Çözüldü ssh bağlantısı için freebsd ıp vermiyor

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

saye

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
@Whistle Hocam sizin udemydeki "Online Oyun Geliştrime Eğitimi" kursunu aldım sanal makina kurmaya çalışırken her şey yolunda gidiyor ancak ip alamıyorum bu yüzden de ilerleyemiyorum.

0.0.0.0 veriyor ip.

sshd_config ayarlarını yaptınız mı?

sshd_config ayarlarını yaptınız mı?
evet hocam videoda gösterdiğiniz her şeyi eksiksiz yaptım ve en az 5 10 kere denedim,kendim elle ıpv4 adresi vermeyi falan denedim olmadı,ayrıca benim bağlandığım internet üniversite interneti yani ev interneti değil öyle bir nüans var , hocam bi de bende o ipv4 adresi girme yerinde sizinki gibi None değeri falan gelmiyor , bomboş doldurulmamış şekilde geliyor.3-4 gündür uğraşıyorum.

Bulut sunucu mu? Bilgisayarınız üzerinde kuruyorsanız, ağ adaptörünü seçtiniz mi?

Bridged adapter seçeneğini seçmiş olsan dahi alt tarafta adaptör seçim ekranını genişletip kontrol etmelisin. Bilgisayarında 1 den fazla ağ adaptörü vardır ve kullanmadığın seçilmiş olabilir.

Bridged adapter seçeneğini seçmiş olsan dahi alt tarafta adaptör seçim ekranını genişletip kontrol etmelisin. Bilgisayarında 1 den fazla ağ adaptörü vardır ve kullanmadığın seçilmiş olabilir.
Hocam bir tane adaptör gösteriyor,"name" kısmında onu da wifi kullandığım için wifi adaptörünü seçtim.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri