Metin2 skill damage hasarlarını ve süresini ayarlama

XPyrion

Moderatör
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Editör
Adım 1 root.eix, root epk ve locale_tr.eix, locale_tr.epk dosyalarını pack açma programı yardımı ile açıyoruz. Dosyaları metin2>pack klasöründe bulabilirsiniz. Pack açma programı için sitemizde bir arama yapmanız yeterli. Bu dosyaları klasör şeklinde dışarı çıkartın ve adım 2 ye geçin.

metin2 root dosyaları

metin2 locale_tr dosyaları

Adım2 Navicat açıyoruz.

Player> Tables> Skill_proto
Açıyoruz. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi. 2 kere tıklarsanız açılır.

metin2 navicat skill proto

Skill_Proto Düzenlemesi

Arkadaşlar skill yani beceri hasarlarını ve beceri sürelerini buradan ayarlayabileceğiz. Aşağıdaki tabloda olduğu gibi skill isimleri çince yazmaktadır fakat ben size hemen resmin altında bunların dwVnum numarasına göre türkçe açıklamalarını yazdım.

Metin2 navicat skill proto pvpserverler.pro

Skill dwVnumları
1 Üç Yönlü
2 Kılıç Çevirme
3 Öfke
4 Hava Kılıcı
5 HamLe
16 Ruh Vuruşu
17 Güçlü Vuruş
18 Şiddetli Vuruş
19 Güçlü Beden
20 Kılıç Darbesi
31 Suikast
32 Hızlı Saldırı
33 Bıçak Çevirme
34 Kamuflaj
35 Zehirli Bulut
46 Tekrarlanan Atış
47 Ok Yağmuru
48 Ateşli Ok
49 Hafif Adım
50 Zehirli Ok
61 Parmak Darbesi
62 Ejderha Dönüşü
63 Büyülü Keskinlik
64 Dehşet
65 Büyülü Zırh
66 Büyü Çözme
76 Karanlık Vuruş
77 Ateş Vuruş
78 Ateş Hayaleti
79 Karanlık Koruma
80 Hayalet Vuruş
81 Karanlık Küre
91 Uçan Tılsın
92 Ejderha Atışı
93 Kutsama
94 Ejderha Kükremesi
95 Yansıtma
96 Ejderha Yardımı
106 Şimşek Atma
107 Şimşek Çağırma
108 Şimşek Pençesi
109 İyileştirme
110 Hız
111 Yüksek Saldırı

1. Mesela 16 numara olan Ruh vuruşunu seçelim tablonun sağına doğru kaydırdığınızda szMasterBonusPoly stununu bulacaksınız. Max verilen hasarı ayarlar szMasterBonusPoly den damage hasarını ayarlayabiliriz. Aşağıdaki resimdeki kısım olacak. Burada ayarlama yapmak için çarpanı değiştireceğiz. Min hasarı ayarlamak için ise szPointPoly stununa bakacağız. Aynen bu şekilde gösterir. Değerler düşüktür çünkü en az min damage hasarını gösterir.

metin2 skill proto damage hasar ayarlaması

(1.1*atk + (0.5*atk + 1.5 * str)*k gibi yazılar görürsünüz. *atk önündeki çarpanı değiştirirseniz örneğin 4 yapalım. ruh vuruşuda 6k vursun sonuç 4x6 : 24k şeklinde bir hasar meydana çıkacaktır.

2. szCooldownPoly stununa geçerseniz. Burdaki değerlerde skilli kaç saniyede dolması gerektiğini söyler. mesela 15 saniye yazan yeri 1 saniye yaparsanız, ruh vuruşu çok hızlı bir şekilde dolar ve arkarkaya ruh vuruşu yapılabilir. szCooldownPoly kısmı skill süresidir.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

15 yazan kısma 5 yazarsanız ruh vuruşu artık 5 saniye de bir dolacaktır.

Tüm değerleri düzenledikten sonra ok deyip kayıt ediyoruz ve 3. aşamaya geçiyoruz.

Adım3: Root ve Locale dosyaları içinden skilleri ayarlama

Evet arkadaşlar ilk adımda bu klasörleri pack çıkartıcı ile çıkarmıştık. Şimdi bunların içinde skillerimizi adım2 de ayarladığımız değerler gibi ayarlamamız lazım ki düzgün çalışsın. Bazı arkadaşlar bunu yapmıyor ve düzgün sonuç elde edemiyor. Bu klasördeki değişiklikler görüntüye yansıyan değerlerdir.

Öncelikle Root klasöründe > 936skilltable.txt dosyasını not defteri ile açıyoruz. 16.skili değiştirdiyseniz burda da aynı değerleri değiştirmeniz gerekir. Bu tabloda aynen skill_protoya benzer. Bu şekilde değerleri değiştirin ve kayıt edin.

Sonra Locale_tr> locale> tr klasörüne gidiyoruz. Skilltable.txt dosyasını note defteri ile açıyoruz. Burda da aynı şekilde 16. skili (ruh vuruşunu) düzenlediysek yine 16 idye gidip aynı değişiklikleri burda da yapıyoruz. kayıt ediyoruz.

Locale ve Root klasörleri tekrar pack programı ile root.eix, root epk haline dönüştürüyoruz. Bu dosyaları metin2 klasörüne atın ve artık işlem tamam.

Oyuna reboot yapıp start verdiğimizde skill damage ve skill süresi değişecektir arkadaşlar.

Geri