Çözüldü Sizce hangi client sıfırdan altyapıya daha uygun?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaptan Yosun

Discord: kaptanyosun
Site yetkilisi
Acemi Moderatör
Premium Üye
Ticaret Puanı
0
Yeni bir altyapı üzerinde çalışıyorum. Whistle'ın eğitim videolarında kullandığı client'ta (
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
) bazı zırhlar vb packler eksik. Size bu adresteki (
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
) clienti alsam daha mantıklı olur mu? İkinci linkteki client Kraizy.tgz dosyalarıyla uyumlu bir client mi? Sorun yaşar mıyım ya da sizin görüşünüz nedir?

Çözüm
Anladım, bunlar halledilebilir basit sorunlardır. Mavi çeliği test etmedim ancak bahsettiğiniz grafik sorununu geçen günlerde bende yaşadım.
Suranın karabüyü zırhına ait dds dosyasını(sura_4-1.dds)düzenleyip tekrar attığımda bir türlü okumuyordu. Dosya formatından kaynaklandığını düşünüp farklı formatlarda da denedim ama işe yaramamıştı. En son packten kaynaklı olabileceğine ihtimal verip packi inceledim ve tahmin ettiğim gibi çıktı.

Sebebi şuydu;
Ben PC.eix/ymir work/pc/sura dizinindeki dosyayı düzenleyip geri atıyordum.
Ancak patch1.eix/ymir work/pc/sura dizininde de tıpkı üst satırda belirttiğim gibi sura'ya(ve diğer karakterlere) ait dosyaların birebir aynılarının olmasıydı. Yani ben dds'i düzenleyip atsam da, pack içinde bir...
Ben kraizy içindeki mainline'ı kullanıyorum. Ne gibi bir eksiklik var mesela? Ben hiç karşılaşmadım.

Ben kraizy içindeki mainline'ı kullanıyorum. Ne gibi bir eksiklik var mesela? Ben hiç karşılaşmadım.
Geçen sene uğraştığımdan tam hatırlamıyorum ancak mavi çelik texture'ları eksikti mesela. Bazı sistemleri eklerden bazı grafikleri packtan çekmiyordu vs. Peki hocam mainline içindeki client ile altyapı eğitim serisindeki (1. Link) client in farkı nedir? Whistle hocam neden kraizy içindekini değil de onu tercih etmiş?

Anladım, bunlar halledilebilir basit sorunlardır. Mavi çeliği test etmedim ancak bahsettiğiniz grafik sorununu geçen günlerde bende yaşadım.
Suranın karabüyü zırhına ait dds dosyasını(sura_4-1.dds)düzenleyip tekrar attığımda bir türlü okumuyordu. Dosya formatından kaynaklandığını düşünüp farklı formatlarda da denedim ama işe yaramamıştı. En son packten kaynaklı olabileceğine ihtimal verip packi inceledim ve tahmin ettiğim gibi çıktı.

Sebebi şuydu;
Ancak patch1.eix/ymir work/pc/sura dizininde de tıpkı üst satırda belirttiğim gibi sura'ya(ve diğer karakterlere) ait dosyaların birebir aynılarının olmasıydı. Yani ben dds'i düzenleyip atsam da, pack içinde bir yerde yine aynı dds'in orjinali bulunduğu için oyun onu okuyordu.
Son olarak patch1.eix içindeki pc ve pc2 klasörlerini silince benim yaptıklarımı okumaya başladı.
Bunun haricinde de bir sürü grafik düzenlemesi ve eklemesi yaptım, hiç bir sorun yaşamadım. Yaşanırsa da dediğim gibi çözülemeyecek şeyler değil.

Gelelim clientlerin farkına, metin2 de clientlerin temeline indiğinde hepsi tek bir cliente bağlıdır aslında. Clientlerde Mainline-Novaline gibi ayrımlar yoktur. Sadece farklı düzenlenmiş/hatası giderilmiş/eklemeler yapılmış sürümler vardır. Whistle'ın bunu tercih etme sebebi de muhtemelen bir kaç güncellemeyi(yeni kostümler vs) barındırıyor olmasıdır diye düşünüyorum, emin değilim. Bunun dışında attığın konunun içeriğinde farklı diyebileceğim bir şey göremedim. Sonuçta yayın tarihleri aynı(2014), çok büyük bir fark zaten olamaz.

Çözüm

Sebebi şuydu;
Ancak patch1.eix/ymir work/pc/sura dizininde de tıpkı üst satırda belirttiğim gibi sura'ya(ve diğer karakterlere) ait dosyaların birebir aynılarının olmasıydı. Yani ben dds'i düzenleyip atsam da, pack içinde bir yerde yine aynı dds'in orjinali bulunduğu için oyun onu okuyordu.
Son olarak patch1.eix içindeki pc ve pc2 klasörlerini silince benim yaptıklarımı okumaya başladı.
Bunun haricinde de bir sürü grafik düzenlemesi ve eklemesi yaptım, hiç bir sorun yaşamadım. Yaşanırsa da dediğim gibi çözülemeyecek şeyler değil.

Gelelim clientlerin farkına, metin2 de clientlerin temeline indiğinde hepsi tek bir cliente bağlıdır aslında. Clientlerde Mainline-Novaline gibi ayrımlar yoktur. Sadece farklı düzenlenmiş/hatası giderilmiş/eklemeler yapılmış sürümler vardır. Whistle'ın bunu tercih etme sebebi de muhtemelen bir kaç güncellemeyi(yeni kostümler vs) barındırıyor olmasıdır diye düşünüyorum, emin değilim. Bunun dışında attığın konunun içeriğinde farklı diyebileceğim bir şey göremedim. Sonuçta yayın tarihleri aynı(2014), çok büyük bir fark zaten olamaz.
Teşekkür ederim ilginiz için, eğitim serisindeki clientten devam edeyim o zaman.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri