Çözüldü MYSQL GİRİŞ SORUNU?!

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Murdoc

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar tam olarak sorunum ektedir yardımcı olacak biri yok mu yahu herşeyi düzgün yapıyorum şifremde türkçe karakter yok yine bu hatayı alıp duruyorum mysql bağlanırken yardım. :flag:

Dosya Eklentileri

• mmo.jpg
    mmo.jpg
    258,4 KB · Gösterim: 136
Çözüm
Sorun çözülmezse en son olarak şu yolu deneyebilirsin;

filezilla da /var/db/ dizinine gidip mysql klasörünün adını mysql2 olarak değiştir ve reboot at.
Makine tekrar açıldığında tekrardan yeni bir mysql klasörü oluşturmuş olacaktır.

Daha sonra navicata makinenin giriş bilgileriyle giriş yapıp Users bölümünden filesın gerek duyduğu kullanıcıları tür olarak "Super Users" türünde oluşturabilirsin. Yani tüm yetkileri vereceksin.

Daha sonra ise veritabanlarını oluşturup sql dosyalarını okutabilirsin.

Eğer bu yöntem işe yaramazsa var/db/ dizininde sonradan otomatik olarak oluşan mysql klasörünü sil ve mysql2 klasörünün adını tekrar mysql olarak değiştirip rebootla. Mysql şu an ki haline dönecektir.
Hallettim sorunu mysql...
Aşağıdaki komutu yazıp ekranda çıkacan yazıyı yazar mısın?
Kod:
service mysql-server status

filezilla da /var/db/ dizinine gidip mysql klasörünün adını mysql2 olarak değiştir ve reboot at.
Makine tekrar açıldığında tekrardan yeni bir mysql klasörü oluşturmuş olacaktır.

Daha sonra navicata makinenin giriş bilgileriyle giriş yapıp Users bölümünden filesın gerek duyduğu kullanıcıları tür olarak "Super Users" türünde oluşturabilirsin. Yani tüm yetkileri vereceksin.

Eğer bu yöntem işe yaramazsa var/db/ dizininde sonradan otomatik olarak oluşan mysql klasörünü sil ve mysql2 klasörünün adını tekrar mysql olarak değiştirip rebootla. Mysql şu an ki haline dönecektir.

service mysql-server restart eğer çalışmazsa service mysql-server stop ve ardından start yazıp tekrar dener misin?

Hallettim sorunu mysql adminde password girerken yanlış yapıyormuşum aktif etmek için
CREATE USER 'root'@'%' IDENTIFIED BY 'password'; bu komutun password yazan yere kendi mysqlda hangi şifreyi koyduysam onu yazmam gerekmiş ve şuanda mysql bağlanabildim sonunda yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Çözüm
Hallettim sorunu mysql adminde password girerken yanlış yapıyormuşum aktif etmek için
CREATE USER 'root'@'%' IDENTIFIED BY 'password'; bu komutun password yazan yere kendi mysqlda hangi şifreyi koyduysam onu yazmam gerekmiş ve şuanda mysql bağlanabildim sonunda yorumlarınız için teşekkür ederim :)
Sorunun çözülmesine sevindim :) Dolayısıyla konuyu çözüldü olarak işaretleyip kapatıyorum. İyi çalışmalar..

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri