Çözüldü npc düzenleme

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

fireds11

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar , keyifli forumlar öncelikle. Npc ye sırayla eklediğim nesne veya itemler karışık şekilde duruyor. Mesela olmasını istediğim + basma npc sinde baştan itibaren (ork dişi) , (+'lı ork dişi) , (lanet kitabı) , (+lı lanet kitabı) şeklinde düzenli yapmak istiyorum nasıl yapabilirim acaba.

Çözüm
Aslında itemler karışık gösterilmiyor. Vnum kodlarına göre küçükten büyüğe doğru otomatik olarak sıralanıyor.

basmanpc.png

Mesela şu ekranda (Bilinmeyen İlaç) en üstte iken (Bilinmeyen İlaç+) en altlarda.
Sebebi ise;

Bilinmeyen İlaç : 30009
Bilinmeyen İlaç+ : 30083

Daha önce böyle bir şeye gerek duymadığım için denemedim fakat şu şekilde çözmeyi deneyebilirsiniz;

db/src/ClientManagerBoot.cpp açın ve şu kısmı aratın:

C++:
static const char * s_szQuery =
        "SELECT "
        "shop.vnum, "
        "shop.npc_vnum, "
        "shop_item.item_vnum, "
        "shop_item.count "
        "FROM shop LEFT JOIN shop_item "
        "ON shop.vnum = shop_item.shop_vnum ORDER BY shop.vnum, shop_item.item_vnum";

Bu koddaki...
Aslında itemler karışık gösterilmiyor. Vnum kodlarına göre küçükten büyüğe doğru otomatik olarak sıralanıyor.

basmanpc.png

Mesela şu ekranda (Bilinmeyen İlaç) en üstte iken (Bilinmeyen İlaç+) en altlarda.
Sebebi ise;

Bilinmeyen İlaç : 30009
Bilinmeyen İlaç+ : 30083

Daha önce böyle bir şeye gerek duymadığım için denemedim fakat şu şekilde çözmeyi deneyebilirsiniz;

db/src/ClientManagerBoot.cpp açın ve şu kısmı aratın:

C++:
static const char * s_szQuery =
        "SELECT "
        "shop.vnum, "
        "shop.npc_vnum, "
        "shop_item.item_vnum, "
        "shop_item.count "
        "FROM shop LEFT JOIN shop_item "
        "ON shop.vnum = shop_item.shop_vnum ORDER BY shop.vnum, shop_item.item_vnum";

Bu koddaki ORDER BY ve sonrasını silmeyi deneyin.
Son hali şu şekilde olsun:

"ON shop.vnum = shop_item.shop_vnum"

veya;

"ON shop.vnum = shop_item.shop_vnum, shop.vnum"

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri