Çözüldü Sql Üzerinde Sahiplik Alma

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

ZEUS06

Premium Üye
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Selamlar, sunucu tarafında /var/db/mysql üzerinden player ve diğer alanların sekizlik değerini 0777 olarak güncellemiş olmama rağmen navicat üzerinden player_index tablosunun içini tek tek silerken veya direk truncate yaparken ekte görüldüğü üzere sadece okumaya açık olduğunu söylüyor. Navicat kullanıcıları arasındaki yeni oluşturduğum ve root'un da tüm izinlere sahip olduğunu görüyorum fakat bu durumu çözemedim. Farklı bir yer var mı yoksa ben mi hata yapıyorum?

Oyundaki verileri de muhtemelen bu sebeple kayıt edemiyor ve çıkış yapıp yeniden girildiğinde oyunun geriyse sarmasının sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

Screenshot_8.png

Son düzenleme:
Çözüm
Sorunu çözdüm, var/db/mysql içerisindeki player, account, common v.b dosyalarının da ayrı ayrı sekizlik değerini ayarlamak gerekiyormuş. Ayrıca ana tabloları 0700 ve içeriğindeki myi v.b tabloları da 0660 olarak ayarlamayı daha doğru olarak düşündüm. Oyundaki ilerleyişi yazmama sebebi de yeterli yetkisi olmamasından dolayıydı böylece 2 problem de çözülmüş oldu. Konu kapatılabilir.
Sorunu çözdüm, var/db/mysql içerisindeki player, account, common v.b dosyalarının da ayrı ayrı sekizlik değerini ayarlamak gerekiyormuş. Ayrıca ana tabloları 0700 ve içeriğindeki myi v.b tabloları da 0660 olarak ayarlamayı daha doğru olarak düşündüm. Oyundaki ilerleyişi yazmama sebebi de yeterli yetkisi olmamasından dolayıydı böylece 2 problem de çözülmüş oldu. Konu kapatılabilir.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri