Çözüldü Start position.cpp hakkında

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Redix

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Start positions cpp deki koordinatları değiştirirsem oyundan atsa dahi o değiştirdiğim koordinatlara atar mı ?
Yani demek istediğim start positions sadece ölünce ve başlangıç olarak mı koordinat atanıyor yoksa her hangi bir sebepten bazen köye attığı oluyor o zamanda o seçtiğim koordinata mı atar ?
ve maplerdeki town txt kodu hakkında

mesela ox eventinin town.txt dosyası
261 246

261 ve 246 neyi çağrıştırıyor ? neyi temsil ediyor

Yine ona keza C1 A1 mapleri configde ekli değil nerede eklidir bu mapleri kaldırabilir miyim? Yani opsiyonel midir?

Son düzenleme:
Çözüm
Ox eventindeki 261,246 haritadaki Ox haritasındaki o koordinatlardaki konumu temsil eder. Doğrudan o konuma ışınlanmak için ise map dosyasının içindeki setting.txt de yazan BasePosition 870400 0 kısmındaki koordinatlara ek olarak 870400+261 0+246 olarak warp yapabilirsin. Town.txt kısmında yazan koordinatlara, şehirde başla dediğin zaman o koordinatlarda başlar veya harita dışında hatalı yere ışınlanılırsa yine town koordinatlarına gönderir. İstediğin haritayı configden ekleyebilir veya kaldırabilirsin. MAP_ALLOW: 1 4 5 6 3 23 43 kısmından map index değerlerine göre düzenleyebilirsin.
Ox eventindeki 261,246 haritadaki Ox haritasındaki o koordinatlardaki konumu temsil eder. Doğrudan o konuma ışınlanmak için ise map dosyasının içindeki setting.txt de yazan BasePosition 870400 0 kısmındaki koordinatlara ek olarak 870400+261 0+246 olarak warp yapabilirsin. Town.txt kısmında yazan koordinatlara, şehirde başla dediğin zaman o koordinatlarda başlar veya harita dışında hatalı yere ışınlanılırsa yine town koordinatlarına gönderir. İstediğin haritayı configden ekleyebilir veya kaldırabilirsin. MAP_ALLOW: 1 4 5 6 3 23 43 kısmından map index değerlerine göre düzenleyebilirsin.

Çözüm
teşekkür ederim kastettiğim o değildi hocam configlerde 1.köyler ekli değil. mesela chat x mapinde bıraktıgımda chardan cıkınca servere res atıp configdden x mapini kaldırdıgımda char c1 e geliyor mavi1 e bunu degistirmeye calısıyordum ama gerek kalmadı güzel bi köy görünümü buldum halledeceğim ilgin için teşekkür ederim

Tahminim şu yönde olur, warp_to_village yapıyordur yani her karakteri kendi köyüne gönderiyordur. Quest kodlarında bu fonksiyon mevcut. Src kısmında buradan yola çıkarak bakınabilirsiniz.

Tahminim şu yönde olur, warp_to_village yapıyordur yani her karakteri kendi köyüne gönderiyordur. Quest kodlarında bu fonksiyon mevcut. Src kısmında buradan yola çıkarak bakınabilirsiniz.
yeni köy eklemekten vazgeçtim hocam, şuan köy görünümü değiştiriyorum yapıya göre mob stone silerim gerekirse köyden :)
yeni köy iyi gidiyor 1-2 sorunu vardı hallettim son bi şelaleri kaldı word editörde çözemediğim tek şey şelale şelale nerden biliyor musun world editörden :D

World editor hiç kullanmadım. Umarım istediğin tarzda yaparsın. İyi çalışmalar :) (y)

World editor hiç kullanmadım. Umarım istediğin tarzda yaparsın. İyi çalışmalar :) (y)
Cansın sağol kardo :) sona yaklaşıyorum artık ya ama gerçekten çok bayıcı bişey nefret ettim. Sistem eklemek istiyom artık 3-4 gündür maplerle kafam allak bullak oldu :D neyse devam calısmaya :D

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri