NPC'lerin Baktığı Yönleri Ayarlama [DOĞRU VE AYRINTILI]

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

MBayraktar

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar çoğumuz NPC sabitlerken yönlerini ayarlamakta zorluk çekiyoruz. Oyundaki NPC'lerin yönlerinini ayarlamak aslında zor değil. Doğru yönleri bilmek gerekiyor. İnternette bazıları yönleri paylaşmış ancak ben o yazılanlarla sabitledikten sonra hiç biri istediğim yönlere doğru dönmediler. Bende deneyerek yaptım ve doğru bilgileri sizinle paylaşıyorum.

NPC'lerin yönlerini oyundaki küçük haritaya göre ayarlamanız gerekir.
2014-07-0807-01-43.png

NPC'lerin yönlerini ayarlarken editlemeniz gereken kısım burasıdır:
npc yonu ayarlanacak yer.png

Bu dosyayı açmak için imparatorlukların hangi konumda olduğunu bilmeniz gerekir. İmparatorlukların dosya konumları şu şekildedir:
Kırmızı İmparatorluk 1. köy
/usr/game/share/locale/turkey/map/metin2_map_a1
Sarı İmparatorluk 1. köy
/usr/game/share/locale/turkey/map/metin2_map_b1
Mavi İmparatorluk 1 . köy
/usr/game/share/locale/turkey/map/metin2_map_c1

Bu konumlardan editlemek istediğinizi seçtikten sonra içerisinde bulunan npc.txt'yi bilgisayarınıza indirip notepad ile açın.
Yönleri pusula gibi göstericek olursak:
1 = Güney
2 = Güneydoğu

3 = Doğu

4 = Kuzeydoğu
5 = Kuzey
6 = Kuzeybatı
7 = Batı
8 = Güneybatı

Bu yönleri ilk resimde gösterdiğim kısma yazacaksınız. O kısım npc'lerin yönleridir. Yönleri daha kolay anlamak için bir de şu şekilde bakın:
npc yonleri harita.png

0 Yönü rastgeledir. Yani o sayıyı kullanmayın.

Bunu her yerde bulamazsınız size söyliyim. Bu arada NPC'lerin yönlerini ayarlarken kendinizi npc yerine koyun. Yani baktığınız yer örneğin 1 yönü ise npc yönüne 1 yazın. Benden bu kadar. Kolay gelsin. Yardımcı olduysa lütfen yorum yapın. Teşekkürler.​

Teşekkürler, bende ilk başta onu istediğim yöne bakan başka npc hangisi ise onunki ile aynı yapıyordum. :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri