Çözüldü silahlara zırhlara 7 tane taş slot nasıl eklenir ve itemlere 10 tane efsun nasıl eklenir

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

ergun66

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Ticaret Puanı
0
selamın aleyküm

ben serverımda silahlarıma zırhlarıma 7 tane taş slot eklemek istiyorum bu nasıl yapılır ve itemlere sadece arttırma kağıdı ile 10 tane efsun eklemek istiyorum nasıl yapılır

bu illaki mümkündür ve fazlada ekleme yapılmadan birkaç değişiklikle sanırım bu yapılabilir

arttırma kağıdı ile efsun sayısını arttırma konusunda herhangibir konu bulamadım

bunları nasıl yapabiliriz bilgisi olan bilgilerini paylaşır mı acaba

Son düzenleme:
Birçok yerde taş slotunu arttıran sistemler bulunuyor. Oradaki kodlardan yola çıkarak arttırabilirsiniz

Birçok yerde taş slotunu arttıran sistemler bulunuyor. Oradaki kodlardan yola çıkarak arttırabilirsiniz
şurada sorun çıkacaktır her kodu arttırıp 7 ye ulaşılabilir evet öyle görünüyor ama burası nasıl 7 taşa göre ayarlanacak

arat
item.alSockets[2] = pItemAward->dwSocket2;

altına ekle
item.alSockets[3] = pItemAward->dwSocket3;
item.alSockets[4] = pItemAward->dwSocket4;
item.alSockets[5] = dwSocket5;

burası sıkıntılı çünkü sayı bitiminde şu kod kullanılmış dwSocket5 bu 7 taş için nasıl olacak şöyle mi olmalı yoksa?:

item.alSockets[3] = pItemAward->dwSocket3;
item.alSockets[4] = pItemAward->dwSocket4;
item.alSockets[5] = pItemAward->dwSocket5;
item.alSockets[6] = dwSocket6;

Aynen :)
Kodları okursanız zaten mantığını çözersiniz. Bu tarz yardım konularında sıfırdan sistem yazımını anlatmak mümkün değil. Sadece belirli sorunların çözümü için verimli oluyor.

Aynen :)
Kodları okursanız zaten mantığını çözersiniz. Bu tarz yardım konularında sıfırdan sistem yazımını anlatmak mümkün değil. Sadece belirli sorunların çözümü için verimli oluyor.
mükemmel taş olayı oldu diyebiliriz fakat efsun olayı sıkıntılı görünüyor keşke bir makale konu örnek olsa idi

Efsun olayı şu yönden sıkıntılı. 6 ve 7. efsunlar ayrı olarak tanımlanmış. Normal efsunları arttırdıktan sonra bunları da düzenlemek gerekiyor.

Efsun olayı şu yönden sıkıntılı. 6 ve 7. efsunlar ayrı olarak tanımlanmış. Normal efsunları arttırdıktan sonra bunları da düzenlemek gerekiyor.
peki 6. ve 7. efsunlar ekli olmayan fileslerde herhangibir yeri bu 6. ve 7. efsun kodları için editlemeye zaten gerek yok sanırım öyle mi

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri