Yardım Oyuna kalıcı veya geçici buff veren eşya eklemek

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

CrownOfStone

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Udemy ders videolarındaki altyapıyı kullanarak geliştiriciliği öğrenmeye çalışıyorum.

Oyuna yeni bir eşya ekleyeceğim. Bu eşya sağ tıklandığında karakterin (mutluluk yüzüğü, hilal yüzüğü vb.) gibi giyilen slotuna takılacak. Takılı olduğu süre zarfında karakterin hareket hızını veya saldırı hızını gibi herhangi bir özelliğini artıracak.

İtem Names, desc, list kısımlarından oyuna yeni bir eşya ekledim.
İtem Proto'ya yeni bir satır ekledim ve hilal yüzüğü satırını kopyalayıp sadece vNUM, İtem name ve anti kısımlarını değiştirdim.

165000 Hız Runu ITEM_UNIQUE UNIQUE_NONE 1 NONE NONE WEAR_SHIELD 0 0 0 0 0 REAL_TIME 0 LIMIT_NONE 0 APPLY_NONE 0 APPLY_NONE 0 APPLY_NONE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Muhtemelen hilal yüzüğünün bütün kodları bu değildir diye düşündüm çünkü buraya kadar karaktere verilecek buff a dair bir şeyi ayarlamamıştım. Basit bir quest yazdırdım GPT ye. Kodumu şimdi kaybettim ancak basitçe içerisinde [when item use 165000 şeklinde başlayıp apply.mov.speed gibi bir ifade vardı bu ifadeyi biyolog 30, 40, 50 seviye ödüllerindeki kod satırından çekmiştim]

İşin sonunda çalışmadı karaktere hareket hızı falan eklenmedi ayrıca yanlış hatırlamıyorsam itemi giyilebilir hale bile getirememiştim, sadece sağ tıklanıyordu giyilmiyordu diye anımsıyorum.

Neyi nasıl yapmam gerektiğini basit bir şekilde 1, 2, 3 diye yazarak yardımcı olabilecek var mı.

Saç stillerini inceleyebilirsin bunun için. Protoda aynı saçlardan ikişer tane bulunuyor, biri süreli (30 gün), diğeri süresiz.
Örneğin 74005 - 73005 : ikiside kırmızı bandana kodudur ama biri bonuslu ve süreli, diğeri bonussuz ve süresizdir.
Proto satırlarını yüzüğe çevirerek ve düzenleyerek istediğin şeyi yapabilirsin.

Merhaba düşünceniz güzel anladığım kadarıyla bir slota bir eşya yerleştirmek istiyosunuz ve onunda özellik vermesini istiyosunuz sanırım size yardımcı olacak kodlar @TheAdmin33 ün paylaştığı şu Toplu Envanter Sistemi - Yeni kostüm Envanterleri konuya ve diğer sekmelerine bakabilirsin şebnem tılsımlar vs mesela onlarda boss metin efsunuda ekleniyor normal bir slotlardaki yerlere istediğin bir itemi yerleştirebilirsin ve dahası istediğin efsunuda verirsin bu konu ve tüm parçaları sana katkı sağlar diye düşünüyorum. Birde @Kaiser in dediği saçlarda örnek olur 2sini anlayıp birleştirdiğinde amacına ulaşabilrsin diye düşünüyorum.

Anladım bu iş için bana saç stili proto satırı üzerinden yürümemi istiyorsunuz
Saç stillerini inceleyebilirsin bunun için. Protoda aynı saçlardan ikişer tane bulunuyor, biri süreli (30 gün), diğeri süresiz.
Örneğin 74005 - 73005 : ikiside kırmızı bandana kodudur ama biri bonuslu ve süreli, diğeri bonussuz ve süresizdir.
Proto satırlarını yüzüğe çevirerek ve düzenleyerek istediğin şeyi yapabilirsin.
Şimdi fırsat bulunca kontrol ettim, itemin tak-çıkar yapılabilmesi hususunda zaten sorun yaşamıyormuşum. Sanırım saç stili proto satırına şimdilik geçmeme gerek yok gibi.

Ancak hala bu bonus alma kısmını çözemedim proto satırlarında herhangi bir buff ile ilgili kısım göremiyorum.
Nasıl oluyor da bu oyundaki mutluluk yüzüğü , X saç stili veya en basidinden bilge kral eldiveni gibi bu eşyaların kodları nerede tutuluyor ben bu kodları görebilsem oradan nasıl yazıldıklarını GPT yardımı ile çözüp kendi questimi-kodumu ne deniyorsa 165000 vNUM lı kendi oluşturduğum eşyama da entegre edebilriim diye düşünüyorum.

@yunus0399
Teşekkürler cevabınız için ancak bahsettiğiniz Toplu Envanter Sistemi - Yeni kostüm Envanterleri bölümünden pek bir şey anlamadım, buradan bir eşyaya nasıl buff entegre edeceğimizi çözemedim.

Anladım bu iş için bana saç stili proto satırı üzerinden yürümemi istiyorsunuz

Şimdi fırsat bulunca kontrol ettim, itemin tak-çıkar yapılabilmesi hususunda zaten sorun yaşamıyormuşum. Sanırım saç stili proto satırına şimdilik geçmeme gerek yok gibi.

Ancak hala bu bonus alma kısmını çözemedim proto satırlarında herhangi bir buff ile ilgili kısım göremiyorum.
Nasıl oluyor da bu oyundaki mutluluk yüzüğü , X saç stili veya en basidinden bilge kral eldiveni gibi bu eşyaların kodları nerede tutuluyor ben bu kodları görebilsem oradan nasıl yazıldıklarını GPT yardımı ile çözüp kendi questimi-kodumu ne deniyorsa 165000 vNUM lı kendi oluşturduğum eşyama da entegre edebilriim diye düşünüyorum.

@yunus0399
Teşekkürler cevabınız için ancak bahsettiğiniz Toplu Envanter Sistemi - Yeni kostüm Envanterleri bölümünden pek bir şey anlamadım, buradan bir eşyaya nasıl buff entegre edeceğimizi çözemedim.
Kod:
74005    ´ÏÆ®¹êµå(ºÓÀº»ö)    ITEM_COSTUME    COSTUME_HAIR    1    ANTI_FEMALE|ANTI_ASSASSIN|ANTI_SURA|ANTI_MUDANG|ANTI_WOLFMAN    LOG    NONE    NONE    0    0    0    0    0    REAL_TIME_FIRST_USE    2592000    LIMIT_NONE    0    APPLY_ATTBONUS_WARRIOR    10    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    0    0    0    31    0    0    0    0    0

Savaşçının kırmızı bandana saç stili için proto satırı bu şekildedir.
APPLY_ATTBONUS_WARRIOR kısmı bonus,sağındaki 10 ise bonus değeridir. Yani; Savaşçılara Karşı Güçlü + %10

Eğer senin protolarında bu değerler yoksa saç stilleri protoları eksik veya yanlış demektir.

giyilen eşyalar special_item_group.txt den ayarlanıyor. şebnem / pot tarzı bir şey yapacaksan item protodan halledeceksin.

giyilen eşyalar special_item_group.txt den ayarlanıyor. şebnem / pot tarzı bir şey yapacaksan item protodan halledeceksin.
bununla ilgili bildiğiniz bir rehber videosu var mı? @Whistle Udemy derslerinde sadece bu txt yi sandık içi ayarlamak için kullanıyorduk.
Item protodan APPLY_ATTBONUS_SHAMAN 10 tarzı satırlarla bir şey eklemeyi anladım ancak misal aynı anda hem o bonusu hem başka bonusu eklemek istiyorum hem de bu iteme bazı if komutları ile koşul yazmak istiyorum.

Misal görseldeki irade güç yüzüğü idi sanırım birçok özellik veren bir eşya ama proto satırında hiçbir şey yok. Special item group içinde arattım. Orada da bulunmadı (2. Görsel 71148 in CRTL+F ile tek bulunduğu satır.)
1710870955730.png
1710870999139.png

Geri