Öneri Offline Shop Önerisi

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

cosion

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Selam arkadaşlar, genel olarak size bir sorum var. Piyasada public offline shoplar dönüyor fakat güvenilir mi tartışılır. Bir kaç tane denedim fakat başarılı olamadım :( Bildiğiniz çok complex olmayan hangi offline shoplar var ?

Bir kaç sistemi eklemeyi, en sonunda da kendim bir sistem yazmayı hedefliyorum. İstediğim şeyde çok complex bir offline shop değil zaten.

Ek bir sorum da olacak (belki size basit bir soru gibi gelebilir), örneğin great offline shop eklediğimi varsayalım, bildiğiniz gibi böyle bir görünüme sahip
Adsız.png

Bu pazar 5x8 boyutunda bunu mesela olarak 12x12 'e genişletme çok zor bir işlem midir ?

Dediğim gibi offline shop eklemek istiyorum ama hangisini eklemem daha doğru olur veya ne yapmalıyım kafam karışmış bir durumda. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim şimdiden, iyi forumlar.

Bence ilk önce oyunun mevcut pazar, item ve slot spawn sistemleri incelemelisin. Daha sonra offlineshop sistemlerini inceleyin. Önce back tarafını çözümlersen front tarafını tasarlaması zor olmaz.

@cosion @Whistle bence direk bdo central shop tarzına geçilmeli artık
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
. Oyun yapısına ters ama performansa %100 katkı desek yalan olmaz. Zaten temelde offshop olmayan bir oyun olduğu için farklı bir bakış açısı olur. Ve şuanda çok hızlı bir şekilde bu central shop yapısına uyarlanacak güzel offshoplar var. Örnek ikarus v.b.

@cosion @Whistle bence direk bdo central shop tarzına geçilmeli artık
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
. Oyun yapısına ters ama performansa %100 katkı desek yalan olmaz. Zaten temelde offshop olmayan bir oyun olduğu için farklı bir bakış açısı olur. Ve şuanda çok hızlı bir şekilde bu central shop yapısına uyarlanacak güzel offshoplar var. Örnek ikarus v.b.
Benzer bir şey düşünmüştüm. Allods Online'da da böyleydi. Açık arttırma ve direkt satış ekleniyordu. Aslında Metin2'de var olan ticaret camının pazar olmadan hali gibi.

Bilemiyorum sonuçta Metin2 oyuncuları köylerde pazar görmeye alışık. :)
Ancak böyle bir şey için sıfırdan her şeyi kodlamaya gerek yok. Ticaret camı sistemi revize edilebilir.

Benzer bir şey düşünmüştüm. Allods Online'da da böyleydi. Açık arttırma ve direkt satış ekleniyordu. Aslında Metin2'de var olan ticaret camının pazar olmadan hali gibi.

Bilemiyorum sonuçta Metin2 oyuncuları köylerde pazar görmeye alışık. :)
Ancak böyle bir şey için sıfırdan her şeyi kodlamaya gerek yok. Ticaret camı sistemi revize edilebilir.
Artık eski çağ çok geride kaldı. Düz(1-99 en temel sistem tipleri ile) metin2 oynayan oyuncu bile yok. Online sayıları tamamen şaşırtmacadan ibaret.
Yani pazar objeleri, süreleri gibi şeyler kaldırılıp görsellikten temel işlevsel bir arayüze taşımak çokta abartı kaçmaz bu dönemde. Sonuçta her tip farklı farklı offshop kullanıyor eminimki kendine hızlıca bu piyasada yer edinecektir central shop sistemide.

Bende ticaret camını dönüştürmeyi düşünmüştüm başta ama icarus gibi ticaret camı ile birleşik arayüzler üzerinden gidilmesi temelde daha mı hızlı olur diye düşünme yoluna girdim bir anda :D. Ama geliştirilecekse bireysel olarak sıfırdan yazılması çok başka sonuçlar çıkartacaktır.

Geri