Çözüldü mysql8 yükseltme sırasında hata

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

brave

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Video serisinin ilk başlarındakileri gibi yaptım. Sadece bendeki sourcenin db makefile'sinde openssl kısmı yoktu. game makefilesinde ise openssl vardı ama -lcrypto yoktu o kısımda. videodaki gibi -lssl ve -lcrypto'yu hem game hemde db makefilesine ekledim fakat videonun 18.25'inde dakikasından sonrasını getiremedim. Orada game src sorunsuz build edilirken bende aşağıdaki hatayı vermekte:

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
gmake all ile tüm dosyaları build etmeyi denediniz mi ?

Evet denedim. game kısmına geçince böyle yapıyor.

Videodaki eklemeleri yapmadan önceki game/makefile openssl:
Ekran Alıntısı.PNG

Eğer videodaki gibi openssl kısmına -lcrypto ve -lunwind yazmadan yukarıdaki fotoğraf ile build alırsam bu şekilde hata veriyor:
Ekran Alıntısı.PNG

Kaynak kodlarında da düzenleme gerekiyor. Yaptınız mı onları? Dilerseniz githubdaki dosyaları indirip test edin. Eğer başarıyla derlendiyse MySQL 8 doğru kurulmuş demektir.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Kaynak kodlarında da düzenleme gerekiyor. Yaptınız mı onları? Dilerseniz githubdaki dosyaları indirip test edin. Eğer başarıyla derlendiyse MySQL 8 doğru kurulmuş demektir.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

-L/usr/local/lib yazmak yerine -I/usr/local/lib yazıyormuşum ondan kaynaklanıyormuş. Sorunum çözüldü.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri