Öneri Nereden Başlaman Gerektiğini Bilmiyorsan Nereye Gittiğinin Bir Önemi Yok

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

DarkNight

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Öncelikle herkese iyi forumlar diliyorum.
Bu konuyu kendimi iyi hissetmediğim için açıyorum ve sizlere danışmak istiyorum.
Hatrı sayılır bir süre piyasada olan bazı filesler üzerinde temenni ettiğim oyunu inşa etmek için uğraştım.
Fakat geldiğim noktaya baktığımda aylardır başkalarının sorunlarını çözmeye çalışmaktan bir adım ileri gidemediğimi farkettim.
Bu durumun tek iyi yanı fileslerle alakalı sorunları çözme sürecinde
bazı güzel insanları tanımak ve bir nebze olsun sosyal hayatımdaki gürültülerden uzaklaşmak oldu.
Temiz bir alt yapıdan başlamak diye başlanıyor cümlelere, forumlarda aşırı bilgi kirliliği var.
Nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum.
Yapmak istediğim oyun 1-99 bir emek server. Kendimce şekillendireceğim oldschool bir yapı. Normal olarak içinde çok sistem olmayacak ve alt yapısının güçlü olmasını istiyorum. Belirli bir parametresi var yani. Ve o belirli parametre beni belli bir çemberin içinde tutacak. Öğreneceğim alan kısıtlı olacak.
Şu an düşündüğüm şey sizlerin önereceği bir alt yapı ile başlayıp üzerine piyasadaki sistemleri eklemeye çalışmak, kodları tanımak, fonksiyonları tanımak, dosyaları tanımak. Bir süre böyle karambole bir uğraşa girdikten sonra 1-99 bir filese girişmek en mantıklısı gibi geldi.
Mesela temiz bir alt yapı diyoruz, eklencek fixler neler, toplu listesi var mı, her fix ne kadar işe yarıyor gibi tonlarca soru işareti var kafamda.
Zamanı olan, hakkaniyetli olan ve beni anlayan insanlar yazarsa çok sevinirim.
İllaki içimizden birileri şu an geçtiğim belirsizlik sürecinden geçti. Ve biliyorum aştı da. Özellikle bu insanların yönlendirmesini istiyorum.
Forumda bazı güzel insanlara danıştım öneri sundular ve sorularımla
insanları rahatsız etmek istemediğim için de bu konuyu açma kararı aldım.
Soru sorduklarımdan bu konuyu görenler olursa rica ediyorum farklı bir şey düşünmesin.
Gerçekten öğrenmek istiyorum. Sadece ihtiyacım olan detaylı ve doğru bir yönlendirme.
Esen kalın.

Online oyuncu görmeden %100 full fix atılabileceğini ben pek düşünmüyorum elbet atlanan yer olacak var güncellemeler ile bunu düzelteceksin. Warezlenmiş marty fileslerinden fixlerin çoğunu çekebilirsin. Hangi kodun ne işe yaradığını öğrendiğinde zaten fixlerde verilen kodların neyi düzelteceğinide anlıyacaksın. Onun dışında gereksiz(kullanılmayan) kodları kaldırabilirsin. Bunlar için rehberler var.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
buradan martysama ne tür geliştirmeler/fixler yaptığınıda görebilirsin. Yeni başlayan biriysen MMOTutkunları videolarını izlemeni tavsiye ederim. Online Oyun Geliştirme Eğitimi (MMORPG)

Online oyuncu görmeden %100 full fix atılabileceğini ben pek düşünmüyorum elbet atlanan yer olacak var güncellemeler ile bunu düzelteceksin. Warezlenmiş marty fileslerinden fixlerin çoğunu çekebilirsin. Hangi kodun ne işe yaradığını öğrendiğinde zaten fixlerde verilen kodların neyi düzelteceğinide anlıyacaksın. Onun dışında gereksiz(kullanılmayan) kodları kaldırabilirsin. Bunlar için rehberler var.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
buradan martysama ne tür geliştirmeler/fixler yaptığınıda görebilirsin. Yeni başlayan biriysen MMOTutkunları videolarını izlemeni tavsiye ederim. Online Oyun Geliştirme Eğitimi (MMORPG)
İlgi ve alakanız için teşekkür ederim. Udemy'de bulunan eğitim şu an indirimdeymiş indirimde olmaya devam ederse akşama da kesinlikle alacağım çok teşekkür ederim bu iyi oldu.

Piyasada olan ve sistem ekli fileslerin çoğu alt yapı dahi olsa sistem eklenmek için eklenmiş filesler. Arkası, çalışma algoritması, syserrler, paket hataları bitmiyor. Bende aynı eğitimi alacağım yeni başlayan biri olarak güzel bi konu olmuş benim içinde. Alt yapı files önerisi ve kurulum önerecekler varsa yazarsa iyi olur

Online eğitim önemli tabi fakat önce C++ dilinde en azında orta seviye bir hale gelmenizi tavsiye ederim, eklediğiniz kodlar neyi sağlamak için eklenmiş ne neden ekli, zamanla python da öğrenerek piyasanın yüzde 80ninden daha sağlam bilgiyle ilerlersiniz. tabi c++ öğrenirken bir yandan metin2de harita ekleme, mob ekleme, silah, zırh, zindanlar ardından quest ve python işleri c++'ta da belirbi bir seviyeye geldikten sonra server ve client src'de eklemeler yaparak katlana katlana gider bilginiz.

Sistem ekleme yönergelerindeki arat, bul, sil, altına ekle yaparak bir şeyler öğrenemezsiniz.

Online eğitim önemli tabi fakat önce C++ dilinde en azında orta seviye bir hale gelmenizi tavsiye ederim, eklediğiniz kodlar neyi sağlamak için eklenmiş ne neden ekli, zamanla python da öğrenerek piyasanın yüzde 80ninden daha sağlam bilgiyle ilerlersiniz. tabi c++ öğrenirken bir yandan metin2de harita ekleme, mob ekleme, silah, zırh, zindanlar ardından quest ve python işleri c++'ta da belirbi bir seviyeye geldikten sonra server ve client src'de eklemeler yaparak katlana katlana gider bilginiz.

Sistem ekleme yönergelerindeki arat, bul, sil, altına ekle yaparak bir şeyler öğrenemezsiniz.
C++ için önereceğiniz bir eğitim var mı?

altyapı olarak martysamanın en son warez edilen güncel filesini kullanmanı tavsiye ederim türkiyede büyük serverler de dahil hepsi bu altyapıyı kullanıyor ama bu sorunsuz olacağı anlamına gelmez elbette bununla beraber ekleyeceğin sistemlerin tam optimizasyonu gerekiyor oyunu düşüren genellikle sonradan eklenen sistemler

altyapı olarak martysamanın en son warez edilen güncel filesini kullanmanı tavsiye ederim türkiyede büyük serverler de dahil hepsi bu altyapıyı kullanıyor ama bu sorunsuz olacağı anlamına gelmez elbette bununla beraber ekleyeceğin sistemlerin tam optimizasyonu gerekiyor oyunu düşüren genellikle sonradan eklenen sistemler
Nerede var bahsettiğin files? Konu vs var mı

Genel bir link yok elimde ama biraz araştırsan bulabilirsin
Araştırmamdan ötürü buraya yazıyorum. Direkt marty sama warez files hiçbir yerde yok. Muhakkak bir müdahaleye uğramış ve sistem optimizasyonu bozulmuş filesler ile karşılaşıyorum. Bu yüzden yazdım.
Bilgi ve tecrübesi olan arkadaşları konuya bekliyorum.

Son düzenleme:
Araştırmamdan ötürü buraya yazıyorum. Direkt marty sama warez files hiçbir yerde yok. Muhakkak bir müdahale ve sistem optimizasyonu bozulmuş filesler ile karşılaşıyorum. Bu yüzden yazdım.
Bilgi ve tecrübesi olan arkadaşları konuya bekliyorum.
Malef kimse bu şekilde olmaz martsama 5.4 versiyonu warezedeki güncel dosyalardır 5.2 dosyaları ile karşılaştırarak genel değişiklikleri görebilirsin

Ben 5.4 kullanıyorum sorun yok diyebilirim

Geri