Çözüldü Npc Ekleme Syserr

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

atier

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, forumumuzda bulunan BlackJack sistemiyle ilgili bir sorun yaşıyorum. NPC'yi çağırmaya çalıştığımda aşağıdaki hatayı alıyorum. Yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

Syserr:
0329 01:53:10251 :: CRaceManager::RegisterRacePath : RACE[20600] LOAD MSMFILE[season2/monster/steap_sw2c_npc/shape.msm] ERROR
0329 01:53:10251 :: CRaceManager::GetRaceDataPointer: cannot load data by dwRaceIndex 20600
0329 01:53:10251 :: CPythonCharacterManager::CreateInstance VID[199] Race[20600]

Çözüm
Hocam teşekkür ederim sanırım data/monster klasörüne ekleme yapmadığım için böyle bir sorun oluştu sayenizde çözdüm şimdi ise böyle bir hata alıyorum ancak syserr da gözüken dosyalar sistemde mevcut değil
Syserr:
0329 04:34:17077 :: CRaceData::RegisterMotionData - LoadMotionData(c_szFileName=d:/ymir work/npc/steap_sw2c_npc1/run01.msa) ERROR
0329 04:34:17077 :: CRaceData::RegisterMotionData - LoadMotionData(c_szFileName=d:/ymir work/npc/steap_sw2c_npc1/walk01.msa) ERROR
0329 04:34:17077 :: CRaceData::RegisterMotionData - LoadMotionData(c_szFileName=d:/ymir work/npc/steap_sw2c_npc1/walk01.msa) ERROR
Bu npc için aslında onlara gerek yok, motlist.txt aç içinden altta attıklarımı sil sonra packı tekrar kapat (sunucu tarafındakini de...
Belirtilen konuma npcyi ekleyip hatasız şekilde pack kapattın mı?

Sunucuya da (data/monster içine) ekledikten sonra mob_protodaki folder'a dosya adını da eklemeyi ihmal etme.

Çünkü orada sana belirttiği dosyayı görmüyor.

Son düzenleme:
Evet npc\ymir work\npc konumuna atıp pack kapattım belirtilen konum anladığım kadarıyla burası
Tamam, ymir work/npc veya monster içine attıysan dosyalarını npclist.txt içine yazmayı unutmuş olabilirsin onu kontrol et.

belirttiği konumda shape.msm de var mı ona da bak

Yapamazsan forumdaki linki at ben npcyi ayrıca doğru konumlara ekleyip sana tek dosya halinde atayım.

Tamam, ymir work/npc veya monster içine attıysan dosyalarını npclist.txt içine yazmayı unutmuş olabilirsin onu kontrol et.

belirttiği konumda shape.msm de var mı ona da bak
npclist.txt kontrol ettim onda bir eksiklik yok ama bahsettiğin shape.msm dosyasını bulamadım
Yapamazsan forumdaki linki at ben npcyi ayrıca doğru konumlara ekleyip sana tek dosya halinde atayım.
Blackjack Sistemi bir bakıp yardımcı olabilirsen çok sevinirim hocam

npclist.txt kontrol ettim onda bir eksiklik yok ama bahsettiğin shape.msm dosyasını bulamadım

Blackjack Sistemi bir bakıp yardımcı olabilirsen çok sevinirim hocam

Kontrol ettim fakat hata görünmüyor, vnum değişip dener misin? metin2 de moblarda npcler, bosslar v.b için özel aralıklar var özel aralıklarda farklı kontroller olabiliyor. Yine de hata olup olmadığını anlaman için sana ekleme listesini tane tane yazıyorum.

- ymir work/npc/steap_sw2c_npc1/steap_sw2c_npc1.gr2 kısmına npcyi ekle

- npclist.txt en alta ekleme yap daha sonrasında altına 1 adet boşluk koyduğuna emin ol ki en son dosyasyı okuyabilsin.

- npclist.txt'ye eklediğin model vnumunun mob_protodaki vnum karşılığıyla eşleştiğine emin ol.

- npcnin motlist, msm ve msa txtlerini sunucu tarafında data/monster içine (kendi klasörü ile at) at // klasör içinde sadece txtler olmalı

Kontrol ettim fakat hata görünmüyor, vnum değişip dener misin? metin2 de moblarda npcler, bosslar v.b için özel aralıklar var özel aralıklarda farklı kontroller olabiliyor. Yine de hata olup olmadığını anlaman için sana ekleme listesini tane tane yazıyorum.

- ymir work/npc/steap_sw2c_npc1/steap_sw2c_npc1.gr2 kısmına npcyi ekle

- npclist.txt en alta ekleme yap daha sonrasında altına 1 adet boşluk koyduğuna emin ol ki en son dosyasyı okuyabilsin.

- npclist.txt'ye eklediğin model vnumunun mob_protodaki vnum karşılığıyla eşleştiğine emin ol.

- npcnin motlist, msm ve msa txtlerini sunucu tarafında data/monster içine (kendi klasörü ile at) at // klasör içinde sadece txtler olmalı
Hocam teşekkür ederim sanırım data/monster klasörüne ekleme yapmadığım için böyle bir sorun oluştu sayenizde çözdüm şimdi ise böyle bir hata alıyorum ancak syserr da gözüken dosyalar sistemde mevcut değil
Syserr:
0329 04:34:17077 :: CRaceData::RegisterMotionData - LoadMotionData(c_szFileName=d:/ymir work/npc/steap_sw2c_npc1/run01.msa) ERROR

Syserr:
Bu npc için aslında onlara gerek yok, motlist.txt aç içinden altta attıklarımı sil sonra packı tekrar kapat (sunucu tarafındakini de düzenlemeyi unutma)
motlist.txt'nin en altında bir tane boşluk olmalı onu da ihmal etme.

GENERAL WALK run01.msa 100
GENERAL RUN walk01.msa 100

Çözüm
Bu npc için aslında onlara gerek yok, motlist.txt aç içinden altta attıklarımı sil sonra packı tekrar kapat (sunucu tarafındakini de düzenlemeyi unutma)
motlist.txt'nin en altında bir tane boşluk olmalı onu da ihmal etme.

GENERAL WALK run01.msa 100
GENERAL RUN walk01.msa 100
Özelden sorunumu çözmek için iletişime geçen @flusya23 ve sana teşekkür ederim.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri