Çözüldü PropertyGen.exe 2 Ne İşe Yarıyor ?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

twinslyvio

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Metin2 Server filesi geliştirirken Data klasörünün içinde dosyaları Foxfs ile kapatmak için dosyalar var , ve yanında 2 adet daha dosya var Bunlar ( propertyGen.exe ve Property.xml). Propertygen.exe başlatıldığında property.xml dosyasına veri giriyor ve bu bazı texture dosyalarını nereden çektiğini belirtiyor. Fakat bunun mantığını bir türlü kavrayamadım. Filesime sıfırdan harita eklemek istiyorum ama property dosyaları nasıl oluşturulur bilmiyorum sizce mantığı nedir ?

Geliştirdiğimiz files olarak TUNGA ve PACHI nin yayınladığı filesi kullanıyoruz. Oyuna yeni sıfırdan harita yapıyoruz ama oyuna girdiğimizde her yer simsiyah ve karakter hareket etmiyor. Acaba haritanın property dosyalarını oluşturamadığımız için mi ? Yardım lütfen :(

Çözüm
benim bildiğim foxfs kapatırken propertydeki dosyaları mı ne okuyup ona göre kapatıyor. yani mesela bir map ekledin ama bembeyaz ise bundan kaynaklanıyor. map packın içinde mevcut olsa bile propertygenden okutmadığın için pack okumuyor. ben böyle biliyorum.
Bizim files'de root dosyasının içinden çekiyor eklemişim ama kordinatları yanlış sanırım sonradan düzeltmiştim orayı güncellememişim denedikten sonra tekrardan bilgi veririm teşekkürler

root içerisinde property.xml dosyasını oluşturması gerekiyor.
1641046756331.png

benim bildiğim foxfs kapatırken propertydeki dosyaları mı ne okuyup ona göre kapatıyor. yani mesela bir map ekledin ama bembeyaz ise bundan kaynaklanıyor. map packın içinde mevcut olsa bile propertygenden okutmadığın için pack okumuyor. ben böyle biliyorum.

Çözüm
Yardımlarınız için teşekkür ederim sayenizde hem propertygen'in ne iş yaptığını anladım hem yanlışlarımı düzelttim gelen tüm cevaplar çözüm niteliğindedir.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri