Source dosyalarından gereksiz/kullanılmayan kodları kaldırmak isteyenlere liste ve birkaç bilgi

Şuan öyle bir sistemi tamamlasan bile artık metin2 eskisi gibi değil bundan 10 yıl önce olsaydı güzel olabilirdi ama şuan tonlarca değişik sistem varken kullanılmaz :)
Vanilla hali ile değil tabii ki de. Aklımdaki fikire göre güncelliyordum

İlgili arkadaşlar not niteliğinde şöyle bir bilgi hatırlatma gereği duydum;

Listedeki Safebox Money de aslında diğerleri gibi kullanılmayan kodlardan ibaret. Ancak daha sonra bu kullanılmayan kodlar çalışır hale getirildi ve bir sistem haline getirildi. Elbette diğer bir çok sistem gibi ufak tefek sorunları vardır belki bilmiyorum. Bunları çözmek de geliştiricinin bilgisine kalmış. Fakat kısacası, safebox money istenildiği takdirde kullanılabilir.

Eğer kaynak kodlarınızdan safebox money'e ait kodları silerseniz, ve daha sonra eklemek istemeniz durumunda daha fazla zorlanabilirsiniz.
Çünkü bu sistemin anlatımı, genellikle bizim burada sildiğimiz kodlar üzerinden gidiyor.

Safebox money sisteminin tamamlanmış hali:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Paylaşımınız için teşekkürler, burada ufak bir notta ben düşeyim kod bilginiz çok üst seviyede değilse bu listede yazan bazı şeyleri kaldırırken hata yapma şansınız çok yüksek sürekli yedek alıp, kontrol ederek devam etmeyi unutmayın ayrıca listede bana göre faydalı olan veya kullanımı gerekli olan bazı şeyler var eğer naptığınızı tam olarak bilmiyorsanız CryptoPP, Sequence, Pool, Test Server, Safebox Money, PERFORMANCE_CHECKER, _IMPROVED_PACKET_ENCRYPTION_ gibi kompilike veya oyun için işe yarayabilecek sistemleri kesinlikle KALDIRMAYIN !

Ayrıca kişisel görüşümü de belirtmek isterim, CryptoPP ve Packet Encryption her ne kadar devre dışı bırakıldığında dosya boyutunda düşmeye veya girişlerde hızlanmaya sebep olsa da kaldırmanın güvenli olduğunu düşünmüyorum aynı şey sequence için geçerli değil, saygılar.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
şuanda mmotutkunları sıfırdan alt yapı videolarını izliyorum udemy üzerinden rastgele bu konuya denk geldim mmoda o kadar dolaşmışken neyse konuma geleyim kaldırdıgınız bu kodların yada dosyalar videolarda kalkıyomu daha izleyemedim merak ettim tüm yorumları okudum ancak sadece boyut düşürmekten çok fazla bi işe yaramadıgını fark ettim oyunun hızıyla yada core yemesiyle alakası varmı bir kişi kalkan şeyleri açıklasaydı çok daha güzel olabilrdi belki açıklamıştır ama bu işlere yeni başladığım için açıkcası çok anlamadım ama güzel paylaşım olmuş bazı yorumlar gösteriyorki yapılan değişiklikler oyuna ciddi fayda sağlamış sanırım

şuanda mmotutkunları sıfırdan alt yapı videolarını izliyorum udemy üzerinden rastgele bu konuya denk geldim mmoda o kadar dolaşmışken neyse konuma geleyim kaldırdıgınız bu kodların yada dosyalar videolarda kalkıyomu daha izleyemedim merak ettim tüm yorumları okudum ancak sadece boyut düşürmekten çok fazla bi işe yaramadıgını fark ettim oyunun hızıyla yada core yemesiyle alakası varmı bir kişi kalkan şeyleri açıklasaydı çok daha güzel olabilrdi belki açıklamıştır ama bu işlere yeni başladığım için açıkcası çok anlamadım ama güzel paylaşım olmuş bazı yorumlar gösteriyorki yapılan değişiklikler oyuna ciddi fayda sağlamış sanırım
Video üzerinde kaldırma işlemi yok.
Ymir zamanında bu listedeki çoğu kodları ekliyor ve kullanıma geçirmiyolar. (Bazıları geçiyor olabilir tam emin değilim.)
Kaldırmak istiyorsan eğer güzel bi araştırma yapmanı öneririm.
Çünkü bu kaldırcağın kullanılmayan kodlardan sonra patlayabilirsin ve çözümleri genelde paylaşmazlar :)

Video üzerinde kaldırma işlemi yok.
Ymir zamanında bu listedeki çoğu kodları ekliyor ve kullanıma geçirmiyolar. (Bazıları geçiyor olabilir tam emin değilim.)
Kaldırmak istiyorsan eğer güzel bi araştırma yapmanı öneririm.
Çünkü bu kaldırcağın kullanılmayan kodlardan sonra patlayabilirsin ve çözümleri genelde paylaşmazlar :)
evet açıkcası ondan korktuguma sormak stedim başlarken kopmak patlamak istemiyorum şuanda yeni kuruyorum bakalım önce bi warningleri felan çözeyim üzerinde işlem yapaya başliyim o zaman bakarım unlara kaldırmasam nolur peki chlerde herhangi bir sorun yaşatırmı yada item ekleme mob map vs gibi şeylerde sıkıntı çıkarrmı

Geri