Çözüldü Sol üst kösedeki Droplar

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

notivi64

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese Merhaba,

Serverdaki droplari navicatten ayarlamam ragmen. Sol üst kösede görünnüyo ve özellik vermiyor. 2025 olarak ayarladim Neden olabilir ?

Simdiden Tesekkürler

Son düzenleme:
1. Kullandığınız kayıt panelinde bu değerler otomatik olarak veriliyor olabilir
2. Navicat Account tablosunda design table üzerinden varsayılan değerleri geçmiş bir tarih yapın. Aşağıda mavi olarak seçtiklerim sol üst köşedeki droplar default kısmında geçmiş bir tarih veya bütün rakamlarını 0 yaparak sorunu çözebilirsin aynı sorun bendede vardı böyle çözdüm.

navicat.png

kullandığım panelde $date kısmı bu dropları varsayılan olarak verimesini sağlıyordu. $date = date("0000-00-00 00:00:00", $time); olarak değiştirince eklenen kayıtlarda drop artık olmuyor. Kullandığın panelde buna benzer bir özellik olabilir varsayılan olarak yukarıda ki resimde bulunnan alanlar kayıt sırasında kendisi ekliyor olabilir.
PHP:
    $registercoins = 0;                // Kayıt olan kişilere verilecek hediye EP miktarı.
    $status    = "OK";                    // OK = Server Açık -- BLOCK = Server Kapalı
    $loeschcode = 1234567;            // Tüm Kullanıcıların karakter silme kodu.
    $url = './layout/bg1.jpg';        // Arka plan resminizin bulunduğu adres.

// Değiştirmeyin !
    $zeit        = date("Y-m-d H:i:s",time());
    $rec        = (60*60*24)*365;
    $time        = time()+$rec;
    $date        = date("Y-m-d H:i:s", $time);
    $frage        = "renk";

Kullandığınız site panelini kontrol ettiniz mi kayıt olurken o değerleri kendisi atayabiliyor.Yeni hesap oluştur account tablosunda şayet o değerler kendisi veriyorsa orada gözükür navicat üzerinden bir hesap oluştur eğer yine kendisi veriyorsa Questde yazılmış olabilir filezilladan kontrol et. Source alakalı bir durum olabilir o konu hakkında yeteri bilgim yok

Default olarak 0000 tanımlı olan yerleri değiştirin

Simdi 0 mi yapiyim default yerini yoksa normal bi tarih mi veriyim atiyorum 2025.01.01 23:59:59 yada gecmis bi tarih mi veriyim anlamadim. Kafam karisti iyice

buradaki tarihi gir yeni hesap oluşturup oyuna gir

Dosya Eklentileri

• Adsız.png
    Adsız.png
    25,2 KB · Gösterim: 207
Çözüm
Konudaki adımları uyguladım, ancak sadece exp +50 oldu (kalan süre 3478 gün .....) diyor. Ama diğerleri işlemedi neden olabilir acaba?

Tarihi çok fazla abartmayın. 2025 çok fazla. 2 - 3 yıllık vermeyi deneyiniz. Zaten günümüzde açılan serverler bu kadar uzun bile yaşamıyor. Olaki yaşadı. Süre bitmeye yakın tek bir sorgu cümlesi ile güncelleyebilirsiniz

Tarihi çok fazla abartmayın. 2025 çok fazla. 2 - 3 yıllık vermeyi deneyiniz. Zaten günümüzde açılan serverler bu kadar uzun bile yaşamıyor. Olaki yaşadı. Süre bitmeye yakın tek bir sorgu cümlesi ile güncelleyebilirsiniz
Hepsinin default değerini 2023 olarak ayarladım, yeni hesap açtım ama exp haricindekiler olmuyor görünmüyor. Sadece +50 Exp artışı - kalan süre 940 gün yazıyor.
Diğerlerini nasıl aktif edebilirim acaba?

Dediğiniz gibi yaptım 1 sene verdim yeni hesap açtım ve sadece exp oluyor 473 gün kaldı yazıyor. Diğerlerinde tık yok :/

Düzenleme: 190 güne kadar düşürdüm ama durum aynı

Son düzenleme:
Filesinizde sol üst köşede bazı şeylerin gözükmesi kapatılmış olabilir mi?

Sanmıyorum açıkcası ama emin değilim. Çünkü yeşil iksir - mor iksir etkileri falan görünüyor.

Bazı fileslerde kalabalık görüntü olmaması için kaldırılıyor. Emin olmak için bu özellikleri verdiğiniz üyenin sql bilgilerini ekler misiniz?

Sql bilgilerinden kastınızı tam olarak anlayamadım kusura bakmayın. Eğer account tablosundaki ilgili satırı diyorsanız, zaten design table bölümünden değiştirdiğim için şu an her yeni açtığım hesapta, bu dropların tarihi 2021 olarak görünüyor. Yanlış anladıysam tekrar kusura bakmayın :)

O zaman her şeyin düzgün çalışması lazım. Anlamak için şey yapın. Mesela bu etki yokken slottan düşan yang oranına bakın. Varken slottan düşen yang oranlarına bakın.

uiaffectshower.py dosyasında şunların olması gerekiyor.
Python:
            chr.NEW_AFFECT_EXP_BONUS : (localeInfo.TOOLTIP_MALL_EXPBONUS_STATIC, "d:/ymir work/ui/skill/common/affect/exp_bonus.sub",),

chr.NEW_AFFECT_ITEM_BONUS : (localeInfo.TOOLTIP_MALL_ITEMBONUS_STATIC, "d:/ymir work/ui/skill/common/affect/item_bonus.sub",),
            chr.NEW_AFFECT_SAFEBOX : (localeInfo.TOOLTIP_MALL_SAFEBOX, "d:/ymir work/ui/skill/common/affect/safebox.sub",),
            chr.NEW_AFFECT_AUTOLOOT : (localeInfo.TOOLTIP_MALL_AUTOLOOT, "d:/ymir work/ui/skill/common/affect/autoloot.sub",),
            chr.NEW_AFFECT_FISH_MIND : (localeInfo.TOOLTIP_MALL_FISH_MIND, "d:/ymir work/ui/skill/common/affect/fishmind.sub",),
            chr.NEW_AFFECT_MARRIAGE_FAST : (localeInfo.TOOLTIP_MALL_MARRIAGE_FAST, "d:/ymir work/ui/skill/common/affect/marriage_fast.sub",),
            chr.NEW_AFFECT_GOLD_BONUS : (localeInfo.TOOLTIP_MALL_GOLDBONUS_STATIC, "d:/ymir work/ui/skill/common/affect/gold_bonus.sub",),

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri