Yardım Server Files Lib dosyaları

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

SadClowN

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Herkeze Merhabalar, sorunum çözüldü fakat özet geçeyim ve bu kullandığım filesi kuramayanlar olursa bu konu üzerindende yardım alabilir forumda düzenli şekilde bulunsun diye editliyim dedim. :)
Şimdi benim sorunum tunga server filesi kuramamaktı, makinemde python olmadığı için açamıyordum.
@DARKNESNIGHT yardımcı oldu ve 1 e 1 bilgisayarıma bağlanarak sorunu çözdü konu altınada bir güzel açıklamış zaten onuda alıntı yapıyorumki sorunu ve çözümü daha iyi anlayasınız. :)

DARKNESNIGHT

Hemen anlatayım :)

1.Sorun : Makinede python yüklü olmadığı için makineye python yüklemeye çalıştık fakat pkg manager hatalı olduğu için pkg manager güncellenip sonrasında python kuruldu.

Python kurma sebebimiz server dosyalarının python tabanlı çalışmasıydı.

2.sorun : Bilgisayarda eksik olan VC Runtime yüzünden Clienti açmıyordu VC runtime kurmak yerine daha hızlı olması açısından eksik olan ;
-MSVCP140.dll
-VCRuntime140.dll

El ile System32 ve SYSWOW64 dizinlerine atılmıştır.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Son düzenleme:
Hocam bende bu altyapıdan geliştirme yapıyorum lakin hiçbir zaman böyle bi hatayla karşılaşmadım. Hangi vhd kullanıyorsunuz?

vhd sürümünü bilmiyorum büyükweb üzerinden sunucu aldım bu sunucuya kurmak istiyorum kuruyorum fakat oyuna giremiyorum neden kaynaklanıyordur ki ya

Ben size kurma işlemimi anlatayım belki sorun daha açık olur.
Game.tar.gz dosyasini /usr attim
Okuttum
Mysql.tar.gz dosyasini /var/db attim
Okuttum
Sonra serverinfo.py dosyasını editledim ip degistirdim
Ve oyuna girdim giriş işlemi yapılıyor dediğinde ???? Hatasını aldım.
Kurmadıklarım ve dokunmadığım dosyalarda şunlar.
Lib dosyaları
Game src
Dump proto
Bu dosyalara dokunmadım.
Aslında game src yi kurmak istemistim ama gmake clean yazdigimda hicbir islem yapmiyor anlamadım gitti sunucudan kaynaklimiki.
Neyse konumuza dönelim bu hata neden kaynaklanıyor olabilir acaba.?

Başka bir files bulmuştum özelden iletişime geçerek kuruluma yardım etti gerçekten o olmasaydı kurmak benim için sıkıntıydı teşekkürler yardımların için bu altyapıyı kullanarak serverimi düzenleyeceğim.
Sorun putty de paketleme işiyle alakalı ben tam anlayamadım valla nereye girdi ne etti bilmem ama sonunda yaptı :D şimdi işe gidiyorum geldiğimde konuyu editleyeceğim daha düzgün şekilde.
@DARKNESNIGHT sorunu açıklarsa onuda konuya eklemeyi düşünüyorum benim gibi hata alanlar olursa yararlansın diye :)
ScreenHunter_1.jpg

Hemen anlatayım :)

1.Sorun : Makinede python yüklü olmadığı için makineye python yüklemeye çalıştık fakat pkg manager hatalı olduğu için pkg manager güncellenip sonrasında python kuruldu.

Python kurma sebebimiz server dosyalarının python tabanlı çalışmasıydı.

2.sorun : Bilgisayarda eksik olan VC Runtime yüzünden Clienti açmıyordu VC runtime kurmak yerine daha hızlı olması açısından eksik olan ;
-MSVCP140.dll
-VCRuntime140.dll

El ile System32 ve SYSWOW64 dizinlerine atılmıştır.

Teşekkürler baya ayrıntılı anlatmışsınız akşam konuyu güzelce derleyeceğim bu filesi kurarken benim gibi aynı hatayı alan olursa yararlansın :)

Geri