Çözülemedi Oyun açılırken socket_tcp_bind: tcp_socket: Can't assign requested address hatası.

Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.

ChevChelios

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Filesim için Freebsd 13.0 32 bit gerekiyordu, gereken herşeyi kurdum. Oyunu build ettim. game config dosyası içerisindeki bind ip - adminpage ip yazan yerlere de kendi sunucumun ip adresini yazdım. game src de config.cpp de local ipler için koyulan engeli de kaldırdım (192.168... ile başlayan kısım) Root içinde ip ayarını, düzenleme yapılması gereken her yerde düzenleme yaptım. Fakat oyun bir türlü açılmıyor. Veritabanı, auth, kanallar, vs herşey açık. Ekran görüntüsünde en üst kısımda yazan socket_tcp_bind: tcp_socket: Can't assign requested address hatasını alıyorum sebebi nedir?

Ekran Alıntısı 2.PNG

Verdiğiniz IP adresi başka bir cihaz tarafından kullanılıyor olabilir mi?

DB & Game dosyalarında başka bir sunucunun IP adresi yazıyor. Onu kendi IP adresin ile yada Local adresin ile değiştirdiğinde düzelecektir.

BIND_IP ve ADMINPAGE_IP kısımlarını diyorsan onları da kendi local ip adresimle değiştirmiştim. Sorun daha çözülemedi...

"config.cpp", bu yeri resimde ki gibi değiştirip dener misin?

C++:
if (!strncmp(netip, "999.999", 7)) // ignore if address is starting with 192
{

Son düzenleme:
Onu da yapmıştım ayrıca build bile ettim. Artık nasıl çözerim bilmiyorum.

Tekrar ekleyin.

BIND_IP: (public IP)

Bütün CONFIG dosyalarını baştan gözden geçirin.

Not: Tek tek aramak yerine Notepad++ -> Ctrl+F -> Dosyalarda Bul -> Aranan: "Buraya orijinal halinde bulduğunuz (değiştirmeden önce ki IP adresini) IP adresini yazın" -> Dizin: "" (...) butonundan serverfilesin tüm dosyaları seçin -> Tümünü Bul

Tekrar ekleyin.

BIND_IP: (public IP)

Bütün CONFIG dosyalarını baştan gözden geçirin.

Not: Tek tek aramak yerine Notepad++ -> Ctrl+F -> Dosyalarda Bul -> Aranan: "Buraya orijinal halinde bulduğunuz (değiştirmeden önce ki IP adresini) IP adresini yazın" -> Dizin: "" (...) butonundan serverfilesin tüm dosyaları seçin -> Tümünü Bul

Başka bir forum sitesinde okuduğuma göre bir kaç kişi de aynı problemi yaşamış. Büyük ihtimalle files de bir sorun var. Neyse herkese teşekkür ederim.

Filesinizin syserr kayıtlarına baktınız mı? Belki açılmamasının başka bi sebebi vardır

Geri