Çözülemedi Oyun içi nesne market

Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

yunus0399

「RcT 」YunusED
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar yine aynı sorundan muzdaribim önceki hatamda render targeti düzelttim nesne market açılıyodu açılırken bu düzenleme mevcut değildi vs hatassı alıyodum bi arkadaşa sordum oda bu konudakine geç dedi o yüzden kendi filesimede bu sistemi ekledim buildde vs sorun olmadı ama açılırken
1706196663934.png

böyle bir sorun çıkıyo src taraflıda ekledim aslında ui.pyde

ui.py:
            elif app.RENDER_TARGET:

if Type == "render_target":   

parent.Children[Index] = RenderTarget()

parent.Children[Index].SetParent(parent)

self.LoadElementRenderTarget(parent.Children[Index], ElementValue, parent)
şu satır var acaba burdanmı kaynaklı anlamadım burayı

ui.py:
   elif app.RENDER_TARGET and Type == "render_target":

böyle yaptığımda client açılıyo ama bu seferde paket sorunu çıkıyo client açılıyo oyun açılıyo ama karekterler gözükmüyor 0 level olarak 1 karekter geliyo onlada oyuna girilmiyo packet.h dosyasıada baktım ordada bi sorun yok client derlerken aşağıdaki warningi veriyo bunla alakalı olabilrmi acaba

CRenderTarget.cpp:
if (index == 1093) // mob kodu

model->SetSpecialScale(0.8, 0.8, 0.8, true); // boyutu istediğin gibi

else if (index == 2598)

model->SetSpecialScale(0.5, 0.5, 0.5, true);

else if (index == 694)

model->SetSpecialScale(0.8, 0.8, 0.8, true);

else if (index == 2092)

model->SetSpecialScale(0.4, 0.4, 0.4, true);

else if (index == 2493) // bu kadar tamamdır build edersin scale işler artık tamam aga anladım bakabilirsen sadece o dediğim kısmı canlı yapalım yeder tahtasını şöyle

else if (index == 6091)

else if (index == 6191)

else if (index == 1997)

else if (index == 852)

else if (index == 856)

else if (index == 853)

else if (index == 1998)

model->SetSpecialScale(0.3, 0.3, 0.3, true);

else if (index == 854)

model->SetSpecialScale(0.3, 0.3, 0.3, true);

else if (index == 4024) // cogaltmak istersen 2 satırı kopyalaman yeterlı aynen hallederim artık

else if (index == 988) // cogaltmak istersen 2 satırı kopyalaman yeterlı aynen hallederim artık

else if (index == 3960) // cogaltmak istersen 2 satırı kopyalaman yeterlı aynen hallederim artık

model->SetSpecialScale(0.8, 0.8, 0.8, true);

else if (index == 719) // cogaltmak istersen 2 satırı kopyalaman yeterlı aynen hallederim artık

else if (index == 851) // cogaltmak istersen 2 satırı kopyalaman yeterlı aynen hallederim artık

else if (index == 2000) // cogaltmak istersen 2 satırı kopyalaman yeterlı aynen hallederim artık

else if (index == 858) // cogaltmak istersen 2 satırı kopyalaman yeterlı aynen hallederim artık

else if (index == 855)

else if (index == 6418)

else if (index == 1996)

model->SetSpecialScale(0.2, 0.2, 0.2, true);

else if (index == 6193)

else if (index == 850)

else if (index == 1999)

else if (index == 857)

else if (index == 856)

else if (index == 1371)

notları ben yazmadım direk copy past yaptım sanırım paylaşan kişiden kaynaklı burlarda warning C4305: 'bağımsız değişken': 'double' iken 'float' olarak kesildi böyle uyarı veriyo sorunu anlayabilen varmı acaba

eklemeye çalıştığım sistem :
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Python:
        if Type == "window":
                parent.Children[Index] = ScriptWindow()
                self.LoadElementWindow(parent.Children[Index], ElementValue, parent)  

#if app.RENDER_TARGET:
        elif Type == "render_target":

Doğru ekleme şekli böyle olmalı.
LoadChildren fonksiyonu diğerlerine göre çok daha hassas bir fonksiyondur ve içerisinde if app. gibi tanımların kullanılmaması daha sağlıklı olur.

