Çözüldü Serverime özellik eklemek için src koduna mı ihtiyacım var?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

dannyxin

Yeni Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba bir onceki gün konu açmıştım. Sunucu sitesinden metin2 serverimi aldım ancak özellik ekleyemiyorum won, k envanter eklemek istiyorum.. Ancak serverin src kodları yok. Yani winscp'de baktığımda göremiyorum herhangi bir şey... İndirdiğim won sisteminde mesela eter ile oyun dosyasını acip kod eklemeyi yapabiliyorum ama diğer source klasörünü nereye atacağımı ve ardından clienti derlemeyi bilmiyorum :( yardımcı olur musunuz lütfen

Winscp'de sadece bu dosyalari görebiliyorum.
Konunun cahili olduğum için kusuruma bakmayın lütfen... Yardımlarınız cok makbule geçer.

1605229164547.png

Çözüm
Merhabalar öncelikle foruma hoş geldiniz diyerek başlamak istiyorum. Umarım yönetim ekibi ve üyeler olarak birbirimize çok şeyler katacağımızı umuyorum. :)

Src diğer deyimiyle Source: açık kaynak kodu anlamına geliyor oyun üzerinde aklınıza gelebilecek her türlü değişiklik , eklenti , silme işlemi veya kaldırma işlemlerinin yapabilme imkanı sunan dosya ve dizinlerdir.

Src dosyalarına genelde bilişim firmaları erişiminize izin vermez. Bu yüzden istediğiniz çoğu sistemi ekleyemezsiniz ya da düzenleme yapamazsınız.

Bu yüzden size bir öneride bulunmak istiyorum:

İlk olarak kendi altyapınızı düzenlemenizi öneririm çünkü her ince detayına kadar kendiniz düzenlemelerde bulunabilirsiniz ve bilişim firmalarından doğabilecek hatalar ve...
game src usr/src kısmında olur bilişim bunun için ayrı para ister

client src ise hiç bi yere atmıyosun düzenliyosun normal klasörde sonda sln diye bi exe var ona tıklayıp derliyosun

Merhabalar öncelikle foruma hoş geldiniz diyerek başlamak istiyorum. Umarım yönetim ekibi ve üyeler olarak birbirimize çok şeyler katacağımızı umuyorum. :)

Src diğer deyimiyle Source: açık kaynak kodu anlamına geliyor oyun üzerinde aklınıza gelebilecek her türlü değişiklik , eklenti , silme işlemi veya kaldırma işlemlerinin yapabilme imkanı sunan dosya ve dizinlerdir.

Src dosyalarına genelde bilişim firmaları erişiminize izin vermez. Bu yüzden istediğiniz çoğu sistemi ekleyemezsiniz ya da düzenleme yapamazsınız.

Bu yüzden size bir öneride bulunmak istiyorum:

İlk olarak kendi altyapınızı düzenlemenizi öneririm çünkü her ince detayına kadar kendiniz düzenlemelerde bulunabilirsiniz ve bilişim firmalarından doğabilecek hatalar ve istenmeyen problemlerden kaçınmış olursunuz. Bunun için forumumuzda yeterince kaynak mevcuttur. Özellikle sevgili adminimiz @Whistle 'nin hazırlamış olduğu sıfırdan altyapı kurmak hakkında olan konuyu inceleyebilirsiniz. Görsel ve yazılı bir çok detay içermektedir.
Konuya ulaşmak için > Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi

İkince önerime gelecek olursak hazır altyapılar bulunuyor sadece build etmeniz gerekiyor ve hatta aradığınıza yakın olanlarda bulabilirsiniz. Sadece ufak bir araştırma yapmanız yeterli.

#Önemli:
Eğer yeterli bilgi sahibi değilseniz lütfen ilk önerimden devam ediniz. Böylece hazırlarken her şey hakkında iyice birikiminiz olacağını düşünüyorum.
Ne olursa olsun her zaman Soru-Cevap-Yardım bölümden her konunuzda MMO TUTKUNLARI olarak size destek olacağımızı forum adına belirtmek isterim.

Başarılar dilerim.
İyi forumlar @dannyxin

Çözüm
Merhaba hocam bu kadar duru ve güzel bi anlatımla açıkladığınız için çok minnettarım kafamdaki bütün soru işaretlerine deva oldu bu yazı :) artık nereden başlamam gerektiğini anlayabiliyorum. Harika bir forum gerçekten verdiğiniz desteği iki konumda da aldım tekrardan teşekkür ediyorum ve iyi akşamlar diliyorum! Sağlıcakla :^)

Rica ederim. Tabiki sizlere yardımcı olmak bir zevkti. Lütfen sorunuzu çözen cevabı işaretleyip “raporla” kısmından belirtmeyi her zaman unutmayınız.
İyi forumlar.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri