Çözüldü Packet Hatası / Toplu PM Sistemi

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

MaskesizVEVO

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
diğer sistemlerle çakıştı hepsini çözdüm fakat packet hatasını geçemedim yardımcı olabilirseniz sevinirim

Process: UNKNOWN HEADER: 230, LAST HEADER: 0(1), REMAIN BYTES: 1, fd: 17

Dosya Eklentileri

• packet.rar
    25,9 KB · Gösterim: 10
Çözüm
sorunsuz eline emeğine sağlık yaptığım hatayı söyleyebilir misin? işaretleyeyim cevabı
215 paket numarasını her iki GC ve CG bloklarında 216 olarak ayarladım. Sen birini 217 diğerini farklı bir paket numarası vermişsin çakışmaması için ama kodlayan eleman 215 ve 215 paketlerini kullanmış sen birinde 217 diğerinde farklı paket numarası vermişsin sorun ondan kaynaklanıyordu büyük ihtimalle.
Eklediğin sistemin packet kodları ile packet.h dosyanı ekle. Öyle iki packet.h eklemişsin ama kimse açıp incelemez onu uzun iş yani. Sen dediğim gibi sistemin packet.h ekleme kodlarını ve packet.h dosyalarını ekle.

Paket yapılarında çoğu insan sorun yaşıyor. Genelde 2 pakete de aynı numarayı verdiklerinden kaynaklanıyor. 2sinin aynı numarada olmasından çok aynı sırada olması gerekiyor. Buna dikkat edip tekrar deneyin

Paket yapılarında çoğu insan sorun yaşıyor. Genelde 2 pakete de aynı numarayı verdiklerinden kaynaklanıyor. 2sinin aynı numarada olmasından çok aynı sırada olması gerekiyor. Buna dikkat edip tekrar deneyin
şimdi 2 sistem ekledim oraya ilki problem vermedi fakat 2.si verdi. Örneğin toplu pm ve sandık iç görü ekledim. Sandık iç görü sistemi başka bir sistemle çakışıyor diyelim. ve toplu pm hiç bir şeyle çakışmıyor diyelim. toplu pm kullanmaya çalışınca packet atıyor ama sandık iç görü sistemi kullanınca bir problem olmuyor. bu olay toplu pmyi etkiler mi

syserr e düşüyorsa her türlü problemdir. Ya uyarlama yapmalısınız yada çakışmayan bir sistem kullanmalısınız.

yani şuan sandık iç görü ve acce sistem paket numaraları aynı yeni farkettim sandık problem yaratmıyor sorunsuz ama toplu pmde hata olmamasına rağmen o packet atıyor

Dosya Eklentileri

• packet.rar
    26,7 KB · Gösterim: 3
buyrun hocam inşallah çözülür çok yol denedim
Client packet.h de eklenmesi gereken şu kod;
C++:
HEADER_CG_BULK_WHISPER    = 215,

Büyük ihtimalle şununla çakışıyor;
C++:
#ifdef ENABLE_SHOW_CHEST_DROP
enum
{
    HEADER_CG_CHEST_DROP_INFO = 215,
    HEADER_GC_CHEST_DROP_INFO = 219,
};

Server packet.h de ise aynı şekilde şu kod ile çakışıyor;

C++:
enum
{
};

Bu ekleyeceğiniz sisteme ait HEADER 215'i her iki tarafta da 93 olarak değiştirip tekrar dener misiniz?

Client packet.h de eklenmesi gereken şu kod;
C++:
HEADER_CG_BULK_WHISPER    = 215,

Büyük ihtimalle şununla çakışıyor;
C++:
enum
{
};

Server packet.h de ise aynı şekilde şu kod ile çakışıyor;

C++:
enum
{
};

Bu ekleyeceğiniz sisteme ait HEADER 215'i her iki tarafta da 93 olarak değiştirip tekrar dener misiniz?
onları ayarlamıştım birde eklediğim packetler var onları kontrol eder misin? birde senin bana atman daha doğru olur sanırsam herhangi bir yanlışlık yapmayayım

Eğer 216 olarak eklediyseniz bir sorun olmaması gerekiyor. packet_info.cpp dosyasındaki şu satırların sonunu true olarak değiştirip tekrar deneyin.

C++:
Set(HEADER_CG_BULK_WHISPER,                sizeof(TPacketCGBulkWhisper),        "TPacketCGBulkWhisper", false);
Set(HEADER_GG_BULK_WHISPER,                sizeof(TPacketGGBulkWhisper),          "TPacketGGBulkWhisper", false);

Ayrıca service.h/common_defines.h ve locale_inc.h de gerekli #define satırını eklediğinizden emin olun. Bazen insanlık hali unutulabiliyor.

onları ayarlamıştım birde eklediğim packetler var onları kontrol eder misin? birde senin bana atman daha doğru olur sanırsam herhangi bir yanlışlık yapmayayım
Şu packet.h dosyalarını ve anlatımdaki packet.h dosyalarını birde packet_info dosyalarını eklenmemiş halini atsana ben ekleyeceğim bu attığın dosyalarda ekleme yapmışsın packet numaralarını değiştirmişsin falan bana eklenme yapmadığın dosyalarını at.

Eğer 216 olarak eklediyseniz bir sorun olmaması gerekiyor. packet_info.cpp dosyasındaki şu satırların sonunu true olarak değiştirip tekrar deneyin.

C++:
Set(HEADER_CG_BULK_WHISPER,                sizeof(TPacketCGBulkWhisper),        "TPacketCGBulkWhisper", false);
Set(HEADER_GG_BULK_WHISPER,                sizeof(TPacketGGBulkWhisper),          "TPacketGGBulkWhisper", false);

Ayrıca her service.h/common_defines.h ve locale_inc.h de gerekli #define satırını eklediğinizden emin olun. Bazen insanlık hali unutulabiliyor.
deniyorum hocam

Şu packet.h dosyalarını ve anlatımdaki packet.h dosyalarını birde packet_info dosyalarını eklenmemiş halini atsana ben ekleyeceğim bu attığın dosyalarda ekleme yapmışsın packet numaralarını değiştirmişsin falan bana eklenme yapmadığın dosyalarını at.
tamamdır hocam sizi bekliyeyim o zaman

Dosya Eklentileri

• packet.rar
    30,1 KB · Gösterim: 4
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri