniz mi? Eğer eski verilere ait kalıntılar bulunuyorsa yeni lonca kurarken bu hatayı verebilir. Çünkü aynı idye ait veriyi tekrar tekrar ekleyemezsiniz. Tüm kullanıcı verilerini temizlemeniz gerekiyor.

Sıfırlama işlemini yaptıktan sonra oyunu kapatıp tekrar açın. Yine olmuyorsa @Trashy 'nin dediği konuyu bi inceleyin

guild_grade tablosunu temizlediniz mi? Eğer eski verilere ait kalıntılar bulunuyorsa yeni lonca kurarken bu hatayı verebilir. Çünkü aynı idye ait veriyi tekrar tekrar ekleyemezsiniz. Tüm kullanıcı verilerini temizlemeniz gerekiyor.

Sıfırlama işlemini yaptıktan sonra oyunu kapatıp tekrar açın. Yine olmuyorsa @Trashy 'nin dediği konuyu bi inceleyin

Hocam zaten şöyle düşünün, a sunucusundan yedek alıyorsunuz içeride 20 tane lonca kurulu diyelim. Fakat b sunucusuna yedekleri kurup oyuna girdiğinizde lonca karakterde gözükmüyor o karakter lonca kur seçeneği ile tekrar lonca kuraibliyor ama oda gözükmüyor. Çok saçma durumlarla karşılaştım ana sunucuda niye sorun olmuyor onu anlamadım

Eğer gözükmüyorsa oyun açılırken veritabanından verileri okuyamıyordur. cores/db içindeki syserr ve syslog kayıtlarını paylaşabilir misiniz?

Eğer gözükmüyorsa oyun açılırken veritabanından verileri okuyamıyordur. cores/db içindeki syserr ve syslog kayıtlarını paylaşabilir misiniz?

Kod:
SYSERR: Sep 13 18:37:35.687002 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: Data truncated for column 'playtime' at row 1 (query: UPDATE log.loginlog2 SET type='VALID', logout_time=NOW(), playtime=TIMEDIFF(logout_time,login_time) WHERE id=@i errno: 1265)

SYSERR: Sep 13 18:38:00.431220 :: DirectQuery: AsyncSQL::DirectQuery : mysql_query error: Field 'facebook' doesn't have a default value
query: INSERT INTO guild(name, master, sp, level, exp, skill_point, skill) VALUES('DENEME', 26, 1000, 1, 0, 0, '\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0')

az önce kurmaya çalıştım. Hatta garip birşekilde bir karakterin loncası gözüküyordu onu gittim kapattım ve tekrar kurmaya çalıştığımda 50 defa lonca kurabiliyorum ama yine kayıp gözüküyor. Bu şey gibi hocam siz nekadar sağlam oyun yaparsanız yapın her yedekte bu şekilde strese gireceksiniz. Bunu ne tetikleyebilirki garip bir sorun , benim asıl merak ettiğim başka yerlerdede böyle sorunlar varsa çok kötü.

// Bu arada bu loglar ch1, db auth tarafında vs hiç hata yok.

account tablosunda da sorun var. @Trashy ’in dediği konuyu inceleyerek düzenlemeler yapın. Olmazsa oyunu kapatın tüm syserr kayıtlarını temizleyip tekrar açın. Daha sonra db ve herhangi bir kanala ait syserr ve syslog kayıtlarını paylaşınız

Biraz daha uğraşıp dönüş yapacağım hocam. Anlamadığım noktayı kısa bir cümleyle özetleyeyim, a sunucusunda sorun yaşamazken b sunucusunda versiyonlarına kadar aynı olmasına rağmen sadece tar.gz yedeğini alıp kurduktan sonra böyle sorunların ortaya çıkmasını çok garipsedim. Ortada bir sorun yok halbuki ama bakalım çözmek için uğraşacağım

Mysql ayarlarından dolayı olabilir. Fakat aldığınız her iki hatanın çözümü daha önceki yardım konusunda mevcut.
Sadece düşünmemiz gereken şey loncaların neden oyuna yüklenmediği

Mysql ayarlarından dolayı olabilir. Fakat aldığınız her iki hatanın çözümü daha önceki yardım konusunda mevcut.
Sadece düşünmemiz gereken şey loncaların neden oyuna yüklenmediği
Onların işe yaraması muhtemel fakat böyle bir sorun varsa bilmediğim pek çok sorunun ortaya çıkacağından şüpheliyim. Oyunda başka sorunlar çıkarsa boş yere emek vermişim demektir. Loncayı çözsem aklım başka yerde kalacak : )

@Whistle hocam , dediğiniz yöntemleri denedim ama çözüm olmadı. Ama sisteme işleniyor yani lonca kuruluyor fakat sahibi yok. Sınırsız kurulum yapılabiliyor, sizden öğrenmek istediğim, ben oyunu komple sıfırlamak istiyorum mecburen. Empty table yaparsam idler sıfırlanmıyor sanırım ama veriler gidiyor. Böyle 1 ID ile başlayacak şekilde nasıl sıfırlarım tabloları bilginiz varmı, şuan sıfırlamama rağmen 32 33 34 diye gidiyor id'ler.

Geri