Çözüldü nacivat şifresi değiştiremiyorum

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

yucel0755

Üye
Üye
internetten ücretsiz bir files bulmuştum bu filesi sunucuma kurdum lakin nacivat şifresini değiştiremiyorum her türlü yolu denedim putty üzerinden değiştiyiriyorum swyi açmaya çalıştığımca localhost pasword hatası veriyor nacivattan değiştirmeye çalışıyorum şifreyi değiştirmeme rağmen tekrar eski haline dönüyor filezilladan açıp ordaki şifreyi değiştiyiorum yine aynı hatayı alıyorum ne yapmam lazım ? not: filesi kurduğum şifreyi vs biliyorum burda bir sorun yok lakin internetten aynı filesi bulup aynı şifre ile swme bağlanan kişilerin olduğunu testip ettim şifreyi değiştirmeden swyi açamıyorum şuan 3 farklı yöntem biliyorum 3 ünüde denedim nacivattan değişmiyor filezilla ve puttyden değiştirdimde localhost pasword hatası veriyor ( bu işlerde yeni olduğumdan basit işlemleri bile yapamıyorum )
yaptıklarım: ve hep aynı hatayı almam
Puttyden şifreyi değiştirdim düzelmedi
nacivat üzerinden şifre değiştiremiyorum hep geri atıyor
filezilla user şeyinden 3 tane kısım oluyor root localhost birtane daha root ondaki şifreleride değiştirip aynı yaptım bu seferde olmadı ( düzgün halinde 3 üde farklı şifre ve oluyordu )

Dosya Eklentileri

• 1623121513812.png
    1623121513812.png
    7,1 KB · Gösterim: 114
Son düzenleme:
Merhaba, sunucu şifresini değiştirmek için putty üzerinden root girişinizi yaptıktan sonra;
Kod:
passwd root
Yazarak şifrenizi değiştirebilirsiniz. (Yazarken gözükmeyecektir.)
Mysql şifresi değiştirmek için ise öncelikle sunucuya reboot atın ve start vermeden önce sırasıyla şu adımları uygulayın:
Kod:
/usr/local/etc/rc.d/mysql-server stop
mysqld_safe --skip-grant-tables &
mysql -u root
use mysql;
update user set password=PASSWORD("burayasifreniz") where User='root';
flush privileges;
quit
/usr/local/etc/rc.d/mysql-server restart
Şifrenizde türkçe karakterler kullanmayarak deneyin.

Merhaba, sunucu şifresini değiştirmek için putty üzerinden root girişinizi yaptıktan sonra;
Kod:
passwd root
Yazarak şifrenizi değiştirebilirsiniz. (Yazarken gözükmeyecektir.)
Mysql şifresi değiştirmek için ise öncelikle sunucuya reboot atın ve start vermeden önce sırasıyla şu adımları uygulayın:
Kod:
/usr/local/etc/rc.d/mysql-server stop
mysqld_safe --skip-grant-tables &
mysql -u root
use mysql;
update user set password=PASSWORD("burayasifreniz") where User='root';
flush privileges;
quit
/usr/local/etc/rc.d/mysql-server restart
Şifrenizde türkçe karakterler kullanmayarak deneyin.
bunda bir sıkıntı yok bunu yapıyorum hatta root şifresi değişiyor ama reboot atıp sunucuyu açmak istediğimde localhost hatası veriyor chleri açma aşamasında sorun çıkıyor kanalları seçtikden sonra her 5 saniyede bir localhost pwasword hatası geliyor ve açamıyorum sunucuyu bununla beraber sitede kapanıyor

sonunda hallettim teşekkür ederim yardımlarınız için filezilladan mysql sildim ve baştan kurdum filesi putty üzerinden nacivat şifresini değiştirdikten sonra düzeldi sanırım dosyalarım bozulmuş

Çözüm
Sorun çözüldüğüne sevindim, konuyu o zaman kapatıyorum. :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri