Yardım Oyuna belli bir seviye karakter eklemek

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Kazake1793

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar.

Oyuna bir hesap ve bu hesabın içinde belli bir seviyede, atı zırhlı, envanterinde belki itemlar olan, skilleri de Perfect bir karakter eklemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Adım adım gösterir misiniz?

Ş(a)imdi filezillayı açıp aşağıdaki konuma gidiyoruz.

/usr/game/share/locale/turkey/quest/object/notarget/login

Bu bölümde give_basic_weapon.start adlı bir txt dosyası var ve bunu biz notepad++ ile açıyoruz. İçinde bazı terimler olacak ve bu terimlerin ne anlama geldiğini size yazacağım.

pc . give_exp2 (500000): Bu oyuna başlayanların başlangıçta ne kadar exp ile başlayacağını ayarlayabilirsiniz. Oyuna 55 level olarak başlatmak istiyorsanız 55 level oluncuya dek gereken exp miktarını yazarak 55 levelde başlamasını sağlayabilirsiniz.

pc . give_item2 ( "27003" , 200 ): Bu ise vermek istediğiniz itemlerin kodudur. Mesela 27003 adlı itemden 200 adet olarak başlangıçta veriyoruz. Bu satırı kopyalayın ve altına ekleyin. 27003 kodunu vermek istediğiniz itemin kodu ile değiştirin ve 200 adet sayısını değiştirin.

pc . give_gold (10000000): Bu ise başlangıç yang miktarıdır. Burada ki değeri değiştirerek oyuna başlangıçta istediğiniz kadar yangı oyunculara verebilirsiniz.

Başlangıçta at çağırma ve at skillerini vermek istiyorsanız aşağıdaki kodları eklemelisiniz.

"pc.set_skill_level (131,59)" : At çağırma becerisini geliştirir.
"pc.set_skill_level (137,59)" : At beceri 1
"pc.set_skill_level (138,59)" : At beceri 2
"pc.set_skill_level (139,59)" : At beceri 3
"pc.set_skill_level (140,59)" : At beceri 4 ( Ninjalar için )
"elseif pc . job == 0 then" : Eğer savaşçıya özel bir item verecekseniz bu bölümün altına yazmalısınız.
"elseif pc . job == 1 then" : Eğer ninjaya özel bir item verecekseniz bu bölümün altına yazmalısınız.
"elseif pc . job == 2 then" : Eğer suraya özel bir item verecekseniz bu bölümün altına yazmalısınız.
"elseif pc . job == 3 then" : Eğer samanlara özel bir item verecekseniz bu bölümün altına yazmalısınız.

L(a)ütfen işlemlerinizi yedek aldıktan sonra yapınız

Kod:
Buyur Kardeşım Bunu Dırek Icıne Atma Ayarla sonra at Emek Serverımın Gıve Basıc'ıdır Bu [[YEDEGI ALMADAN YÜKLEME ]] ;

quest give_basic_weapon begin
state start begin
when login begin
if pc.getqf("basic_weapon") != 0 then -- old version support
return
end

local item_vnum = 10

if pc.job == 3 then -- shaman
item_vnum = 7000
elseif pc.job == 1 then -- assassin
item_vnum = 1000
end

local item_count = pc.countitem(item_vnum)
local equip_weapon = pc.weapon
if item_count == 0 and equip_weapon != item_vnum then
pc.give_item2(item_vnum) -- jobtype weapon
pc.give_item2(27001, 5) -- red potions
say_title ( "CinayeTR" )
say ( "Oyunumuza Hoş Geldiniz.." )
say ( "İyi Eğlenceler" )
say ( "Hoş Vakit Geçirmeniz Dileğiyle.." )
say ( "CinayeTR" )
pc.give_item2(50052, 1)
horse . advance ( )
horse . advance ( )
horse . advance ( )
horse . advance ( )
horse . advance ( )
horse . advance ( )
horse . advance ( )
horse . advance ( )
horse . advance ( )
horse . advance ( )
horse . advance ( )
pc . give_gold ( "100000" )
say_reward ( "100000 yang kazandın." )
say_reward ( "11. seviye at kazandınız." )
say_reward ( "Zırhlı at kitabı kazandınız." )
say_reward ( "İyi Eğlenceler." )
set_state(__COMPLETE__)
-- else
-- test_chat(string.format("job[%d],item_vnum[%d].count = %d, equip_weapon[%d]",
-- pc.job, item_vnum, item_count, equip_weapon))
end

end
end
state __COMPLETE__ begin
when enter begin
q.done()
end
end
end

Tekrar merhabalar. Ben her başlayan oyuncuya değil de sadece X hesaptaki Y karakterine bu işlemleri yapmak istiyorum. Bunu nasıl gerçekleştirebilirim?

Ufak bir çözüm önerebilirim bir sandık yaparsın o sandıgın içine p yapma yüzügü ve level yüzügü koyarsın efsunlu item koyarsın ve o sandıgı açan kişi istedigin özelliklere sahip olabilir .D

Geri