Yardım Quest multi dil

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

adv1453

Yardımsever Üye
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Aşağıdaki quest'de Loncayı dağıt kısmını dil sistemine entegre etmek istiyorum ama başaramadım.

Python:
        when 11000.chat."Loncayı dağıt" or 11002.chat."Loncayı dağıt" or 11004.chat."Loncayı dağıt" with pc.hasguild() and pc.isguildmaster() begin
            say_title(string.format("%s:", mob_name(npc.get_race())))
            say("")
            local lang = pc.get_language()
            say(gameforge[lang].guild_manage._3)
            local s = select(gameforge[lang].common.yes, gameforge[lang].common.no)
            if s == 1 then
                say(gameforge[lang].guild_manage._4)
                pc.destroy_guild()
                pc.setqf("new_disband_time",get_global_time())
                pc.setqf("new_withdraw_time",get_global_time())
            end
        end

Aşağıdaki şekillerdeki gibi denedim ama olmadı

1. when 11000.chat.(gameforge[lang].guild_manage._3) or
2. when 11000.chat.gameforge[lang].guild_manage._3 or

1706210767428.png

bu şekilde gözüküyor

Türkçe karakter kullanırken, çift tırnak karakteri öncesinde ve sonrasında birer boşluk bırakmadığım için böyle encoding sorunları ile karşılaşmıştım bi ara.
Bunu
Kod:
"Loncayı dağıt"
Şöyle değiştirip encoding ayarının da ANSI olduğundan emin olup tekrar dener misin?
Kod:
" Loncayı dağıt "

Türkçe karakter kullanırken, çift tırnak karakteri öncesinde ve sonrasında birer boşluk bırakmadığım için böyle encoding sorunları ile karşılaşmıştım bi ara.
Bunu
Kod:
"Loncayı dağıt"
Şöyle değiştirip encoding ayarının da ANSI olduğundan emin olup tekrar dener misin?
Kod:
" Loncayı dağıt "

Benim bahsetmiş olduğum şey bu değil. Normalde zaten "Loncayı dağıt" olunca da sorunsuz çalışıyor.

1706211204416.png

NPC'ye tıklayınca ssh üzerinde böyle bir hata yazıyor
Kod:
[string "ScriptToString"]:1: attempt to index field `?' (a nil value)

Yaptığım şey bu;
Python:
when 11000.chat.gameforge[lang].guild_manage._4 or 11002.chat.gameforge[lang].guild_manage._4 or 11004.chat.gameforge[lang].guild_manage._4 with pc.hasguild() and pc.isguildmaster() begin

translate.lua içerisinde;
Kod:
gameforge["tr"].guild_manage._4 = "Loncayı dağıt"

get_language fonksiyonunun düzgün çalıştığından emin misin? onu print edebilir misin? oyun içi de olur (notice)

get_language fonksiyonunun düzgün çalıştığından emin misin? onu print edebilir misin? oyun içi de olur (notice)

Evet buradaki say(gameforge[lang].guild_manage._3) kısmı çalışıyor
1706213429273.png

get_language kısmı chat."Loncayı dağıt" dan sonra çalıştığı için olmuyor olabilir mi?

Evet buradaki say(gameforge[lang].guild_manage._3) kısmı çalışıyor
14952 eklentisini görüntüle

get_language kısmı chat."Loncayı dağıt" dan sonra çalıştığı için olmuyor olabilir mi?
Elbette, değişkeni initialize etmeden (oluşturmadan) kullanırsan ya o hafıza adresindeki önceden var olan değeri alırsın ya da kullandığın dil/araç ne ise sana bunun için default bi değer verir. Burada default değer NULL;
Kod:
[string "ScriptToString"]:1: attempt to index field `?' (a nil value)
Npc ile diyaloğa başlarken lang değişkenini kullandığını görmüyorum ama sen yine de öncesine taşıyıp test et

Son düzenleme:
Geri