Çözüldü Start alırken socket hatası?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

razuning

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,

Ben azure den sunucu alıp herşeyini kurdum libler tamam start alırken

socket_tcp_bind: tcp_socket: can't assign requested address

Hatası alıyorum 12.2 kullanıyorum ne yapacağım? Portları açık acaba src den neyi düzeltmeliyim bind ip düzenlemesi yaptım
Ne yapacağım?

Çözüm
Sorunun çözümü ; konu kapatılabilir.
Azure'den sunucu aldığınızda port açarken 10.x ile başlayan ip'yi yazmayın. DİREKT ANY Olarak işaretleyin ve sadece portu girin.
resim_2022-07-01_133235134.png
Syserr syslog kayıtlarını inceledin mi? Gözüne çarpan birşey varsa kayıtlarda konuya ekler misin?

Uzak sunucumu kullanıyorsun?
Chleri el ile tek tek açmayı dene. İlk db start ver. Ardından auth. Daha sonra ch1. Hangisinde o hatayı alıyorsun ilk onu belirle.

Edit: Start vermeden önce top yazarak game ve db açıkmı onu kontrol et. Açık kaldıysa aynı hatayı verebilir.

Edit2: Azure yazmışsın dikkat etmemiştim. Azure, Google Cloud, DigitalOcean gibi firmalarda ip yapılandırması farklı olduğu için source içerisine eklemen gerekenler var. C++ Proxy IP Özelliği | Hamachi | Sabit IP | Google Cloud | Azure Cloud | CH Ekranına Tekme Yeme Fix! bu konuya göz atıp ekleyebilirsin. Eline Martysama files varsa eğer oradan da sökebilirsin. Digitalocean üzerinden yıllık promosyon kodu kullanarak sunucu almıştım. FreeBSD 13 32 bit kurup build işlemlerini bile uzak sunucuda yapıyordum.

Son düzenleme:
Sorunun çözümü ; konu kapatılabilir.
Azure'den sunucu aldığınızda port açarken 10.x ile başlayan ip'yi yazmayın. DİREKT ANY Olarak işaretleyin ve sadece portu girin.
resim_2022-07-01_133235134.png

Çözüm
Azure dediğimiz Microsoft Azure oluyor sanırım. Sistemlerin oyuncu kapasitesi ve ücret oranları nedir acaba. Ayrıca cihazlardan memnun musunuz?

Test ettikten sonra deneyimlerinizi bizimle paylaşır mısınız. Bu sayede belki bir çok kişi Azure tercih edebilir.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri