Çözüldü render target 2 unresolved externals client src build sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Tengrist

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Severity Code Description Project File Line Suppression State
Error LNK1120 2 unresolved externals UserInterface D:\files\yohara2\ClientSource\binary\Metin2Distribute.exe 1

Error LNK2001 unresolved external symbol "public: class UI::CWindow * __thiscall UI::CWindowManager::RegisterBox(struct _object *,char const *)" (?RegisterBox@CWindowManager@UI@@QAEPAVCWindow@2@PAU_object@@PBD@Z) UserInterface D:\files\yohara2\ClientSource\vs_files\UserInterface\EterPythonLib.lib(PythonWindowManagerModule.obj) 1

Error LNK2001 unresolved external symbol "void __cdecl initRenderTarget(void)" (?initRenderTarget@@YAXXZ) UserInterface D:\files\yohara2\ClientSource\vs_files\UserInterface\UserInterface.obj 1

fikri olan var mı arkadaşlar

Debug ve release ile build alabiliyor musun? Distribute genel olarak problem cıkarabiliyor. Mesela Martysama Distribute modunu tamamen kaldırdı sanırım kendi projesinden.

userinterface klasöründe render target'ın cpp dosyası varmış onu projede ekleyince 1 adede düştü error
Error LNK2001 unresolved external symbol "public: class UI::CWindow * __thiscall UI::CWindowManager::RegisterBox(struct _object *,char const *)" (?RegisterBox@CWindowManager@UI@@QAEPAVCWindow@2@PAU_object@@PBD@Z) UserInterface D:\files\yohara2\ClientSource\vs_files\UserInterface\EterPythonLib.lib(PythonWindowManagerModule.obj) 1

C++:
    CWindow * CWindowManager::RegisterBox(PyObject * po, const char * c_szLayer)
    {
        assert(m_LayerWindowMap.end() != m_LayerWindowMap.find(c_szLayer));

CWindow * pWin = new CBox(po);
        m_LayerWindowMap[c_szLayer]->AddChild(pWin);

return pWin;
    }

PythonWindowManager.cpp içinde bu var mı ?

Bana da yardım edildiği kadarıyla Studioda Proje > UserInterface kısmına Add'e tıklayıp Existing item ile gerekli .cpp ve .h dosyasını ekledikten sonra çözülüyor sorun

C++:
    CWindow * CWindowManager::RegisterBox(PyObject * po, const char * c_szLayer)
    {
        assert(m_LayerWindowMap.end() != m_LayerWindowMap.find(c_szLayer));

CWindow * pWin = new CBox(po);
        m_LayerWindowMap[c_szLayer]->AddChild(pWin);

return pWin;
    }

hocam ekliymiş ekli değil sandım da baktım ekli duruyor

Bu şekilde yazmış ama. Eklediğin sistemin dosyalarında Notepad++ ile RegisterBox diye bi arat. Belki bulabilirsin. Eğer bulamazsan aynı sistem olan farklı bi filesten de bakabilirsin

PythonWindowManager.cpp bu dosyayı yedekten alıp eklemeleri baştan yapınca sorunum çözüldü

Çözüm
burada denmiş ki

CWindowManager::RegisterBox bu kod bloğu

public: class UI::CWindow bu class da değil demiş büyük ihtimal .h dosyasından dolayı bu şekilde de çözülebilir ama zaten çözülmüş bilmeyenler için yazıyorum sadece

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri