Çözüldü Server'a Birkaç Özellik Eklemek-1

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.

Kazake1793

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Tekrar merhabalar. Server files'ımda çok fazla eksik bulunuyor. Eski TR Tipi bir files hazırlamak istiyorum. Aşağıda filesta olmasını istediğim bazı özellikleri yazdım. Bunları nasıl ekleyeceğimi adım adım anlatabilir misiniz acaba?

Kod:
Genel:
- Level sandıklarından çıkanları ayarlama.

- Sandık İçgörü Sistemi

Metinlerden Düşecekler: 

- Ruh taşı drop'u çok fazla, neredeyse her metinden ruh taşı atıyor, azaltılması lazım.

- Büyülü metal drop'unun metinlerden kaldırılması lazım.

- Tüm metinlere efsun nesnesi, attırma kağıdı, istiridye, at madalyonu ve kutsama kağıdı drop'u getirilmesi lazım.

Başlangıç :

- Server'a yeni giriş yapan oyuncuya pencere açılması ve oyunun tanıtılması

- Global chat'e 'X oyuncumuz Y krallığına ayak bastı' yazısı eklenmesi

- Başlangıçta her karaktere şu itemler verilmeli

- 1 level, class'ına uygun, +9 silah(ninjalara hem yay hem kılıç hem hançer - savaşçılara hem mızrak hem kılıç)

- Her karaktere 1 level başlangıç ayakkabı, kolye, küpe, kalkan, zırh, bilezik...

- Oyuncu Beceri Eğitimi görevini aldığında skilleri ve at leveli hariç diğer becerilerinin P olması. (At leveli 10 olmalı)

NPC'ler

- NPC'lerde(Silah, Zırh Satıcısı ve Satıcı Kadın) satılan tüm item'ların kaldırılması 

- NPC'lere item koymak nasıl oluyor? Bunu kendim editlemek istiyorum. Silah Satıcısı, Satıcı kadın ve Zırh Satıcısı

Quest:

- Hergün saat 19-20 arası otomatik ayarlı binek eventi, droplar az, her metinden düşecek şekilde

- Her haftasonu(cmts,pazar) saat 19-21 arası otomatik ayarlı Ayışığı eventi.

Çözüm
Merhaba dostum şimdi metin2 işlerine başladıysan araştırmak en önemli iştir her buldugun şeyi eklememeni öneririm. ve bu işlere başlamadan yapman gereken en önemli şey Notepad++ kullanmak
Senin işlerine gelirsek
1.sine gelirsek google'a sandıktan çıkan itemleri ayarlamak yazarsan bir çok seçenek çıkacaktır. bu seferlik yardımcı oluyorum bidakine araştırmayı denemelisin
/usr/game/share/locale/turkey girilir special_item_group.txt içierinse sandık kodunu aratarak bulursun sandıgı ve içierisini düzenlersin orası sana kalmış.

2.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
detaylı anlatılmış zaten indirip dosyaları okumaya başlarsan nasıl yapılacagı gösterilmiştir problem yaşarsan yorumları oku ordada problem yaşayanlar oluyor ve onlara cevap verilmiştir...
Merhaba dostum şimdi metin2 işlerine başladıysan araştırmak en önemli iştir her buldugun şeyi eklememeni öneririm. ve bu işlere başlamadan yapman gereken en önemli şey Notepad++ kullanmak
Senin işlerine gelirsek
1.sine gelirsek google'a sandıktan çıkan itemleri ayarlamak yazarsan bir çok seçenek çıkacaktır. bu seferlik yardımcı oluyorum bidakine araştırmayı denemelisin
/usr/game/share/locale/turkey girilir special_item_group.txt içierinse sandık kodunu aratarak bulursun sandıgı ve içierisini düzenlersin orası sana kalmış.

2.
detaylı anlatılmış zaten indirip dosyaları okumaya başlarsan nasıl yapılacagı gösterilmiştir problem yaşarsan yorumları oku ordada problem yaşayanlar oluyor ve onlara cevap verilmiştir.

3. /usr/game/share/locale/turkey girilir mob_drop_item.txt içinde arat metin kodunu ve istedigin gibi ayarla diger dediklerinde bu şekilde yapabilirsin

4. Hoşgeldin görev questi yazarak aratabilirsiniz.

5.hoşgeldin questi
burada istedigin gibi düzenle oyuna yeni biri başlayıncada yazılar felan yazılacak şekilde ve verilecek skillerde ayarlı buldum sana sadece düzenlemen gerek

6. Npclere item eklemek diye aratırsan bulacaksındır.
7. Otomatik event yazarak aratırsan yine bulacaksındır.

Bunları arat diyorum çünkü buraya yazarak anlatmak saatler alacaktır internetten aratırsan kolayca bulursun

İyi Forumlar.

Çözüm
Geri