Çözüldü Skillerin üzerine gelince tooltip bozulması

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Site yetkilisi
Admin
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, daha yeni fark ettim böyle bir sorun olduğunu. Neyden ve ne şekilde oluştuğu hakkında bilgim yok.
Mouse ile üzerine geldiğimde "seçim işareti" görünüyor ve anında geri kayboluyor. Herhangi bir syserr de yok maalesef.
Debug dan da bir şey çıkmadı.

GIF 27.08.2021 20-14-16.gif

Son düzenleme:
Çözüm
Sorun çözüldü.

Yardımlarından dolayı VegaS™ ' a teşekkür ediyorum.

Client SRC/EterPythonLib/PythonSlotWindow.h arat(ikisinden biri):

C++:
            void HideSlotBaseImage(DWORD dwIndex);
            BOOL IsDisableCoverButton(DWORD dwIndex);

Altına ekle:
C++:
            bool HasCoverButton(const DWORD slot_index)
            {
                TSlot * slot;
                if (!GetSlotPointer(slot_index, &slot))
                    return false;

return slot->pCoverButton != nullptr;
            }

Client SRC/EterPythonLib/PythonWindowManagerModule.cpp arat:

C++:
PyObject * wndMgrHideSlotBaseImage(PyObject * poSelf, PyObject * poArgs)
{
    [...]
}

Altına ekle:
C++:
PyObject*...
Bu problem genel olarak mevcut sanırım sadece sende olan bir şey değil :D TR den baktım 2017 2018 civarlarında bu problem mevcutken şuanda düzeltmişler.

Son düzenleme:
Bu problem genel olarak mevcut sanırım sadece sende olan bir şey değil :D TR den baktım 2017 2018 civarlarında bu problem mevcutken şuanda düzeltmişler.
Acaba şu an fileslerin genelinde mi var ? :D
Senin fileste var mı mesela aynı durum?

Evet var o yüzden öyle dedim :D
Sorunun genel olmasına mı sevineyim yoksa çözümünü bilmediğimize mi üzüleyim bilemedim..
Şu sıralar python ile çok iç içeyim, acaba benden mi kaynaklı bir şey oldu diye dert etmiştim :) Umarım çözümünü bilen biri çıkar ne diyelim, çok da önemli bir şey değil aslında ama biraz takıntılı olduğum için rahatsız ediyor :)

V ile skill penceresini açtığınızda da böyle bir sorun oluşuyor mu? Yoksa sadece numbar kısmında mı bu sorun var?

V ile skill penceresini açtığınızda da böyle bir sorun oluşuyor mu? Yoksa sadece numbar kısmında mı bu sorun var?
Hayır o pencerede veya taskbarda bulunan diğer hiç butonda bu sorun yok. Sadece number ve F tuşlarının olduğu bölümde bu sorun var.

Bu ve benzeri ufak tefek şeyler hemen hemen her fileste var. Mesela quest penceresinde esc basınca siyah ekranda takılma sorunu var. Bu sorunu yazıları hızlandırarak çözülebilir ancak seri şekilde esc basınca yine aynı sorun oluyor. Bu meseleyi zamanında kafayı takmıştım ve çözmüştüm.
Şimdi sizin konuyu görünce aklıma o anım geldi. Bu sorun bende de mevcuttu ve çözmeyi düşünüyordum.
Mesela bir sorun daha var. Sizde var mı bilmiyorum ama. Kombo yeteneği aktifken karakter penceresinde efekt gözükmüyor ama taskbar'da gözüküyor.

Bu ve benzeri ufak tefek şeyler hemen hemen her fileste var. Mesela quest penceresinde esc basınca siyah ekranda takılma sorunu var. Bu sorunu yazıları hızlandırarak çözülebilir ancak seri şekilde esc basınca yine aynı sorun oluyor. Bu meseleyi zamanında kafayı takmıştım ve çözmüştüm.
Şimdi sizin konuyu görünce aklıma o anım geldi. Bu sorun bende de mevcuttu ve çözmeyi düşünüyordum.
Mesela bir sorun daha var. Sizde var mı bilmiyorum ama. Kombo yeteneği aktifken karakter penceresinde efekt gözükmüyor ama taskbar'da gözüküyor.
Kombonun öyle olmasının nedeni muhtemelen P olmasıdır. Eğer kombo P olursa dediğiniz gibi skill penceresinde buga giriyor ancak taskbarda aktif görünüyor. Çünkü bilindiği üzere kombo yeteneğinin diğer skiller gibi M, G yada P gibi derecesi yok. Seviye olarak sadece 2 olarak ayarlandığında sorunsuzca her iki tarafta da aktif görünüyor.

Hayır o pencerede veya taskbarda bulunan diğer hiç butonda bu sorun yok. Sadece number ve F tuşlarının olduğu bölümde bu sorun var.

O zaman V kısmında ki pencerenin olduğu kodlar ile numbar bölümünün kodlarını karşılaştırarak kolayca bir sonuca varabileceğini düşünüyorum. Hover effectin neden yarıda kesildiğini veya neden etkilendiğini daha iyi anlayabilirsin.

Edit: Kısacası V penceresinde ki hover effecti, numbar kısmına da eklemek kesin çözüm olabilir.

Sorun çözüldü.

Yardımlarından dolayı VegaS™ ' a teşekkür ediyorum.

Client SRC/EterPythonLib/PythonSlotWindow.h arat(ikisinden biri):

C++:
            void HideSlotBaseImage(DWORD dwIndex);
            BOOL IsDisableCoverButton(DWORD dwIndex);

Altına ekle:
C++:
            bool HasCoverButton(const DWORD slot_index)
            {
                TSlot * slot;
                if (!GetSlotPointer(slot_index, &slot))
                    return false;

return slot->pCoverButton != nullptr;
            }

Client SRC/EterPythonLib/PythonWindowManagerModule.cpp arat:

C++:
PyObject * wndMgrHideSlotBaseImage(PyObject * poSelf, PyObject * poArgs)
{
    [...]
}

Altına ekle:
C++:
PyObject* wndMgrHasCoverButton(PyObject*, PyObject* poArgs)
{
    UI::CWindow* window;
    PyTuple_GetWindow(poArgs, 0, &window);

int slot_index;
    PyTuple_GetInteger(poArgs, 1, &slot_index);

auto* const slot = dynamic_cast<UI::CSlotWindow*>(window);
    return Py_BuildValue("b", slot->HasCoverButton(slot_index));
}

Tekrar arat:
C++:
{ "HideSlotBaseImage",            wndMgrHideSlotBaseImage,            METH_VARARGS },

Altına ekle:
C++:
{ "HasCoverButton",            wndMgrHasCoverButton,                METH_VARARGS },

root/ui.py arat:

Python:
    def EnableCoverButton(self, slotIndex):
        wndMgr.EnableCoverButton(self.hWnd, slotIndex)

Altına ekle:
Python:
    def HasCoverButton(self, slot_index):
        return wndMgr.HasCoverButton(self.hWnd, slot_index)

root/uitaskbar.py 2 defa arat:

Python:
                    slot.SetCoverButton(slotNumber)

Bulduğun iki sonucu da şununla değiştir;

Python:
                    if not slot.HasCoverButton(slotNumber):
                        slot.SetCoverButton(slotNumber)

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri