Öneri Source Önerisi

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

vedat1089

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkdaşlar ben sıfırdan altyapı server files hazırlamak istiyorum Turkmmo'dan bir kaç arkadaş paylaşmış pek güvenemediğim için kullanmaya cesaret edemiyorum elimde piyasa da olan Kraizy srcleri mevcut bunlar üzerinden işlem yapmak istiyorum ama nereden başlayacağımı hangisinin daha iyi olduğunu bilmiyorum yardımcı olursanz çok sevinirim :)

Kraizy.tgz dosyası regazone forumunda ilk paylaşılan dosyalar. O zamanın Metin2 source kodları. Forumlarda zaten o kaynak kodunda yer alan hataları fixleme yöntemleri mevcut. Eğer hazır fileslere güvenemiyorsanız sıfırdan başlamanız iyi olur lakin şöyle bir sorun var.
O kaynak kodları çok geçmişte kaldığı için game kısmında freebsd sürümünü yükseltmek için Extern’leri güncellemeniz gerekli. Aynı şey istemci (visual studio) içinde geçerli.
Eğer şuan için çok tecrübeniz yoksa sıfırdan başlamayın derim.
Forumlarda mplvn mi birisi vardı. Sıfırdan altyapı hazırlamayı anlatıyordu. Kendisi askere gittiği için Metin2 işlerini bırakmış ama onu izleyerek sıfırdan altyapı kurmayı öğrenebilirsiniz. :)

Cevap verdiğiniz teşekkürler. Önermeniniz gibi mesut ben de önceden mesut pehlivanın paylaştığı altyapıyı indirip kurdmuştum build, sistem ekleme vs konusunda sorun yaşamıyorum. Sıfırdan altyapı olarak başlamak istememin sebebi bu files ile sunucu kurmayı düşünüyorum ileride güvenlik sorunu çıkmasını istiyorum bunu dışında core düşmesi, lag, ch kapanma vs gibi sorunların çözümü için öneriniz varsa çok sevinirim, ek olarak videolarınızı takip ediyorum elinize sağlık buradan teşekkür etmiş olayım :)

Bende teşekkür ederim videolarla ilgili yorumunuz için. Bir süre bilgisayar başına geçemeyeceğim için videolar haftalık yayınlanacak. Mart’a kadar videoları yükledim.

Evet mesut pehlivan olması lazım. Kendisi zaten altyapı kurmayı da anlatmış. Ondan yola çıkarak kraizy.tgz kullanabilirsiniz.
Mainline_released’i öneririm...

son olarak bir şey sormak istiyorum mainline_released de Extern dosyası mevcut değil bunu nasıl entegre edebilirim ve bunları nasıl güncelleyebilirim ?

Novaline içindekileri alabilirsin. Bence hazır altyapı kullanmanı tavsiye ederim o kodlar çok eski sürümlerden kalma. Yeni versiyonlarına güncelleme işi biraz sıkıntılı. En azından tecrübe edinene kadar.

Bu konuyu ziyaret edenler için yeni bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Bu sene sıfırdan files oluşturmayı anlattığım bir rehber serisi yayınladım.
Kendi altyapısını oluşturmak isteyenler şu rehberi takip edebilir.
Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi

Geçte olsa bu konu içerisinde sorulan çoğu sorulara yanıt alabileceksiniz.

Yakın bir zamanda güzel bir altyapı files paylaşacağım, kraizy.tgz dosyasından mainline_released maxmi güncel packlerinden derlenmiş. Konuyu forumdan takip edebilirsiniz.

Geri