Çözüldü Mysql8 wait_timeout and interactive_timeout

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

melihalbayrak

Geliştirici
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
Selamlar arkadaşlar. Geliştirdiğim altyapımda localden sunucuya online test için taşıdım ama bir durum fark ettim mysql bir süre sonra belki 12 saat bilemiyorum kendisini uykuya alıyor gibi bişey oluyor. Oyuna giriş yaparken şifre yanlış diye uyarı veriyor ve bu syserr düşüyor.

Kod:
SYSERR: Jan  6 12:28:42 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: The client was disconnected by the server because of inactivity. See wait_timeout and interactive_timeout for configuring this behavior. (query: SELECT account, companion FROM messenger_list WHERE account='ALBAYRAK' errno: 4031)

Yanlış dedikten sonra tekrar karaktere girmeyi deneyince giriş yapıyor. Bu wait_timeout ve interactive_timeout dediği değerleri ayarlamam gerekiyor ama nereden ayarlamam gerekiyor ya da bu zaman aşımını komple nasıl kaldırırım?

wait_timeout ve interactive_timeout büyük ihtimalle my.conf dosyası içinde bulunuyordur. Eğer yoksa da elle ekleyebilirsin.

wait_timeout ve interactive_timeout büyük ihtimalle my.conf dosyası içinde bulunuyordur. Eğer yoksa da elle ekleyebilirsin.
wait_timeout = 0
interactive_timeout = 0

Bu şekilde ekledim my.conf dosyasına bakalım ne sonuç çıkacak.

Düzeltme; bu değerler 0 olduğunda oyuna start verince db kendini anında uykuya alıyor yani 0 ile devre dışı bırakma gibi bir durum olmadı bende saniye biçiminden 1 hafta olarak 604 800 saniye ayarladım.

Son düzenleme:
Tamamen kapatma için seçenek yok maalesef. Orada en yüksek ne kadar değer verebileceği yazılmış.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri