Çözüldü NPC questleri gözükmüyor

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

mnyk2070

MT Üye
MT Üye
Editör
iyi akşamlar şöyle bir sorunum var npclerin kendi konuşma questleri okunmuyor mesela
npc_talk.start.0.arg objectte şunu okumuyor normalde uriel de "Sana Neden bilge diyorlar" diye pencere çıkması gerekiyorken hiç bir npcde böyle pencere çıkmıyor syserr falanda vermiyor

Dosya Eklentileri

• Adsız.png
    Adsız.png
    212 KB · Gösterim: 150
Çözüm
çok ilginç 1 tane gm hesabım hariç diğer bütün hesaplardan npcler sorunsuz şekilde gözüküyor bu durumu anlayan arkadaşlar konu altına geri dönüş yaparsa sevinirim sonrasında konu kapanabilir
Guestler yanlış veya eksik şekilde eklenmiş olabilir en sağlıklı şekilde eklemek için bu questi tüm yerlerden silmek ve daha sonra quest veya lua dosyasını okutmak gerekiyor.
eğer bunlar olmazsa @Hyuna Akali dediği gibi ;
türkçe karakterler bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Karekter kodlamasını ANS yapıp yazıları translate luadan çekebilirsiniz
bunuda şu şekilde yapabilirsiniz. Notepad++ ile lua veya quest açılır üst taraftan, Kodlama ve buradan'da ANSI denenir eğer olmaz ise tam tersi UTF8 veya UTF8 BOM yani bu 3 seçeneği denemeniz gerekiyor.

böyle bir sorun yaşanmıyordu önceden şimdi neden oldu onu bilmiyorum
direkt npc_talk.start.0.arg şu dosyaları okumuyor diğer questler de sıkıntı yok.Official chatlerde dahil

Dostum ben aynı sorunu 1 ay önce yaşadım. Eğerki sen object klasörüne girip oradan quest eklemeye çalışıyorsan örneğin

arg when start script tarzında bunlar çalışmaz npc questi görmez.
Lua olarak eklemen gerekiyor. Eğer lua dosyası yoksa npc ler questi okumuyor. Eski sistemlerde böyle sorun yoktu ama yenilerde böyle bir problem var bende yeni fark ettim.

Eğer bu işlem işe yaramazsa ki muhtemelen yarar ;

Dosya izinlerini 777 yapmayı unutma

oda olmadı farklı bir lua ile aynı npc için dene. Eğer oda olmuyorsa NPC sorunlu olabilir farklı bir npc de dene eğer o da olmazsa yaz özelden bana bakalım yoluna

Dostum ben aynı sorunu 1 ay önce yaşadım. Eğerki sen object klasörüne girip oradan quest eklemeye çalışıyorsan örneğin

arg when start script tarzında bunlar çalışmaz npc questi görmez.
Lua olarak eklemen gerekiyor. Eğer lua dosyası yoksa npc ler questi okumuyor. Eski sistemlerde böyle sorun yoktu ama yenilerde böyle bir problem var bende yeni fark ettim.

Eğer bu işlem işe yaramazsa ki muhtemelen yarar ;

Dosya izinlerini 777 yapmayı unutma

oda olmadı farklı bir lua ile aynı npc için dene. Eğer oda olmuyorsa NPC sorunlu olabilir farklı bir npc de dene eğer o da olmazsa yaz özelden bana bakalım yoluna
usta officialleri de görmüyor sorun orada işte böyle bir şey yaşamamıştım daha önceden şimdi olması saçma

Files e make çekildiyse olabilir bu durum. Make den sonra okutulmamıştır. Dediğim gibi temiz lua ile dene sorun çözülür. Yoksa elinede lua hazırlarım ben ama dediğim gibi önce bir dene
make.sh hiç çekmedim şu zamana dek tek tek okutuyordum questleri dediğim gibi kendim .lua questi hazırlayınca chat penceresi çıktı tabikide fakat npc_talk.start.0.arg bunu algılamıyor sorunun kaynağı bu

dedikleriniz de hiç bir problem yaşanmıyor aslında çok önemli değil gibi gözükse de bilgi veren npcler vardı bunların gözükmesi için uğraşıyorum cubeler olsun npc open shop olsun hepsi sorunsuz sadece npc_talk.start.0.arg bu çalışmıyor .lua olarak ekleyince okunuyor questler fakat 10larca npc var tek tek quest yazmam gerekecek

dedikleriniz de hiç bir problem yaşanmıyor aslında çok önemli değil gibi gözükse de bilgi veren npcler vardı bunların gözükmesi için uğraşıyorum cubeler olsun npc open shop olsun hepsi sorunsuz sadece npc_talk.start.0.arg bu çalışmıyor .lua olarak ekleyince okunuyor questler fakat 10larca npc var tek tek quest yazmam gerekecek
Şimdi anladım demek istediğini senin. Ben sadece 1 npc için diyorsun sanıyorum. Toplu çözüm sadece make o zaman. Ama onu yapıncada malum baya sorun yaşayabiliyorsun. Make çekersen officaller gelir ama geri kalanları tekrardan okutman lazım. Make listesi hazırla. O npc lerin arg ları kabul etmemesindeki neden quest başlangıcında ki quest etkinliknpc start komutu. Her ve ya sana ufak bir tavsiye veriyim hepsini tek seferde çözemezsin ama, misal okuttuğun herhangi bir questin arg when start ve script adlarını o çalışmayan ile değiştir. Yani çalışanın adını çalışmayana yap. Tek tek bunu yaparsan işe yarıyor. Ama uzun vadede sorun çıkarabilir bu. Tabi yine tüm chat npc lerini kontrol etmen gerekecek malesef.. En temizi make çekmek gibi görünüyor

çok ilginç 1 tane gm hesabım hariç diğer bütün hesaplardan npcler sorunsuz şekilde gözüküyor bu durumu anlayan arkadaşlar konu altına geri dönüş yaparsa sevinirim sonrasında konu kapanabilir

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri