Sizce Kim Haklı

tahminen yaşına 30 diyorum. forumdaki konuşma tarzı, yazılan konu başlıkları vs. bu yüzden yaşın israil ile filistinin arasındaki meseleleri görmeye yetmiyor. ozaman iki ihtimal var ya çevrenin sana anlattıklarından yola çıkıyorsun ya da bir yerden araştırıp öğrendin. araştırmak gibi bir şeyide boşverdiğine göre duyduğun şeylere inanıyorsun ki saçmalık. gazzelilerin yaptığı saldırıları hedef aldıkları rehin aldıkları sivilleri görüp hala onları savunmak rezilliktir. kesin suriyeliler ve afganlarada din kardeşimiz diyorsundur. üzücü...
dünya böyle yönetim halindeyken araştırma saçmalık sadece (SAVAŞ) konusunda çünkü müslümanlık için savaşıp müslümanı öldüren bir topluluğu gördükten sonra araştırmalar ne kadar doğru yönde olucak sadece videolarda araştımra yaparak kendini bilgi deposu edin videolara kanarak yol çizmeyin bence o sadece normal sosyal hayatınızda olacak konuşmalar için geçerli SAVAŞ için değil :)

dünya böyle yönetim halindeyken araştırma saçmalık sadece (SAVAŞ) konusunda çünkü müslümanlık için savaşıp müslümanı öldüren bir topluluğu gördükten sonra araştırmalar ne kadar doğru yönde olucak sadece videolarda araştımra yaparak kendini bilgi deposu edin videolara kanarak yol çizmeyin bence o sadece normal sosyal hayatınızda olacak konuşmalar için geçerli SAVAŞ için değil :)
neyse herkesin fikri kendine

dostum videoları izlemeyen sensin heralde...

adamlar sivil bölgeleri roketlediler????
şuanki savaş din meselesi israilin gözünden baktığında din meselesi olarak değil ama adamların savaşma sebebi din meselesi savaşırken dediklerine kulak ver derim hasancım

şuanki savaş din meselesi israilin gözünden baktığında din meselesi olarak değil ama adamların savaşma sebebi din meselesi savaşırken dediklerine kulak ver derim hasancım
diyelim ki ben inanmıyorum senin dininin benim için bir önemi yok ozaman sen bana durduk yere saldırmış oluyorsun sen ne kadar kendince din desende. ayrıca israil tarafı da yahudi. senin bakış açın çok yanlış. inanmıyo diye arkadaşının kafasını kesmiyorsan, kafana göre savaşamazsın.

diyelim ki ben inanmıyorum senin dininin benim için bir önemi yok ozaman sen bana durduk yere saldırmış oluyorsun sen ne kadar kendince din desende. ayrıca israil tarafı da yahudi. senin bakış açın çok yanlış. inanmıyo diye arkadaşının kafasını kesmiyorsan, kafana göre savaşamazsın.
filistin kafasına göre mi saldırıyor qwıdjwqodjwqoıj bunu anladıkıtan sonra bir şey yazmayacağım.

filistin kafasına göre mi saldırıyor qwıdjwqodjwqoıj bunu anladıkıtan sonra bir şey yazmayacağım.
ayrıca bir de işin türkler tarafından bakış açısı var ki o daha kötü. sürekli din üzerinden kardeş aldığımız desteklediğimiz filistinin hep bizim zararımıza işler yapması biz neyi destekliyorsak tersini desteklemesi... bilemedim yani tarihten silinseler üzülmem gibi.

dostum videoları izlemeyen sensin heralde...

adamlar sivil bölgeleri roketlediler????
Karambole atıyorlar o kadar gelişmiş silahları yok ama niyetleri sivil rehin alıp kafasına sıkmıyor rehinesini serbest bırakıyor haklıdırlar davalarında

Scared Kermit The Frog GIF

Normal şartlarda Hamas haklı. Tabii internette sivilleri öldürdüğü haberleri falan dönüyor ne kadar doğru bilmiyorum eğer doğruysa 2 taraf da haksız. İsrail'in Filistin'i işgal ettiği bilinen bir gerçek;

filistin_-_israil_510.jpg

Böyle işgal edersen savaş çıkacağı kesin zaten.

Benim şahsi görüşüm eğer ortada bir zulüm söz konusuysa ve bu olayın içinde İsrail de varsa, İsrail'in haklılık payı sıfırdır.
Müslüman olmayanlar için bu yazacağım hiç bir şey ifade etmeyebilir belki, ancak İsrailoğulları nın ihanetleri, zulümleri Hz.Muhammed döneminde ve hatta öncesinde başlamıştır. Hz.Muhammed'in son peygamber olarak kendi soylarından gelmemiş olması İsrailoğullarını daha da azdırmıştır. Dolayısıyla İsrailoğulları (yani yahudiler) günümüzde bile Hz.Muhammed'in peygamberliğini kabul etmezler. O yıllardan bu yana zulüm ve fesatlık peşinde koşan bir millet oldular.

Günümüzde yaşanan her iyi veya kötü olayın sebebive temeli, onlarca, yüzlerce, binlerce yıl öncesine dayanır.

Bu savaşın tarafları çoktan ölerek kaybetti zaten... Dedelerinin başlattığı kavga için torunları ölüyor.
Şuan ölenlerin kavgası değil bu mesele, boşu boşuna insanlar ölüyor, tüm olay bundan ibaret.
Kaybolan hayatlara yazık oluyor gerçekten.

Bu savaşın tarafları çoktan ölerek kaybetti zaten... Dedelerinin başlattığı kavga için torunları ölüyor.
Şuan ölenlerin kavgası değil bu mesele, boşu boşuna insanlar ölüyor, tüm olay bundan ibaret.
Kaybolan hayatlara yazık oluyor gerçekten.
Kanla alınan topraklar kanla verilir. Müslümanların İlk kıblesidir Deccal Mehdi a.s geldiğinde savaşlar olucak bunlar başlangıç

İki taraftan biri kaybettiğinde kaybeden taraf göç etmeye zorlandığında tahmin edin nereye göç edecekler :D . Savaşan biz olmuyoruz ama kaybeden hep biz oluyoruz aq böyle işin.

İki taraftan biri kaybettiğinde kaybeden taraf göç etmeye zorlandığında tahmin edin nereye göç edecekler :D . Savaşan biz olmuyoruz ama kaybeden hep biz oluyoruz aq böyle işin.
knk göçmeye başladılar bile geliyorlar akın akın :D
diğerleri bitti şimdide yahudisi geliyo :D

Ülkeye hakkıyla gelene lafım yok ama bunlar kelimenin tam anlamıyla işgalci. Sürekli taciz olayları yok din kardeşi felan fasa fiso geçin bu ayakları, ülke ne hale geldi hala ülkeye dolduruyoruz adamları niye? koca bir hiç uğruna aksine niye bu kötülüğü ülkeye ve kendi vatandaşına yaparsın anlamıyorum. Her seferinde kanım çekiliyor aslında söylenecek okadar çok fazla söz var ki yine de milletçe tepkisiz kalıyoruz ve sadece susuyoruz. Biz tepki göstermedikçe ve dur demedikçe bu olan bitenlere, bize bizden başka hiçkimse yardım edemez kimse kusura bakmasın. Eğer her şeye rağmen durumu kabullenip allah yardım etsin diyorsanız ve tepkisiz kalıyorsanız size bırakın allahın yardım etmesini kimse yardım edemez.

Ben küçükken 32. Gün programını izlerdim. Youtube'da ise gündemde olan konularla ilgili videolar paylaşıyorlar. Biraz önce karşıma çıkan şu video dikkatimi çekti. 1994'de Hamas'ı anlatıyor.

Geri