Çözüldü SEQUENCE 2b427100

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

nyami

ZeRo
Geliştirici
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Hiç bir şey yapmadan server açılıp bir karakter girdikten belli bir süre sonra bu SEQUENCE_LOG düşüyor.

Syserr
1648235401468.png

Syslog
1648235412905.png

Not: Son yapılan değişiklikler sırasıyla geri alınıp tekrar denendi sonuç aynı şekilde çıkıyor.

O zaman sequenceyi sourceden tamamen kaldır.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
Bu sequence hakkında bir şeyi merak ediyorum. Şimdi çoğu kişi tarafından bunun gereksiz ve kaldırılabilir olduğu söyleniyor. Ancak bazı sistemlerde eklerken ya da ekledikten sonra vs. bir hata olduğu zaman sequence hatası verip logine atıyor.

Bunu kaldırdıktan sonra, yukarıda bahsettiğim gibi durumlarda nasıl bir yol izleniyor peki? Yani bunu yaparak hataları da tespit etmemiz zorlaşmış olmuyor mu?

Bu sequence hakkında bir şeyi merak ediyorum. Şimdi çoğu kişi tarafından bunun gereksiz ve kaldırılabilir olduğu söyleniyor. Ancak bazı sistemlerde eklerken ya da ekledikten sonra vs. bir hata olduğu zaman sequence hatası verip logine atıyor.

Bunu kaldırdıktan sonra, yukarıda bahsettiğim gibi durumlarda nasıl bir yol izleniyor peki? Yani bunu yaparak hataları da tespit etmemiz zorlaşmış olmuyor mu?

Eksik Kaldirmaktan Kaynakli Olabilir, Ben Tum Gereksizleri Kaldirdim Client , Server ve Pack Tarafli Hicbir Sorunla Karsilasmadim

Eksik Kaldirmaktan Kaynakli Olabilir, Ben Tum Gereksizleri Kaldirdim Client , Server ve Pack Tarafli Hicbir Sorunla Karsilasmadim
Yok demek istediğim şu; mesela örneğin offline shop sistemi eklendi diyelim. Ama bir şekilde hatalı eklendiği için SEQUENCE_LOG hatası verip giriş ekranına atıyor varsayalım.

Biz sequence'i kaldırınca bu hatayı artık görmeyeceğiz doğal olarak. Böyle bir durumda hatanın ne olduğuna dair nasıl bir ipucu ile karşılaşıyoruz?

Sequence hataları zaten paket hatalarının karşılığı olarak çıkıyor. Yani sequenceyi kaldırdığımızda ve bir hata sequenceyi çalıştırıp hata verecekse bunu bize paket hatası olarak veriyor. Paket hatalarında atıyorum unknow 250 diyor sequece ise b2512 tarzında hata veriyor dikkat ettiysen konudaki sequence syserinde header 254 yazıyor sequenceyi kaldırdığında direk paket hatası verecektir ve 254 numaralı paketi gösterecektir.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri