Yardım Özel bonuslu item ve nesne market.

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

maxbro

[GM]MaxBro
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde düzenlemeye başladığım serverimi an itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. Fakat henüz 2 hafta üzerinde çalıştığımdan dolayı bireysel olarak öğrenmem gereken konular bir hayli fazla. Öncelikle serverin bitişinden itibaren, yeni adımlar olarak;
1- Sunucu kiralama ve kullanımı (Varsa önerdiğiniz sunucu tavsiyelerinizi bekliyorum.)
2-Websitesi domain alma ve sunucu kiralama
2.1-Tabi bunun için websitesi paneli lazım. nesne marketli panel. Böyle bir paneli nasıl elde edebilirim.
3-Nesne market üzerinden özel bonuslu item satışı gerçekleştirmek istiyorum. Nesne markete ekleyebileceğim özel bonuslu itemleri nasıl yapabilirim.
(Örnek vermek gerekirse: 15 kılıç 15 bıçak 15 çiftel 15 kritik, 3000hp şeklinde)
4-Nesne markette satılacak itemler için veya çekilecek ep ücretleri ödeme sistemi nasıl olmalı. Bu konuda hizmet veren siteler ile mi çalışmamız gerekiyor. (bu siteler hangileridir.) Yoksa kendi panelimizde ödeme sistemi ekleyebiliyormuyuz. Ücretlerin yatacağı hesap kişisel hesap mı oluyor yoksa şirket hesabı mı açmamız gerekiyor.
Her türlü görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Saygılarımı sunar, iyi günler dilerim.

1-) Hostingin hiçbir önemi yok çünkü herşeyi sizin yapmanız gerekecek. Makineden kaynaklı hatalar ile bile !
2-) Websitesini de nerede aldığınızın hiçbir önemi yok. Önemli olan site panelinizdir. SEO sundan SQL açıklarına , CSRF açıklarından DDOS saldırılarına gibi bütün herşeyi düşünmeniz gerek.
2.1-) MHMS panel WMCP panel gibi hazır paneller mevcut veya kendiniz kodlayabilirsiniz.
3-) Zaten oyun databasesine bağlı olacağı için nesne markete item eklemeden nesne market olmaz :) Site panelinden item ekleme kısmından ekleyebilirsiniz.
4-) Genelde panellerin entegre edilebilen ödeme sistemleri olur WMCP de Payreksin olduğu gibi. Payreks hesabınızı oluşturur payreks üzerinden sanal oluşturursanız. 100 EP şeklinde ürün alındığında parası sizin payreks hesabınıza gelir.

5-) 2 haftada bitecek bir files tanımıyorum :) Bu işlere başlamadan önce lokalde sağlam test etmeniz gerekir. Daha panelleri test etmeden , panel kurmayı bilmeden direk atılırsanız burada konu açan bir çok kişi gibi sizde yanar sonra konu açarsınız. "Sunucu satın aldım ama files böyle,yok bilişim böyle, param boşa mı gitti, niye 0 online server" gibi bir çok konu bulabilirsiniz.

Daha önceden tecrübelerim vardı, fakat bu kadar detaya inmemiştim. Kendim bilgisayarcı olduğum(veritabanı programcılığı) için ve yabancı dil(ingilizce) bildiğim için çok zorlanmadım şu ana kadar.
Yol göstericiliğiniz için teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda araştırma yapacağım.

Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde düzenlemeye başladığım serverimi an itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. Fakat henüz 2 hafta üzerinde çalıştığımdan dolayı bireysel olarak öğrenmem gereken konular bir hayli fazla. Öncelikle serverin bitişinden itibaren, yeni adımlar olarak;
1- Sunucu kiralama ve kullanımı (Varsa önerdiğiniz sunucu tavsiyelerinizi bekliyorum.)
2-Websitesi domain alma ve sunucu kiralama
2.1-Tabi bunun için websitesi paneli lazım. nesne marketli panel. Böyle bir paneli nasıl elde edebilirim.
3-Nesne market üzerinden özel bonuslu item satışı gerçekleştirmek istiyorum. Nesne markete ekleyebileceğim özel bonuslu itemleri nasıl yapabilirim.
(Örnek vermek gerekirse: 15 kılıç 15 bıçak 15 çiftel 15 kritik, 3000hp şeklinde)
4-Nesne markette satılacak itemler için veya çekilecek ep ücretleri ödeme sistemi nasıl olmalı. Bu konuda hizmet veren siteler ile mi çalışmamız gerekiyor. (bu siteler hangileridir.) Yoksa kendi panelimizde ödeme sistemi ekleyebiliyormuyuz. Ücretlerin yatacağı hesap kişisel hesap mı oluyor yoksa şirket hesabı mı açmamız gerekiyor.
Her türlü görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Saygılarımı sunar, iyi günler diler
1-
a-Regbilisim sunucu alımında ücretsiz limitsiz hosting hizmeti veriyor(otopack için kullanılmaz) makinaları güzel teknik destek hızı 8/10
b-Oyunsunucusu sunucu alımında 5 gb limitli hosting veriyor makinaları reg bilisime göre bi kat daha iyi teknik destek hızı 5/10
2-Domain alımında godady.com öneririm daha uygun sonrasıda sunucu kiraladığınız şirkete yönlendirme yapabilirsini.Hosting için yukarda bilgi verdim
2.1-Turkmmo forumunda AsiLZade'nin panellerini önerebilirim istediğiniz herşeyi fazlasıya karşılayacaktır nesne market admin ve diğer bir çok stitenin kodlama panelleri mevcuttur.Kurulumu kendide anlatmış herhangi bir sorunda mesaj atabilirsiniz destek sağlarım.
3-AsiLZade panelinde bunların fazlasınıda yapabilirsiniz.İndirim ep kuponu stok sistemi süreli sistem vs.
4-Payreks ve payrill gibi aracı şirketler ile online kredi kartı mobil ödeme veya havale ile ödeme alabilirsinizDüşük komisyon oranları var herhangi bir belgeyede ihtiyaç yok.Ama benim önerim payreks api entegrasyonu içinde bana ulaşabilirsiniz yardımcı olurum.

1-
a-Regbilisim sunucu alımında ücretsiz limitsiz hosting hizmeti veriyor(otopack için kullanılmaz) makinaları güzel teknik destek hızı 8/10
b-Oyunsunucusu sunucu alımında 5 gb limitli hosting veriyor makinaları reg bilisime göre bi kat daha iyi teknik destek hızı 5/10
2-Domain alımında godady.com öneririm daha uygun sonrasıda sunucu kiraladığınız şirkete yönlendirme yapabilirsini.Hosting için yukarda bilgi verdim
2.1-Turkmmo forumunda AsiLZade'nin panellerini önerebilirim istediğiniz herşeyi fazlasıya karşılayacaktır nesne market admin ve diğer bir çok stitenin kodlama panelleri mevcuttur.Kurulumu kendide anlatmış herhangi bir sorunda mesaj atabilirsiniz destek sağlarım.
3-AsiLZade panelinde bunların fazlasınıda yapabilirsiniz.İndirim ep kuponu stok sistemi süreli sistem vs.
4-Payreks ve payrill gibi aracı şirketler ile online kredi kartı mobil ödeme veya havale ile ödeme alabilirsinizDüşük komisyon oranları var herhangi bir belgeyede ihtiyaç yok.Ama benim önerim payreks api entegrasyonu içinde bana ulaşabilirsiniz yardımcı olurum.
değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim. adım adım ilerlemek adına ilk önce asilzade panellerinden başlayacağım. site kurulumu bittikten sonra sunuculara bakarım. teşekkürler

Geri