Python:
        if Type == "window":
                parent.Children[Index] = ScriptWindow()
                self.LoadElementWindow(parent.Children[Index], ElementValue, parent) 

#if app.RENDER_TARGET:
        elif Type == "render_target":

Doğru ekleme şekli böyle olmalı.
LoadChildren fonksiyonu diğerlerine göre çok daha hassas bir fonksiyondur ve içerisinde if app. gibi tanımların kullanılmaması daha sağlıklı olur.
böyle yaptım ama o zamanda client açılmıyor

1706198690585.png

böyle hata veriyo

Syserr ve debug kaydı olmadan sorunun sebebini bulmak zor. Eğer hiç bir kayıt yoksa eklemeleri dikkatlice kontrol etmeni öneririm.

Buradaki ilk hataları umursama, çünkü onlar en alttaki asıl hatanın sebep olduğu hatalar. int veri tipinin elbette SetWindowName isminde bir metodu yoktur. Belki bir döngü içerisinde yanlış argüman verilmiştir ya da sen yanlış ekleme yapmışsındır. İlgili satırın bulunduğu bloğu incele, syserr.txt'de vardır line index

Syserr ve debug kaydı olmadan sorunun sebebini bulmak zor. Eğer hiç bir kayıt yoksa eklemeleri dikkatlice kontrol etmeni öneririm.
client syserr:
0125 19:18:12456 :: Phase Select does not handle this header (header: 77, last: 32, 77)
0125 19:18:27862 :: Phase Select does not handle this header (header: 77, last: 32, 77)

channel 1 syser:
SYSERR: Jan 25 19:06:48 :: pid_init:
Start of pid: 1078

SYSERR: Jan 25 19:08:02 :: heart_idle: losing 72 seconds. (lag occured)
SYSERR: Jan 25 19:08:04 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3
SYSERR: Jan 25 19:08:04 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3
SYSERR: Jan 25 19:08:56 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3
SYSERR: Jan 25 19:08:56 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3
SYSERR: Jan 25 19:09:08 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3
SYSERR: Jan 25 19:09:20 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3
SYSERR: Jan 25 19:09:20 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3
SYSERR: Jan 25 19:10:56 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3
SYSERR: Jan 25 19:18:12 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3
SYSERR: Jan 25 19:18:28 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3
SYSERR: Jan 25 19:18:28 :: GetServerLocation: location error name  mapindex 0 0 x 0 empire 3

syserler bu şekilde dbde hata yok birde navicatta 2 sql tablosu ekliyorum 1i itemleri nesne markete eklemek için diğeri logları tutmak için reboot attığımda çöküyodu log kayıtları acaba ondan kaynaklımı sonuçta player kısmına ekleniyo ya orayı bozuyo olabilrmi acaba

Buradaki ilk hataları umursama, çünkü onlar en alttaki asıl hatanın sebep olduğu hatalar. int veri tipinin elbette SetWindowName isminde bir metodu yoktur. Belki bir döngü içerisinde yanlış argüman verilmiştir ya da sen yanlış ekleme yapmışsındır. İlgili satırın bulunduğu bloğu incele, syserr.txt'de vardır line index
hayır belirtmiyo işte belirtse nerde oldugu hatanın anlamadım gitti

Eklediğin sistemin dosyalarında arat bulursun, bi de packet index'lerinin doğru olduğundan emin ol.
Client ve Server tarafındaki packet değerleri aynı ve kendi tarafında benzersiz olmalı.

Eklediğin sistemin dosyalarında arat bulursun, bi de packet index'lerinin doğru olduğundan emin ol.
Client ve Server tarafındaki packet değerleri aynı ve kendi tarafında benzersiz olmalı.
1706200593477.png

HEADER_CG_SHOP2 Bende yoktu paket numarasına göre ekledim bende benzersiz numarası aslında

1706200720871.png

şu gibi

1706200720871-png.14945

Buradaki paketi yanlış yere eklemişsin, CG enum'a değil GC enum'a eklemen gerek.

düzelttim derledim yine aynı
0125 20:41:48956 :: Phase Select does not handle this header (header: 77, last: 32, 77)
0125 20:41:19173 :: Phase Select does not handle this header (header: 77, last: 32, 77)
packdaki syser böyle syserler aynı değişen bişey olmamış :/

debug oluşturup onla girdim o dediğim hesap gözükmesi gereken hesaba girdiğimde

1706206842490.png

debug ekranı böyle çıkıyo

hesap görünümüde bu şekilde

1706206882472.png

debug oluşturup onla girdim o dediğim hesap gözükmesi gereken hesaba girdiğimde

14946 eklentisini görüntüle

debug ekranı böyle çıkıyo

hesap görünümüde bu şekilde

14947 eklentisini görüntüle
Sistemi eklemeyi deneyecektim de, çok fazla değişiklik ve ekleme gerektiriyor. Halihazırda zaten offlineshop üzerinde çalışıyorum, maalesef fazla vaktim yok yani.
Şunu söyleyebilirim, problemi parçalara ayırırsan sonuca daha kolay ulaşırsın, ve kodu okuyup sistemin temelde yaptığı işe zarar vermeyeceği eklemeleri/değişiklikleri pas geçip daha hızlı testler uygulamanı tavsiye ediyorum. Ben öyle yapıyorum. Mesela silah kostümü sistemi ekleyeceksin, olta ya da balta kuşanılmışken silah kostümü giyilemesin diye kontroller ekliyorsun char_item'a. Buraları pas geçip problemin kaynağını aramak için daha hızlı testler yapabilirsin.

Mesela geçici olarak render target kısmını pas geçebilirsin, ama bunu yapabilmek için kodu okuyabilmen lazım.
edit: Çok ileri düzey bilmene gerek yok. Olası sonuçları öngörebilecek ve çıkacak basit syntax hatalarını çözebilecek kadar bilgi yeterli.

Son düzenleme:
Mesela geçici olarak render target kısmını pas geçebilirsin, ama bunu yapabilmek için kodu okuyabilmen lazım
Onu geçerimde şöyle birşey yaptım clienti zorladım hata vermesi için debug ekranında olduğum için 1 hata yakaladım ve şuan onla uğraşıyorum client taraflı ENABLE_İTEM_SHOP Olarak eklenmiş server taraflı ise _ITEM_SHOP olarak eklenmiş sanırım isimleri aynı olmadığı için sorun yaratıyo paketleri görmüyo zaten Enable yazısı silinmiş gibi duruyo malum turuncu forum kötülemek istemiyorum ama sistemleri sorunsuz ilk seferde kurmak imkansız gibi geliyor 😂😂 bu enable yazısı bilerek silinmiş olabilr neyse ENABLE_İTEM_SHOP Olarak düzelttim tekrar derliyorum bakalım.

Onu geçerimde şöyle birşey yaptım clienti zorladım hata vermesi için debug ekranında olduğum için 1 hata yakaladım ve şuan onla uğraşıyorum client taraflı ENABLE_İTEM_SHOP Olarak eklenmiş server taraflı ise _ITEM_SHOP olarak eklenmiş sanırım isimleri aynı olmadığı için sorun yaratıyo paketleri görmüyo zaten Enable yazısı silinmiş gibi duruyo malum turuncu forum kötülemek istemiyorum ama sistemleri sorunsuz ilk seferde kurmak imkansız gibi geliyor 😂😂 bu enable yazısı bilerek silinmiş olabilr neyse ENABLE_İTEM_SHOP Olarak düzelttim tekrar derliyorum bakalım.
Yanlış olsa bile tüm kodda bu isim kullanılmışsa sorun çıkmaz + client ve server tarafındaki #define ismi farklı olabilir (tamamen 2 farklı solution)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri