Duyuru Kullanıcı Terfilerinde Değişiklikler

Whistle

Ruhsuz Filozof
Site yetkilisi
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Mesaj
10.913
Beğeni
8.891
Puan
5.864
Merhaba arkadaşlar,
Forum sitemizde halen beğeni tuşunu kullanmak yerine sürekli konular altına teşekkür yazan kullanıcılarımız için bu sistemleri zorunlu olarak kullanacağı bir terfi sistemi oluşturalım dedik.

Bildiğiniz üzere Kayıtlı Üye'den MT Üye'ye geçiş için 150 mesaj gerekiyor ancak bunun yanında 45'den fazla beğeni puanı olması ve mesaj sayısının en az 10/2'i kadar beğeni almış olması gerekiyor. (150 mesajın 30 tanesi en az bir beğeni almak zorunda!) 10'da 2 nedir 400 mesajı varsa en az 80 mesajı beğeni alması gerekiyor. Bu sebeple artık sadece mesaj sayısı ile terfi alamayacağını bilmeniz gerekiyor. Yazdığınız içerikleri diğer üyeler de yararlı buluyorsa mesajlarınıza vereceği beğeni puanlarını da bağlı kalacak.

Terfi ve Kullanıcı Başlıkları Hakkında;
Kullanıcı Başlıkları Nedir?
Kullanıcı başlıkları sizin rütbenizden bağımsız olarak isminizin altında yazan "Yeni Üye, Aktif Üye" gibi yazılardır. Bunları kazanmak için şunları yapmalısınız;
 • Yeni Üye: 0 Ödül Puanı
 • Çaylak Üye: 5 Ödül Puanı
 • Üye: 25 Ödül Puanı
 • Aktif Üye: 200 Ödül Puanı
 • Süper Üye: 1000 Ödül Puanı
 • Bilir Kişi: 2500 Ödül Puanı
 • Forum İmparatoru: 5200 Ödül Puanı
Ödül Puanı Nedir?
Ödül puanı forumda mesaj, beğeni, forumda bulunduğunuz gün, mesajınıza oranla​
aldığınız beğenilere, doğum gününüzde bulunduğunuz yaşa vs.
bağlı olarak alacağınız ödül puanlarıdır. Bu puanları öğrenmek için şu linkten tüm ödül puanlarımıza bakabilirsiniz.
Ödüller | MMO Tutkunları

Kullanıcı Başlığında neden Mesaj sayısı yada Beğeni Sayısını kullanmadınız da Ödül Puanı üzerinden yükseltme yapıyorsunuz?
Aklınıza böyle bir soru takılabilir o yüzden yanıt vermek istiyorum. İnsanlar kolay elde ettikleri şeylerin​
önemini bilmezler. Bu yüzden rütbe ve başlık atlamalarında zorluklar getirdik. Aslında eskisine nazaran daha zevkli olacağını belirtmek isterim. Ödül puanlarını ister mesaj sayısı ister beğeni ve forumda üye olduğunuz gün olarak ele alabilirsiniz. Kullanıcı başlığı terfisinde istediğinizi yapabilirsiniz lakin bütün ödülleri almak için tüm kriterleri uygulamak zorundasınız.
Not: Kullanıcı başlıkları bulunduğunuz rütbeyi değiştirmez ve herhangi bir artısı yoktur. Sadece forumda gösterdiğiniz ilginin karşılığında diğer üyelerin sizi bu foruma ne kadar emek verdiğinizi belirtir! Rütbeler sadece yönetim tarafından belirtilen kriterlere göre yükseltilir.

Terfi Sistemi Nedir?
Aslında diğer forumlardan aşina olduğumuz bir sistem. Belli bir mesaj sayısına ulaştığınızda sizi bir üst​
rütbeye yükseltir ve bunlara göre yönetim alınacak kişiler seçilir. Bu tarihe kadar bizde de böyleydi. 250 mesajı olan Kayıtlı Üye'den MT Üye'ye geçiş yapıyordu fakat bu forumun kalitesini düşürdüğü ve gereksiz spamlar yapıldığı için sistemde değişikliğe gittik. Artık yazdığınız mesaj sayısı kadar üyelerin yazdığınız mesajlara verdiği memnuniyette önemli. Yani verimli şeyler yaparsanız diğer üyeler mesajlarınızı beğenecektir.
Bunun yanında mesaj sayısına çabuk ulaşmak için her konu altına teşekkür ederim mesajlarını engellemek ve beğeni tuşunun kullanımını yaygınlaştırmak için böyle bir düzene gittik.

Terfiler Nelerdir?
Sitemizde şuan için üyelik kademesinde 2 tane terfi bulunur. Bunlar;
Kayıtlı Üye'den MT Üye'ye (Mesaj ve beğeni puanına bağlı olarak otomatik yükseltilirsiniz.
MT Üye'den Usta Üye'ye (Yönetim Seçer)
Usta Üye olduktan sonra isterseniz Grafiker, Geliştirici rütbelerine aday olabilirsiniz. İsterseniz de yönetime giriş için deneme moderatör başvurusu yapabilirsiniz.

Bazılarınızın aklına şu soru takılabilir. Otomatik olarak yükseleceğimiz tek terfi var diye. Yalnız bu terfiyi almak bile sizin aylarca uğraşmanıza vesile olacaktır. Forumda gereksiz rütbeler yerine daha çok işe yarayan rütbeler koymayı tercih ettik.

Bu sistem ile her şeyin zorlaştığını düşünenler olabilir. Onlara şunu söylemek istiyorum;
"Arkadaşlar rütbe atlamanız için konu açmanıza bile gerek yok. Çünkü kimileri konu açarak paylaşım yapmayı sever, kimileri ise konular altında düşünce, yorum, yardım gibi şeyler yapmak ister. Mesaj sayısı bunların hepsini kapsıyor. Yani hiç konu açmadan veya hiç konulara yorum yapmadan da terfi olabilirsiniz. Sadece mesajların beğeniye oranını tutturmanız gerekli. Kısaca insanlar sizin yazdıklarınızı faydalı bulmasına dayalı bişey."

Unutma!: Rütbeler sadece forumda edinilen görevler içindir. Yönetim gözünde bir rütbe diğer rütbeden üstün değildir. Herkese aynı mesafede yaklaşılır ve kurallar herkes için aynı işler! (Yönetim Tüzüğü - 2.0 Yönetim Bütünlüğü)


MT Üye olmak için gerekli şartlar;
 1. En az 150 mesaj sayınız olması gerekir.
 2. En az 45 beğeni puanınız olması gerekir.
 3. En az mesajlarınızın 0.2'si beğeni alması gerekir. 150 mesajınızın 30'u en az bir beğeni almak zorunda.
 4. 30 günden fazla forumda bulunmak
3. Şart Hakkında Bilgi (Kesin Okuyun!): Bu sistem ile 2. şarttaki puan sayısı pek önemli olmuyor ne yazık ki 70 beğeni puanınız ve 150 mesajınız olsa bile terfi olmayabilirsiniz. Bunun sebebi mesaj sayınızın en az 10'da 2'si beğeni almak zorundadır. Yani 100 mesajınız varsa 20 tanesi, 150 mesajınız varsa 30 tanesi en az 1 beğeni almak zorunda. Bu vesile ile forumda açacağınız konu ve yapacağınız yorumlar faydalı olması gerekir. Aksi halde mesaj sayısı 500 ve beğeni sayısı 30'da kalırsa bu sefer 500 mesajınızın en az 100 tanesi beğeni almak zorunda kalır. Bu yüzden forumda ilerlerken bu dengeye dikkat edin. Dengeyi ne kadar bozarsanız terfi almanız o derece zor olur ve bu rütbeye ulaşmadan diğerlerine ulaşamazsınız!
Kısaca mesaj sayınız ile beğeni alan mesaj sayınızı 0.2 (10'da 2'si) oranda tutturmaya çalışın yada daha yüksek tutarsanız daha iyi olur. Bu büyük bir başarı olur.

Uyarı!: Bu sistem yürürlülüğe girdikten itibaren MT Üye rütbesinde olanlar sistem kontrolü ile gerekli kriterleri karşılayamazsa tekrardan Normal Üye rütbesine düşürülecektir.
Uyarı 2!: Bunu bilmeyen yoktur lakin "yönetim seçecek" ibaresi olmayan tüm rütbeleri sistem kendisi denetler. Gerekli koşulu sağladığınız gün içinde yeni rütbenize sistem kendisi atacaktır.
Uyarı 3!:
Bu sistem yürürlüğe girdikten sonra yönetici adayları için geçerlidir. Bu sistem yürürlüğe girdikten önce forumda görev almış olanlar (Mod, Admin, s.mod, grafiker vb.) rütbesinde herhangi bir değişiklik yapılmaz. Çünkü yeni çıkan yasalar geriye dönük işlemez.


Usta Üye olmak için şartlar;
Usta üyeler yönetim tarafından MT Üye'ler arasından seçilir. Usta Üye olmak için Tüm Paylaşımlarım bölümüne açtığınız kaliteli (en çok ziyaretçi çeken, beğeni ve yorum alan) konularınızı yazınız. Eğer yönetim uygun görürse bu rütbeye alacaktır.

Usta Üyelik Hakkında Detaylı Bilgi: Usta Üyelik Başvurusu Yapabilmek İçin Gerekli Şartlar

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bunları okuduktan sonra belki bazılarımız sitemizi bırakabilir, bazıları sitem yapabilir. Bunları uygulamamızın sebebi siteyi çöplük yerine daha düzgün bir hale getirmektir. Ne kadar verimli mesajlar o kadar kaliteli ortam. Zaten sabırsız olan insanlara bu tür siteler uygun değildir. Yarın bir gün yetkili olduğunda sıkıntılar çıkabilir.

Arkadaşlar şunu da unutmayın bu sitede rütbe yükselmenizi sağlayacak olan gelen ziyaretçiler ve üyelerdedir. Biz bu konuda yönetimden yetkiyi alarak ziyaretçilerimize ve üyelerimize devrettik. Faydalı bulduğunuz konuları veya mesajları beğenerek o kişinin bu forumda yükselmesini sağlayabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

LDrago

The Dragon's Excalibur
Üye
Mesaj
162
Beğeni
164
Puan
726
MT Üye olmak için gerekli şartlar;
 1. En az 250 mesaj sayınız olması gerekir.
 2. En az 45 beğeni puanınız olması gerekir.
 3. En az mesajlarınızın 0.2'si beğeni alması gerekir. 250 mesajınızın 45'i en az bir beğeni almak zorunda.
Bunlar için çok mu uğraştın. :D
 
En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:

Whistle

Ruhsuz Filozof
Site yetkilisi
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Mesaj
10.913
Beğeni
8.891
Puan
5.864
11.10.2016 - 12:07
Kullanıcı Basamaklarında Düzenlemeler;
2 Şubat 2015 tarihinde Yönetim arasında yeni rütbe önerileri hakkında konuşuyorduk.
@LikapaTR arkadaşımız "Bilir Kişi" ve "Forum İmparatoru" rütbelerini sunmuştu. Bende forumda Kullanıcı Grubu kalabalığı olmasın diye Kullanıcı Basamağı olarak ekleyelim demiştim. Aradan 1,5 sene geçti ve yürürlüğe anca koydum diyebilirim. :D Öyle konunun olduğunu unutmuşum resmen.

Bu ekleme ile forumda artık 7 tane kullanıcı basamağı bulunuyor.
"Forum İmparatoru" için sitemizdeki bütün ödül puanlarını kazanmanız gerekiyor.
Böylelikle sitemizde boşa giden ödül puanları olmayacak. :)

Not: Kullanıcı basamaklarının ne işe yaradığını öğrenmek için bu konuyu okuyunuz.
 

LikapaTR

I LIKE TO BAN
Site yetkilisi
Admin
Grafiker
Geliştirici
Mesaj
526
Beğeni
637
Puan
814
11.10.2016 - 12:07
Kullanıcı Basamaklarında Düzenlemeler;
2 Şubat 2015 tarihinde Yönetim arasında yeni rütbe önerileri hakkında konuşuyorduk.
@StarkTR arkadaşımız "Bilir Kişi" ve "Forum İmparatoru" rütbelerini sunmuştu. Bende forumda Kullanıcı Grubu kalabalığı olmasın diye Kullanıcı Basamağı olarak ekleyelim demiştim. Aradan 1,5 sene geçti ve yürürlüğe anca koydum diyebilirim. :D Öyle konunun olduğunu unutmuşum resmen.

Bu ekleme ile forumda artık 7 tane kullanıcı basamağı bulunuyor.
"Forum İmparatoru" için sitemizdeki bütün ödül puanlarını kazanmanız gerekiyor.
Böylelikle sitemizde boşa giden ödül puanları olmayacak. :)

Not: Kullanıcı basamaklarının ne işe yaradığını öğrenmek için bu konuyu okuyunuz.
İşte ileri görüşlü insanın hali başka oluyor:)
 
En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:

Whistle

Ruhsuz Filozof
Site yetkilisi
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Mesaj
10.913
Beğeni
8.891
Puan
5.864
Kullanıcı terfilerinde değişiklikler!
MT Üye olma şartında ki 250 mesaj sayısı 150'ye düşürülmüştür.

Bu düzenleme ile Usta Üye şartlarına min mesaj sayısı eklenmiştir. Artık Usta Üye olmak için min 250 mesaj ve 100 beğeni sayınızın olması gerek.

Mesaj sayısı şu şekilde hesaplanır. (konu sayisi + yorum sayisi)
Bunun dışında ki tüm şartlar aynıdır.
MT Üyeliği sistem kendisi atadığı için bu düzenleme ile beraber şartları karşılayanlar otomatik MT Üye rankı verilecektir.

Unutmayın!
Bu rankların amacı sadece sizin emeklerinize karşı ufak bir jest. Yetkisel anlamda pek farklılık olmamaktadır.
 

Üst