Yardım MySQL Bozuluyor

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

CrownOfStone

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Normalde sunucuyla işim bittiğinde, önce ./stop.sh sonra poweroff ile kapatıyorum. Ancak bazı zamanlarda poweroff komutu çok yavaş çalışıyor PIDS bekleniyor da kalıyor, ben de direk makinenin gücünü kapata basıyorum sonrasında sw ye girerken bunu yaptığımdan dolayı direkt mySQL bozuluyor, dosyaları bozuluyor, mySQL başlatılamadı hatası geliyor ve çözülemiyor.

poweroff kullanmana gerek yok, direkt sağ üstteki X ile kapat.

Kaç kere elektriklerim kesildi sayamadım ama hiçbir zaman vm bozulmadı benim hatta kanalları kapatmıyorum bile kaydederek çıkıyorum şu an askerdeyim ama pc bağlantısını kontrol edebiliyorum hala bi problem yok ailem 15 20 günde bir açıyor makine hala çalışır halde mysql veya bsd bozulmuyor. Ben bunun verilen ram değeri ile olduğunu düşünüyorum.

İşte poweroff ile yapınca ve dakikalarca kapanmasını bekleyince sorun yok ancak ne zaman bağlantıyı kes butonuna bassam sw bozuluyor ve geri çözülemiyor. Pat diye elektrik kesilse yaptığım her şey mahvoluyor.
Elektrik kesintisinden bende çok çektim ama onun dışında hep X ile direkt kapatırım. Eğer 9.2 kullanıyorsan ondan da olabilir. Çok eski ve yeni sürümlere göre daha çok soruna sahip bir sürüm sonuçta.

Geri