Sadeleştirilmiş Pet Sistemi

TheAdmin33

Ah bu şarkıların gözü kör olsun
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Standart levelli pet sisteminde pet envanterinizde kalır aktif ve deaktif şekilde kullanılır, bu sistem de ise pet tamamen çıkartıldı ve item haline getirildi. Envantere takılabilir ve item takıldığında sahip olduğu özellikleri verir.

Sistem Detayları
1)Genel

->İtem ilk elde edildiğinde belirlenmiş efsunlarda %0.1 - %3.0 arasında değerlere sahip olur.
->Toplam 8 Tip var. 1 - 6 arası herhangi bir tip ile başlıyor. Sahip olduğu tip özel bir efsun nesnesi ile değiştirilebiliyor ve 1 - 8 arası herhangi bir tipe sahip olabilir.

genel.PNG

2)Level ve Evrim

->Sistem toplam 120 levelden oluşmaktadır.

->İtem her 30 levelde bir evrimleşecek eğer item evrimleştirilmezse level atlamıcak.
-->Her evrimde oyuncudan belirli eşyalar isteniyor.
-->30. levelde 10 tane beyaz inci,
-->60. levelde 10 tane mavi inci,
-->90. levelde 10 tane kırmızı inci istiyor.(Kullanıcı istenilen itemi ve adetini kendisine göre ayarlayabilir)

->Her evrim den önce ve sonra ayrı itemlerle exp kazanılacak.
-->Evrim 1 olana kadar Pet Exp 100(E1) ile exp kazanabilecek,
-->Evrim 2 olana kadar Pet Exp 100(E2) ile exp kazanabilecek,
-->Evrim 3 olana kadar Pet Exp 100(E3) ile exp kazanabilecek,
-->Evrim 4 olduktan sonra ise Pet Exp 100(E4) ile exp kazanabilecek.

->Her 5 level de bir HP, Savunma ve Saldırı artmaktadır.
-->Tip 1 -> 0.1 - 0.5
-->Tip 3 -> 0.1 - 0.7
-->Tip 5 -> 0.1 - 0.9
-->Tip 7 -> 0.1 - 1.1

-->Tip 2 -> 0.2 - 0.3
-->Tip 4 -> 0.3 - 0.5
-->Tip 6 -> 0.4 - 0.7
-->Tip 8 -> 0.5 - 0.9

level.PNG

3)Efsun

->Level atlatılmamış bir sade pet özel bir efsun nesnesi ile 1 - 8 arası herhangi bir tipe sahip olabilir.

->İtem level atlatılmış da olsa vermiş olduğu efsun oranları özel bir efsun nesnesi ile değiştilebilir.

İndir;
Burayı görüntülemek için üye girişi yapmalı veya kayıt olmalısınız.

Vt;
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Son düzenleme:
Çok güzel olmuş, bu itemler takıldığında belirlediğimiz bir model spawnlanmasını da ekleyecek misiniz, normal petin yanında yanımızda başka şeyler de koşsun

Çok güzel olmuş, bu itemler takıldığında belirlediğimiz bir model spawnlanmasını da ekleyecek misiniz, normal petin yanında yanımızda başka şeyler de koşsun
itemler takıldığında model spawnlanması olayı olmayacak.

paylaşım için teşekkürlerrr yanında binek sistemine de bir yenilik yapar mısın

İçeriği ücretsiz paylaşma kararı aldım konuya link ekledim indirip kullanabilirsiniz. Oyun içinden foto atarsanız artık.

şu sistemi yapmak için o kadar uğraştım daha fazla ilgi görür diye tahmin etmiştim boşa uğraşmışıyım be üzdü 😞

şu sistemi yapmak için o kadar uğraştım daha fazla ilgi görür diye tahmin etmiştim boşa uğraşmışıyım be üzdü 😞
Düzenli olarak sürekli sistem geliştirenleri de anlayamıyorum. Ucuza satsan warez oluyor, pahalıya satsan zor satılıyor ya da satılmıyor. O kadar vakit ve emek veriliyor, karşılığında aldığın para hem çok yüksek bir miktar değil hem de tek seferlik gelir.
Aldığın gelir düzenli değil ama faturalar ve giderler düzenli :D
Belki yıllarca tecrübesi olanlar için sistemleri geliştirmek çok vakit almıyordur ama test aşamaları alıyordur/almak zorunda.
Her halükarda bana göre gereksiz zaman kaybı.
Bunun yerine bir programlama dili öğrenilebilir, kodlama becerisi geliştirilebilir, genel olarak bilgisayar bilimi dallarının çalışma mantığı anlaşılabilir.
Yıllarca 'sadece' Metin2 ile vakit harcamış birinin Metin2 dışında bir projede kısa vadede iyi işler çıkarabileceğini hiç sanmıyorum.
Dengeli ilerlemek lazım.
Ben 1.5 yıl Unreal Engine'da blueprint (görsel kodlama) kullanarak gelişme amaçlı projeler geliştirdim.
Şimdi blueprint yerine C++ ile devam ediyorum. Aynı projeleri ve daha fazlasını bu kez C++ ile geliştirmeyi planlıyorum.
Sana da bunu tavsiye ediyorum, bir programlama dili öğrenerek başlayabilirsin.
Bir yüksek seviyeli dil ve bir düşük seviyeli dil öğrendikten sonra programlama dillerinin nasıl çalıştığını büyük ölçüde anlamış olursun.
Geriye sadece ihtiyacın olan kütüphaneleri öğrenmek kalır. O da ne yapmak istediğine bağlı.
Ellerine, emeğine sağlık

