Çözüldü Sourge .tgz oluşturma

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

enesK

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
herkese merhaba,
Elimde 2 yıl önce kendimi geliştirdiğim files'in Source dosyaları var ben kaldığım yerden devam etmek istiyorum bu source dosyalarını BSD'ye nasıl yüklerim yani .tgz nasıl yaparım yapabilme imkanımız var mı ?
şimdiden teşekkürler..
Adsız.png

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
İyi günler diliyorum, winscp veya filezilla programı aracılığı ile sürükle bırak şeklinde sunucuya aktarabilirsiniz.

İyi günler diliyorum, winscp veya filezilla programı aracılığı ile sürükle bırak şeklinde sunucuya aktarabilirsiniz.
öncelikle halihazırda kurulu bir Files var WinSCP'de kurulu olan files'ın src dosyalarını sildim sonrasında el ile bahsettiğim dosyaları attım daha sonra putty ile yedek alıp .tgz oluşturmayı denedim kurulu olan files'ın yedeğini aldı
teşekkürler.

yedek alma işlemini script ile mi yapıyorsunuz yoksa dosya üzerinden mi yedek alıyorsunuz ?
aslında bu işlerde çok fazla bilgim yok :) yeni yeni öğreniyorum dolayısıyla script ile yedek alıyorum konu başında da söylediğim gibi 2 yıl önce bu srcleri kullanıyordum o zamanlar değişiklik yaptığım da el ile yedek alıyordum

extern dosyasını ayrı server dosyasını ayrı yedek almanı tavsiye ederim externler sen güncellemedikçe sabittir onu her defasında yedek almana gerek yok dosyalara sağ tık yapıp arşivle indir kısmından zip seçeneğini tar yapıp dosya ismini yazıp yedek alabilirsin

extern dosyasını ayrı server dosyasını ayrı yedek almanı tavsiye ederim externler sen güncellemedikçe sabittir onu her defasında yedek almana gerek yok dosyalara sağ tık yapıp arşivle indir kısmından zip seçeneğini tar yapıp dosya ismini yazıp yedek alabilirsin
hocam derdimi şöyle anlatayım aslında,
şimdi hazır bir Files kurmak için elimizde tar.gz veya .tgz uzantılı game, MySQL dosyaları olmalı diye biliyorum şimdi benim elimde game ve client srcler mevcut ben bu game ve MySQL.tgz dosyalarını nasıl elde edebilirim böyle daha açıklayıcı oldum sanırım.

tgz dosyaları sadece arşivlemek amaçlıdır oyunu aktif edebilmeniz için source dosyalarını derlemeniz gerek, game.tgz ve mysql.tgz dosyalarını arşivden çıkartıp kurulumunu yapmanız lazım

tgz dosyaları sadece arşivlemek amaçlıdır oyunu aktif edebilmeniz için source dosyalarını derlemeniz gerek, game.tgz ve mysql.tgz dosyalarını arşivden çıkartıp kurulumunu yapmanız lazım
kusura bakmayın tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım tgz dosyalarını arşivden çıkarıp kurulum yapmanız lazım demişsiniz ama benim elimde tgz dosyaları yok

öncelikle tgz dosyası olayını bir aklınızdan çıkartın :D
daha sonra elinizde olan açık halde ki source dosyalarını derlemek ile işe başlayın.

bu seride herşey anlatılıyor fakat videolar telif yediği için yarısı kaldırılmış bir yere kadar anlatılıyor çok ileri düzeyde bir files yapmak istiyorsanız udemyden kursunu satın alabilirsiniz Online Oyun Geliştirme Eğitimi (MMORPG)
şuan indirimsiz fiyatıyla ama 1 2 hafta bekleme imkanınız var ise indirim gelebilir kursa takipte kalınız

Çözüm
Merhaba, elinizdeki source dosyalarında game veya mysql dosyası olmaz. Source dosyalarına uygun Game dosyası ve MySQL dosyası uyarlamanız gerekir oyunu çalıştırmak için.

Sorun çözüldüğüne sevindim @enesK projenizde başarılar dilerim.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri