Çözüldü mysql: illegal group name

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

mukadderat

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,

Freebsd 9.3 MySQL Kurulumu videosunda
  1. chown -R mysql /var/db/mysql/
  2. chgrp -R mysql /var/db/mysql/ kısmında takılmış bulunmaktayım.
İki kodu yazdığımda da mysql: illegal group name hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

Çözüm
Hatanın sebebi o dizinin olmamasından kaynaklıdır. Hangi videoyu izleyerek ilerlediniz bilmiyorum ama şu videodan yola çıkabilirsiniz;

Eski videoların altına güncel kurulumu anlattığım videoların linkini eklemiştim. :)

Bilişim sektörü sürekli güncellendiği için eski öneriler güncelliğini yitirebilir. O zamanlar metin2 filesleri genelde mysql 5.5 ve freebsd 9.3'e kuruluyordu. Artık freebsd 10, 11 gibi daha güncel sürümlere de kurulabiliyor. Sürümler değişse de hemen hemen kurulumlar benzer oluyor.

Sorun daha önceden çözüldüğü için konu çözüldü işaretlenip kilitlenmiştir.
Videodaki öneriye uyarak pkg install mysql55-server mysql55-client komutunu kullanmıştım. 5.6 sürümünü yükleyerek sorunu hallettim
5.6 sürümünü yükleme komutu: pkg install mysql56-server mysql56-client

Hatanın sebebi o dizinin olmamasından kaynaklıdır. Hangi videoyu izleyerek ilerlediniz bilmiyorum ama şu videodan yola çıkabilirsiniz;

Eski videoların altına güncel kurulumu anlattığım videoların linkini eklemiştim. :)

Bilişim sektörü sürekli güncellendiği için eski öneriler güncelliğini yitirebilir. O zamanlar metin2 filesleri genelde mysql 5.5 ve freebsd 9.3'e kuruluyordu. Artık freebsd 10, 11 gibi daha güncel sürümlere de kurulabiliyor. Sürümler değişse de hemen hemen kurulumlar benzer oluyor.

Sorun daha önceden çözüldüğü için konu çözüldü işaretlenip kilitlenmiştir.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri