Çözüldü Mysql, Putty, Winscp Bağlanıyor ama Oyuna Girerken Hata Alıyorum

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

canocano

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, farklı internet ortamına geçildiğinde ip sorunu olmasın diye ben de microsoft geri dönüş bağdaştırıcısına serverı kurdum. Tüm ayarlar forumlardaki gibi yapıldı hepsini tek tek kontrol ettim fakat tüm programlara bağlanabildiğim halde oyuna bağlanırken hata alıyorum. Serverinfo vs hepsini tam yaptım. Yardımcı olabilir misiniz? Gereken bilgileri ekleyebilirim.

Syserr syslog ?

Auth, Channel 1 - Channel 4 Syserr bu şekilde:
SYSERR: Dec 21 22:29:51 :: pid_init:
Start of pid: 823

Db'deki syserr oyunu ilk kurduğum zaman başarılı bir şekilde giriş yaptığımla aynı hiç bi farkı yok.
Syslogları kıyasladım aynı yine farkeden yok.

Kısacası hiç bi anormallik yok ilk günkü loglar şu ankiyle birebir aynı...

Şöyle bir olay var ben farklı bir konumdaki interneti kullanarak serverı kurdum. Şimdi kendi evime geldim serverı açayım derken baktım bağlanmıyor. Dedim herhalde port sıkıntısı var o zaman loopback ile açayım daha stabil olsun.. ama nafile yine açamıyorum.

Bağdaştırıcıya verdiğin IP adresi ile oyuna verdiğin IP aynı değil dimi? Eğer aynı ise bsdconfig ekranından farklı bir ip vermeyi dene.

Auth, Channel 1 - Channel 4 Syserr bu şekilde:
Start of pid: 823

Db'deki syserr oyunu ilk kurduğum zaman başarılı bir şekilde giriş yaptığımla aynı hiç bi farkı yok.
Syslogları kıyasladım aynı yine farkeden yok.

Kısacası hiç bi anormallik yok ilk günkü loglar şu ankiyle birebir aynı...

Şöyle bir olay var ben farklı bir konumdaki interneti kullanarak serverı kurdum. Şimdi kendi evime geldim serverı açayım derken baktım bağlanmıyor. Dedim herhalde port sıkıntısı var o zaman loopback ile açayım daha stabil olsun.. ama nafile yine açamıyorum.

Aslına bakarsan bir sorun yok gibi görünüyor. Çünkü
Start of pid: 823 bir hata değil bilgi mesajıdır. Çekirdek 823 numaralı işlem ile başarılı bir şekilde aktif olmuştur demek gibi bir şey.
Bu uyarıdan bir kaç dakika sonra da oyuna giriş yapmak istediğin zaman giremiyor musunuz?
İfcondig ile ip adresinizi bir kontrol eder misiniz?
@Kaiser hocamızın söylediği gibi cihaz ile bsd aynı ip adresine sahipler mi bir kontrol etmelisin.

Bağdaştırıcıya verdiğin IP adresi ile oyuna verdiğin IP aynı değil dimi? Eğer aynı ise bsdconfig ekranından farklı bir ip vermeyi dene.
1671649057343.png
1671649090327.png

Aslına bakarsan bir sorun yok gibi görünüyor. Çünkü
Start of pid: 823 bir hata değil bilgi mesajıdır. Çekirdek 823 numaralı işlem ile başarılı bir şekilde aktif olmuştur demek gibi bir şey.
Bu uyarıdan bir kaç dakika sonra da oyuna giriş yapmak istediğin zaman giremiyor musunuz?
İfcondig ile ip adresinizi bir kontrol eder misiniz?
@Kaiser hocamızın söylediği gibi cihaz ile bsd aynı ip adresine sahipler mi bir kontrol etmelisin.
bsd ve bağdaştırıcı configleri yukarıdaki gibi hocam. Dediğiniz gibi açılıyor sunucu ama oyuna giriş yapamıyorum. Enteresan bir şekilde putty, navicat ve winscp'te sıkıntı yaşamıyorum :D

Ek olarak: loopback ve virtual lan host yerine standart köprü bağdaştırıcı kullandığımda da oyuna bir türlü giremiyorum, diğer her şey tam çalışıyor.

Hocam em0 yani Ethernet kartın aktif görünüyor. lo0 aktif mi değil mi göremiyorum. Kullandığın programdan ağ adaptörünü Microsoft LB adaptörü seçip yeniden sanal cihazı çalıştırabilir misin?

Hiç bir noktada sorun göremiyorum. Bence bug gibi bişe bu. En sonunda her şeyi silip tekrar yüklemek gerekecek gibi duruyor.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri