Steam'i Tehdit Eden Yönetmenin Oyun Kariyerindeki Sonu

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Steam Gabe Newell: Sıradaki Gelsin!
Steam’in kurucusu Gabe Newell’ı Twitter üzerinden tehdit eden oyun geliştiricisi Mike Maulbeck, Code Avarice’teki pozisyonundan istifa etti, ve oyun dünyasına bir daha dönmeyeceğini açıkladı!

Ölüm Tehdidinde Bulundu, Hisselerinden Oldu!
Maulbeck şirketin yarısını başka bir kişiye satarak, firmanın bütün haklarından feragat etti. Bu ani ayrılığın, Maulbeck’in Newell’a tehdit savurmasıyla ilgili olduğu söyleniyor. Maulbeck, geçtiğimiz aylarda yönetmenliğini yaptığı oyunu Paranautical Activity’nin Steam’e erken erişim olarak eklenmesi nedeniyle Steam’in ortak kurucusu Gabe Newell’aTwitter üzerinden ölüm tehditi savurmuştu ve Steam'e yönelik ağza alınmayacak sözler etmişti. Bunun sonucunda, Steam oyunu platformundan kaldırarak Code Avariceşirketiyle de bütün ilişkilerini kesti!

Özür Dilemek Yetmiyor!
Maulbeck daha sonra, davranışından dolayı özür diledi. İstifasını açıklarken Code Avarice’ın Websitesine yazdığı notta “Ekibimle birlikte uzun süredir çalıştığımız oyun benim yüzümden Steam’den kaldırıldı. Davranışım için herkesten, özellikle Gabe Newell’dan özür diliyorum. Sanırım bu sektörde daha fazla barınamayacağım. Gidiyorum.” şeklinde ifadelerde bulundu. Demek ki öfkeyle oturanın zararla kalkacağını bir kez daha görmüş olduk!

Steam'in Patronu Gabe Newell Ölüm Tehdidi Aldı” Haberine Ulaşmak için Tıklayınız.

Geri