Çözüldü Mysql 8.0 kurulumu hk.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.

dexcantesbc

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar merhaba iyi forumlar.

MMO Tutkunları altyapı server filesi kurmak için FreeBSD 12.2'de mysql 8.0 kuracaktım mysql serveri pkg arşivinde bulmuyor. Resimdeki hatayı veriyor farklı BSD sürümleri de denedim aynı hatayı aldım.

indir.png

Son düzenleme:
Freebsd 13.1 kurdum bende başta görünmedi,Üste yazdığım kodları terminale yazınca gözüktü kurdum.Ders videosunun aynısını yapmama rağmen nacivatdan ssh den bağlanıyor normal olarak bağlanmıyor 2 saatir çözemedim gitti . nvim/usr/local/etc/mysql/my.cnf giriyorum bind adress default olarak 127.0.0.1 geliyor bu şekil denedim olmadı 0.0.0.0 yapıp denedım yine olmadı root uda % koyarak başa koydum grant all access de yaptım ama nacivat da ssh den 1 kere girdi general dan 1 kere bile girmedi.Şimdide 2 sinden de girmiyor ne yapıcaz şaştık kaldık.NOT:Şimdi denedim generaldan localhost yazınca giriyor ssh sekmesindende ip yazınca giriyor.Videoda 2sindende ip ile giriyor benimki bu şekil oluyor neden çözemedim
11832 eklentisini görüntüle
Hocam bu hata Navicat sürümünden kaynaklı. Eski sürümler MySQL 8.0’a bağlanmıyor. Güncel Navicat ile bağlanmayı deneyin bağlanacaktır. Ayrıca MySQL Workbench programı ile de bağlanabilirsiniz. Server kısmında yaptığınız ayarlamalar doğru

Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyordum bende Eray hocanın udemydeki derslerine kayıtlıyım izliyorum 13.0 denedım görmedi 13.1 denedim görmedi fakat şu kodları terminale sırasıyla yazıp search deyince gördü,sorun yaşayan olursa görsün diye paylaşıyorum;
# 1.
mkdir -p /usr/local/etc/pkg/repos

# 2.
echo 'FreeBSD: { url: "pkg+
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
{ABI}/latest" }' > /usr/local/etc/pkg/repos/FreeBSD.conf

# 3.
pkg update -f

pkg search mysql yazdım bilginize
Bu kardeşimin verdiği komutları denedim aynı şekilde bende mysql80 client ve server paketlerini göremiyordum. Artık görünüyor.

[Edit]

FreeBSD 13.0 sürümünde kurulumu yaptım fakat mysql başlatılamıyordu. Daha sonrasında FreeBSD 13.1 sürümü üzerine kurulumu denedim aynı şekilde paketleri göstermiyordu. Bu komutları girdikten sonra kurulumu yaptım ve mysql'i sorunsuz başlatabildim.

Son düzenleme:
Geri