Yardım Proto Düzenleme

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Wall

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese iyi günler diliyorum. Aklımda bir kaç soru var acaba daha öncede aklına gelen varmı bilmiyorum. Metin2 düzensiz bir yapıda yapıldığı için protolarda çok karışık bu protoları bölerek item proto ve örnek vermek gerekirse simya proto, etc proto, kostüm proto gibi gibi yapılabilinir mi ?

Mantıken bende öyle düşündümde neden kimse yapmamış diye düşünüyorum farklı sorunlar çıkartma olasılığı mı var ?
olasılığı yok aslında düzenli yaparsan olur diye düşünüyorum ama şöyle bir düşündüğümde yüzlerce item var yada veri tek tek ayırmak çok yorucu olacağından ayırmamışlar sanırım sonuçta hazır aldığımız dosyalar onun yerine sıfırdan yapıyo olsan ayırırsın hatta ayırmaya kalksan bunuda ayırırsın ama dedim gibi her birisini düzenli şekilde ayırman iş yükünü aşırı derecede arttırır diye düşünüyorum. Ha birde mesela db taraflı extra eklemen gereken yerler olur şeydeki gibi no txtye çevirirkenki kodları inceleyip benzerine yakın yazarsın onuda ismini değiştirirsin gibi gibi yapılır diye düşünüyorum.

Mantıken bende öyle düşündümde neden kimse yapmamış diye düşünüyorum farklı sorunlar çıkartma olasılığı mı var ?
uğraştırır diye kimse uğraşmamıştır. dbde dump protoda ve clientte değişiklikler yapman gerekecek. hatta belkide tüm oyunda. bilemiyorum.

uğraştırır diye kimse uğraşmamıştır. dbde dump protoda ve clientte değişiklikler yapman gerekecek. hatta belkide tüm oyunda. bilemiyorum.
anladım teşekkürler yinede yapmak istediğim amaç silahları sırasına koymak ve örnek olarak kılıç ile palaların vnum aralığını fazla tutup ilerleyen zamanlarda eklenebilecek kılıç veya pala olursa oraya rahatlıkla ekleyebilmek ama dediğiniz gibi baya bir süreç gerektiriyor

anladım teşekkürler yinede yapmak istediğim amaç silahları sırasına koymak ve örnek olarak kılıç ile palaların vnum aralığını fazla tutup ilerleyen zamanlarda eklenebilecek kılıç veya pala olursa oraya rahatlıkla ekleyebilmek ama dediğiniz gibi baya bir süreç gerektiriyor
yani böyle şeyler de ayrı olması güzel olurdu ama zaten fazlasıylaa vnum var eklenebilcek yine de dolarsa fazlalık itemleri kaldırabilirsin onuda geçtim en alttan kendine göre tekrar sıralayabilirsin belli bi vnum ayarlarsın ona göre devamını getirirsin en alt satırda

Zaman kaybı, zaten itemType ve itemSubtype bunun için var. Neden simyaProto, etcProto vs diye ekstra dosyalarla uğraşalım ki? Sonuçta hepsi birer 'item'. At hepsini item_proto isimli bi dosyaya, itemType itemSubtype değerlerini farklı vererek ayır istediğin gibi.

Zaman kaybı, zaten itemType ve itemSubtype bunun için var. Neden simyaProto, etcProto vs diye ekstra dosyalarla uğraşalım ki? Sonuçta hepsi birer 'item'. At hepsini item_proto isimli bi dosyaya, itemType itemSubtype değerlerini farklı vererek ayır istediğin gibi.
Yapmak istediğim vnum sırasını düzene sokmaktı type değişsende o iteme yine 50 vnumunu veremessin

Dosya Eklentileri

• Proto.png
    Proto.png
    18,4 KB · Gösterim: 19
Geri