Çözüldü Otopack Sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

LethalStrikeR

Yardımsever Üye
Yardımsever Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Adsız.png
Metin2 Oto Pack Yapımı Rehberi

bu rehberi takip ettim fakat packler yüklenirken böyle bir hata veriyor.

Çözüm
Evet sorunsuz bir şekilde indirme işlemini yapıyor. Hatta dosyayı silip bir daha yükledim sorun çıkarmadı.

Edit: Rica etsem teamwiewer yada herhangi bir bağlantı programıyla benim ftp dosyalarıma girip kontrol sağlıyabilir misiniz?
Bağlanmaya gerek yok bence
Attığınız dosyaları olduğu gibi yükledim. Sadece xml dosyasını şu şekilde düzenledim;
XML:
<torrent_config
    notice_ver="6"
    notice_url="http://www.casro2.com/patch/metin2_accept"
    notice_width="671"
    notice_height="600"
    bandwidth_range="5:10:25:50:75:100:150:200:250:500:1000:5000"
    foreground_speed="100"
    background_speed="10"
    run_path="yenidenmt2client.bin"
    max_uploads_per_session="100"
    max_connections_per_session="200"...
Sizin attıgınız exeyi çalıştırınca sildiginiz şeyleri siliyorum fakat bende tekrardan yüklemiyor bu yüzden öyle birşey dedim eger problemin o .xml dosyasından kaynaklandıgını düşünüyorsanız o kodu kaldırın exe ayarlarını yaparken xml dosyalarından göreceksiniz kodu kaldırıp tekrar paketleyin exeyi

Edit : metin2 torrent config xml içindeki
notice_ver="6"
notice_url="404 | Casro2 - Nostalji Yaşamak İsteyenler İçin!"
notice_width="671"
notice_height="600"
kısımları kaldırın uyarı vermedigi zaman problemin kalmış olması gerekiyor bu mantıga göre

Sizin attıgınız exeyi çalıştırınca sildiginiz şeyleri siliyorum fakat bende tekrardan yüklemiyor bu yüzden öyle birşey dedim eger problemin o .xml dosyasından kaynaklandıgını düşünüyorsanız o kodu kaldırın exe ayarlarını yaparken xml dosyalarından göreceksiniz kodu kaldırıp tekrar paketleyin exeyi

Edit : metin2 torrent config xml içindeki
notice_ver="6"
notice_url="404 | Casro2 - Nostalji Yaşamak İsteyenler İçin!"
notice_width="671"
notice_height="600"
kısımları kaldırın uyarı vermedigi zaman problemin kalmış olması gerekiyor bu mantıga göre
Hahahaha evet ama silip kuralları kabul et diyince de sorunsuz yüklüyor ve bunu defalarca kez denedim anlamıyorum çok saçma.

Edit: Hosting firmama sordum koruma sisteminden kaynaklı olabilir dediler hatanın resmini istediler. Sizde silip yüklemeye çalışınca ne oluyor fotoğraf atabilir misiniz?

Paketlediğiniz otopack dosyasını bana gönderebilir misiniz? Bi inceliyim

@LethalStrikeR silip tekrar açınca sizdeki hatayı veriyor xmlyi silincede aynı hatayı veriyor. Benim fikrim dedigim gibi bilişimden kaynaklı diye düşünüyorum oto pack dosyalarını sunucu sitesinden çektirmeniz çok saçma olacaktır bunun için ayrı bir ftp satın alabilirsiniz bilişim firmanızdan neden diye sorarsanız sunucu açılışında 10larca kişi otopacki çalıştırdıgında sitenizde yavaşlamalar meydana gelecektir.

@LethalStrikeR silip tekrar açınca sizdeki hatayı veriyor xmlyi silincede aynı hatayı veriyor. Benim fikrim dedigim gibi bilişimden kaynaklı diye düşünüyorum oto pack dosyalarını sunucu sitesinden çektirmeniz çok saçma olacaktır bunun için ayrı bir ftp satın alabilirsiniz bilişim firmanızdan neden diye sorarsanız sunucu açılışında 10larca kişi otopacki çalıştırdıgında sitenizde yavaşlamalar meydana gelecektir.
Alınacak hosting de dosya yolu belirtmek istediğim zaman nasıl domainsiz yol belirteceğim ki?

ücretsiz .tk yapabilirsin patcher.oyunadin.tk olur bilişim firmandan rica edersen yardımcı olur bu konuda

ücretsiz .tk yapabilirsin patcher.oyunadin.tk olur bilişim firmandan rica edersen yardımcı olur bu konuda
Hosting firması şöyle bir açıklama yaptı;

Koruma sistemimize takılıyor olabilirsiniz. Hata çıktısı bu şekilde değil, 00007 - saldırgan olarak algılandınız gibi bir hata çıktısı olması gerekir. Bu şekilde bir bilgilendirme sağlarsanız korumaya takılıp, takılmadığınızı daha net görebilir ve inceleyebiliriz. Büyük bir ihtimalde koruma sistemimize takılıyorsunuz. Dilerseniz VDS sunucu satın alarak oyununuza çekmek istediğiniz dosyayı sunucu üzerinden yayınlayacağınız site ile yapabilirsiniz. Bu tür işlemler için müşterilerimiz özel VDS sunucu veya fiziksel sunucu kullanmaktadır.

Saygılarımla.

Kendi otopack.exe mi mi ? yoksa düzenlediğim ftp'ye attığım herşeyi mi ?
Şöyle yapalım bana ftp dosyalarınızı atın ben casro2.com/patch dizini altında kuriyim birde öyle test edin. Bakalım aynı hatayı alacak mısınız

Tamamdır dosyaları yükledim. Otopack exenizi casro2.com/patch/ şeklinde ayarlayıp ve test ediniz
Son durumu bildirmeyi unutmayın. :)

Tamamdır dosyaları yükledim. Otopack exenizi casro2.com/patch/ şeklinde ayarlayıp ve test ediniz
Son durumu bildirmeyi unutmayın. :)
Evet sorunsuz bir şekilde indirme işlemini yapıyor. Hatta dosyayı silip bir daha yükledim sorun çıkarmadı.

Edit: Rica etsem teamwiewer yada herhangi bir bağlantı programıyla benim ftp dosyalarıma girip kontrol sağlıyabilir misiniz?

@LethalStrikeR kontrol saglamalık bir şey yok gibi problem açıkça ortada gözüküyor sizin packlerde bir işlem yapsaydı belirtirdi.
Patcher için yeni bir sunucu almanız gerekiyor bilişimden kaynaklı yüklemede problem çıkartıyor

Edit : Whistle benden sonra mesaj atmış onun yaptıklarını bi uygulayıp deneyin olmazsa dedigim gibi.

Attığınız dosyaları olduğu gibi yükledim. Sadece xml dosyasını şu şekilde düzenledim;
XML:
<torrent_config
    notice_ver="6"
    notice_width="671"
    notice_height="600"
    foreground_speed="100"
    background_speed="10"
    max_connections_per_session="200"
    max_uploads_per_torrent="50"
    max_connections_per_torrent="50"
    seeding_duration="604800"
    cur_patcher_path="YenidenMt2.exe"

>
    <foreground_patch crcpatch_url="http://www.casro2.com/patch/" crcversion="1.0.0.0"/>
</torrent_config>

Bence @Trashy 'nin dediği doğru olabilir. Çünkü bu otolauncher çok fazla trafik tüketiyor. Metin2 hizmeti satan bilişim şirketleri de normal verilen siteye engel atmış olabilirler.

Gönderdiğiniz dosyaları siliyorum..

Çözüm
XML:
<torrent_config
    notice_ver="6"
    notice_width="671"
    notice_height="600"
    foreground_speed="100"
    background_speed="10"

>
    <foreground_patch crcpatch_url="http://www.casro2.com/patch/" crcversion="1.0.0.0"/>
</torrent_config>

Bence @Trashy 'nin dediği doğru olabilir. Çünkü bu otolauncher çok fazla trafik tüketiyor. Metin2 hizmeti satan bilişim şirketleri de normal verilen siteye engel atmış olabilirler.

Metin2 Bilişim firmasının vermiş olduğu hostingi kullanmıyorum. Başka bir bilişim firmasından kullanıyorum. xml dosyasında düzenlediğiniz kısımlar sadece link kısımları mı?

XML:
<torrent_config
    notice_ver="6"
    notice_width="671"
    notice_height="600"
    foreground_speed="100"
    background_speed="10"

>
</torrent_config>

Casro2 için kullandığınız hosting hangisi benimle paylaşabilir misiniz?

Yabancı bi firma. Türkçe destekleri de yok.
Host şirketinizden vds alarak bu sorunu çözebilirsiniz. Siz yine de şirketinizle görüşünüz. Metin2 hizmeti satan şirketlerin oto launcher için ayrı paketleri oluyor

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri