Çözüldü Quest çalışmama sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

cobo54

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, sunucumda eklediğim questler çalışmıyor ama eski halini koyduğumda çalışıyor. Dediğimi anlamamış olabilirsiniz olay şu şekilde:
Mesela fileste official Razadör questi var. Ben bu questi kullanmak istemiyorum. Milat2 tek kat questlerini denediğimde qc core hatası alıyorum ve okumuyor. Başka bir quest var elimde onu okuttuğumda ise npc'ye seçenekler gelmiyor ama bu tek kat questi ve diğer quest başka sunucularda denemiştim çalışıyorlardı.

Şu videoda görebilirsiniz. Files Martysama 5.3 Sizce sorun ne olabilir?

*Admin panel hoşuma gitti xd. Bu arada sorun şu, daha önce ben de aynı sorunu yaşadım. Questte kullandığın flag'ler başka bir questteki flag'lerle aynı isimde olduğu zaman böyle bir sorun çıkıyor. Atıyorum 15min timer'ını;
Lua (Quest):
 server_loop_timer('15_min_left', 60*10, d.get_map_index())
şeklinde veriyorsun ve başka bir questte de aynı şekilde;
Lua (Quest):
server_loop_timer('15_min_left', 60*10, d.get_map_index())
olarak aynı ismi setlediğinde bu şekilde sorun oluşuyor. Bende en azından böyleydi.

Kısacası kullandığın flag isimlerini aynı yapma

quest okuma sorunu var ise bu quest ile alakalıdır. Her serverin komutları farklı başka serverde çalıştırdığın komutlar her altyapıda çalışmaz.

Quest ile ilgili hatalar sys_log dosyasında bulunuyor. Hata kayıtlarını eklerseniz sorunu daha kolay tespit edebiliriz.

questlerin içinde yazılan son noktada türkçe karakterden sonra boşluk yoksa çalışmayabilir buna da bakabilirsinz

Sorunu anladım ancak biraz uğraştıracağa benziyor. Eklediğim questler quest cpplerinde eklentiye sahip ondan dolayı çalışmıyorlar.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri