Duyuru Ödül Sisteminde Yenilik (Ödül Sistemi Nedir?)

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Merhaba arkadaşlar,
Ödül sistemini baştan yapılandırmaya karar verdim daha eğlenceli ve hedefi daha zor olan ödüller sizi bekliyor olacak.

Ödül Sistemi Nedir?
Bildiğimiz gibi çoğu forum sitelerinde Rep puanı vardır bizde bu puan yerine ödül puanı vardır.

Ödül Sistemi Rep Puanından Nasıl Farklı İşler?
Ödül sistemi rep puanından daha gelişmiş bir sistemdir. Ödül sisteminde hangi durumlara ödül verdiğini listelersek şu şekilde;
  1. Yazılan mesaj sayısına göre.
  2. Alınan beğeni sayısına göre.
  3. Forum x gün süreyle kayıtlı oluğunu göre.
  4. Kullanıcının mesaj ve beğeni oranı x.x se (10 mesajtan 5i beğenilirse bu oran 0.5 yani 2 mesajtan biri beğeniliyor demek).
  5. Ödül puanın şu kadara ulaştığı için ekstradan ödül verme.
Bunlar dışında forumda eklenti olarak kullandığımız medya ve dosyalar içinde ödüller bulunmaktadır.
  1. Açılan albüm sayısına göre.
  2. Medya'da paylaşılan içerikler hakkında. (video, resim)
  3. Gönderilen dosya sayısına göre.
Peki Biz Hangi Mesaj ve Beğeni Sayısında Ne Ödülleri Alacağız?
Bu bilgiye şu sayfadan erişebilirsiniz: http://www.mmotutkunlari.com/yardim/oduller

Diğer forumlarda üye rütbesi alırken (Yeni Üye -> Normal Üye) mesaj sayısına göre belirlenirdi bu sosyal forumda nasıl olacak?
Aslında bizde mesaj sayısına göre rütbe vermeyi öngörüyorduk fakat sürekli mesaj kasıp haksız kazanç sağlayan kişilerin önüne geçmek için ödül puan sistemine göre rütbeleri ayarladık. Bu sistemi seveceğinizi düşünüyorum.

--------------------------------------------------------------------------
Sizinde bu konu hakkında eleştiri, öneri ve sorularınız varsa bu konu altından bildirebilirsiniz.

Whistle - Forum Kurucusu

Geri