Düzenli olarak sürekli sistem geliştirenleri de anlayamıyorum. Ucuza satsan warez oluyor, pahalıya satsan zor satılıyor ya da satılmıyor. O kadar vakit ve emek veriliyor, karşılığında aldığın para hem çok yüksek bir miktar değil hem de tek seferlik gelir.
Aldığın gelir düzenli değil ama faturalar ve giderler düzenli :D
Belki yıllarca tecrübesi olanlar için sistemleri geliştirmek çok vakit almıyordur ama test aşamaları alıyordur/almak zorunda.
Her halükarda bana göre gereksiz zaman kaybı.
Bunun yerine bir programlama dili öğrenilebilir, kodlama becerisi geliştirilebilir, genel olarak bilgisayar bilimi dallarının çalışma mantığı anlaşılabilir.
Yıllarca 'sadece' Metin2 ile vakit harcamış birinin Metin2 dışında bir projede kısa vadede iyi işler çıkarabileceğini hiç sanmıyorum.
Dengeli ilerlemek lazım.
Ben 1.5 yıl Unreal Engine'da blueprint (görsel kodlama) kullanarak gelişme amaçlı projeler geliştirdim.
Şimdi blueprint yerine C++ ile devam ediyorum. Aynı projeleri ve daha fazlasını bu kez C++ ile geliştirmeyi planlıyorum.
Sana da bunu tavsiye ediyorum, bir programlama dili öğrenerek başlayabilirsin.
Bir yüksek seviyeli dil ve bir düşük seviyeli dil öğrendikten sonra programlama dillerinin nasıl çalıştığını büyük ölçüde anlamış olursun.
Geriye sadece ihtiyacın olan kütüphaneleri öğrenmek kalır. O da ne yapmak istediğine bağlı.
Ellerine, emeğine sağlık

Eğer işini düzgün yaparsan ve desteğini iyi verirsen her zaman karşılığını alırsın. Bunlardan biri
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Kendisi Türk ama global iş yapıyor ve hakkıyla yapıyor fiyatlara baktığınızda zaten anlarsınız. Tüm global sunucularda bu kişinin sistemlerini görüyorum yani tercih ediliyor (Güven ve ilgi) sayesinde. Eğer böyle bir bilgiye sahipseniz ve reklamınız iyiyse zaten sunucu sahipleri özel sistemler yazdırmak için iletişime geçer. Tabi ilk önce ingilizce öğrenmek gerekiyor :) Çeviri ile olarak iş değil yeri geldiğinde sesli konuşman gerekiyor

NOT: Sahibini tanımam etmem sadece piyasada ve sunucularda gördüğüm kadarı ile yazdım.

Eline koluna sağlık gerçekten mantılı olmuş. Aynı sistemi simya içinde yapabilirsin ancak bence var olan sistemi değiştirmek çok mantıklı olmayabilir. 1-99 bir server için hem simya hemde bu şekilde sistem aşırı iş yapacaktır. Sana sormak istediğim soru şu olacak bu sistemi eklersek normal pet sistemimizi kaldırmamız gerekiyor mu ?

Eline koluna sağlık gerçekten mantılı olmuş. Aynı sistemi simya içinde yapabilirsin ancak bence var olan sistemi değiştirmek çok mantıklı olmayabilir. 1-99 bir server için hem simya hemde bu şekilde sistem aşırı iş yapacaktır. Sana sormak istediğim soru şu olacak bu sistemi eklersek normal pet sistemimizi kaldırmamız gerekiyor mu ?
official pet sisteminden bağımsız çalışıyor ondan dolayı ikisini aynı anda kullanabilirsin.

@TheAdmin33 aklıma bir fikir geldi. Bu sistemdeki nesnelere yani petlerin mountu olmayacak demiştin ama kullanıcılar bu nesnelere pet emdirse yani yanımızda pet gezdirsek bu şekilde mantıklı olmaz mı ?

Neden olmaz peki zor olduğu için mi diyorsun yoksa mantıksız mı oluyor ?
sistem daha karmaşık hale gelir. Ben bu sistemi pet sistemi olarak tasarlamadım sadece insanların aklında bir fikir oluşması için petli bir isim koydum amacım ondalıklı sayılarla özellik arttırımının olduğu bir sistem yapmaktı ki yaptım da. Ben amaçladığım şeyi gerçekleştirdim daha fazla üzerine koymak istemiyorum.

sistem daha karmaşık hale gelir. Ben bu sistemi pet sistemi olarak tasarlamadım sadece insanların aklında bir fikir oluşması için petli bir isim koydum amacım ondalıklı sayılarla özellik arttırımının olduğu bir sistem yapmaktı ki yaptım da. Ben amaçladığım şeyi gerçekleştirdim daha fazla üzerine koymak istemiyorum.
Tamam son bir şey daha söyleyim o zaman simya sisteminde yaptığın gibi bu sistem için bir refine sistemi olsa mantıklı olur mu anladım ki bu sistemin adı sadece pet bu x sistemi de olabilir demek istedin sen

Tamam son bir şey daha söyleyim o zaman simya sisteminde yaptığın gibi bu sistem için bir refine sistemi olsa mantıklı olur mu anladım ki bu sistemin adı sadece pet bu x sistemi de olabilir demek istedin sen
rafine sistemi mantıksız olur. Levelli pet sisteminde de aynı sistem varya çağrışım yapsın diye sistemin adı sade pet sistemi.

Geri