Öneri mt2 geliştirme alanında ihityaç durulan eğitimler

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

SemihSEL

Semi Yazılım
Cezalı
Ticaret Puanı
0
sizce mt2 alanın hangi alanlarda eğitim videoları eksik hangi dallarda eğitim udemy videoları yapılmalı ? sistemler / kostumler zırh modeller/ silahlar/ binek / güvenlik vb. gibi ihtiyaçları önerided bulunabilecek olan var mı öneride bulanabilecek ......
kostum zırh model benzeri eğitiminde hangi konulara ihtiyaç duyuluyor mesela ben hiç kostum ten logo sökme eğitim videosu hiç görmedim örneğin önerilerinizi bekliyorum.. konu yanlış kouma açılmış ise uyarırsanız konuyu taşırım

Dostum kendi ağzınla söylüyorsun,Türkiyede yaşam şartlarını ve malesef böyle.
Sence bu hayat şartlarında sadece Metin2 yi seven ve hobi amacli gelistirmekten zevk alan komple dil öğrenebilirmi bu kadar vakit ayırabilirmi bu oyun için ? Ben senin dediğin uzun eğitim videolari çekin demedim,1saatde herseyi öğreten eğitim yapinda demedim.Sadece C++ Pyhton ögretme serisi olusturulup Metin2 üzerinden örnekleme yapilarak ilerlenilmesi vakit kazandirir tamamen dil odakli gidilmesi ham halde hayat şartlarinda çok zor dedim.Seninde dedigin gibi herkesin kendi isi gucu var,Sadece Metin2yi sevdigi icin vakit ayirip hobi olarak gelistiren birisi zaten buna muhtaç öbürtürlü imkani yok bir oyun için hayat şartlarinda o kadar vakit ayiramaz.
aman boşver bro sen bana şunu söyle kostum ekleme zırhsök model vb. üzerine eğitim yapsan hangi konu başlıklarını eğğitimde yer verirsin mesele örneğin kostum sökme sonra ekleme vb. gibi

İyide Zaten işin mantığı o şekilde dediklerini bende biliyorum.Buna bende hemfikirim fakat benim kast ettiğim bu değil,Yeni bir C++ Python Serisinde bu dillerin bilgilerini öğretip ardindan öğrenilen bilgileri Metin2 üzerinden örneklemeler ile gidilse daha verimli daha seri ögrenim sağlanılır diyorum.Çünkü,ham halde C++ ve Pyhton ögrenip oyuna entegre etmek çok çok daha güç bu işi hobi olarak yapanlara dedigim sekil yeterli ve işini görür...
hocam c, python dersleri veren birsürü adam var. bu adamın işi gücü yok hem o dersleri verip hem metin2 ye mi uygulayacak. sanmam uzun iş.

mmotutkunları youtube kanalında yayınlananlar mı
Sistem Ekleme Videoları #1 Great Offline Shop

Sistem Ekleme Videoları #3 - Great Offlineshop Uyumlu Won Sistemi

Sistem Ekleme Videoları #2 Private Shop Search

hepsi kendi kanalıma yüklü

hocam c, python dersleri veren birsürü adam var. bu adamın işi gücü yok hem o dersleri verip hem metin2 ye mi uygulayacak. sanmam uzun iş.

Sistem Ekleme Videoları #1 Great Offline Shop

Sistem Ekleme Videoları #3 - Great Offlineshop Uyumlu Won Sistemi

Sistem Ekleme Videoları #2 Private Shop Search

hepsi kendi kanalıma yüklü
Hasan Kardeşim O dediğin adamların ders vermelerinin bi anlamı yok.Vermesinlerde zaten.Hala anlatamadım,bir örnekle bu konuyu kapatıyorum,katılmayan katılmayabilir ama bu konuda fikrim bu. Metin2 Egitim Serisinde Quest bölümünde öğretilen Dil Lua dır.Peki,Whistle ne yaptı Lua yı Metin2 nin kullandığı sisteme göre şemasını algoritmasını anlattı ve ne oldu şuanda ben rahatlıkla istediklerimi yazabiliyorum,ama internetten Lua ya baktığında çok daha komplike karışık oldugunu görürsün.Çünkü oyun Lua yı questlerde kullanıyor, fakat kendi içindeki fonksiyonları algoritması farklı sadece yazım kuralı olarak Luayı temel alıyor.Whistle o seri de Luayı oyunun şemasına göre anlatmasaydı,Lua yı dışardan dil olarak öğrenmeye mecbur kalsaydık,dili oyun şemasına göre bağdaştırmaya uğraşırdık ve bu kadar rahat bir şekilde quest yazacağımıda düşünmüyordum.Bunların C++ ve Pyhton kısımlarıda bu şekilde geçerli ve bu şekilde de seriler yapılabilir.Bunun da takdirini Whistle hocamıza bırakalım,işi gücü yok mu,kardeşim bu onun kendi kararı biz sadece fikirlerimi belirtmekle mükellefiz.Lua da olduğu gibi bu 2 dilde de oyun şemasına göre seriler yapılabilir.

Hasan Kardeşim O dediğin adamların ders vermelerinin bi anlamı yok.Vermesinlerde zaten.Hala anlatamadım,bir örnekle bu konuyu kapatıyorum,katılmayan katılmayabilir ama bu konuda fikrim bu. Metin2 Egitim Serisinde Quest bölümünde öğretilen Dil Lua dır.Peki,Whistle ne yaptı Lua yı Metin2 nin kullandığı sisteme göre şemasını algoritmasını anlattı ve ne oldu şuanda ben rahatlıkla istediklerimi yazabiliyorum,ama internetten Lua ya baktığında çok daha komplike karışık oldugunu görürsün.Çünkü oyun Lua yı questlerde kullanıyor, fakat kendi içindeki fonksiyonları algoritması farklı sadece yazım kuralı olarak Luayı temel alıyor.Whistle o seri de Luayı oyunun şemasına göre el almasaydı,Lua yı dışardan dil olarak öğrenmeye mecbur kalsaydık,dili oyun şeması ile bağdaştırmaya uğraşsaydık bu kadar rahat bir şekilde quest yazacağımı düşünmüyorum.Bunların C++ ve Pyhton kısımlarıda bu şekilde geçerli ve bu şekilde de seriler yapılabilir.Bunun da takdirini Whistle hocamıza bırakalım,işi gücü yok mu kardeşim,bu onun kendi kararı biz sadece fikirlerimi belirtmekle mükellefiz.Lua da olduğu gibi bu 2 dilde de oyun şemasına göre seriler yapılabilir.
İnşallah uğraşan olur tabi de zaman ve para bakımından çekeni de tatmin etmesi gerekiyor, pek sanmıyorum o iki dile hakim biri sistem yazsa minimum 400 kazanıyor tek kişiden en basitinden. Algoritma kurmayı öğretmek, metin2 fonksiyonlarını öğretmek, sql'i anlatmak böyle bir şeyi udemyde biri yapsa günümüz şartlarında 3000-4000 liradan aşağı udemy eğitim seti satacağını düşünmüyorum. Alan kaç kişi olur pazara bakmak lazım da o emeğe değeceğini gram düşünmüyorum.

İnşallah uğraşan olur tabi de zaman ve para bakımından çekeni de tatmin etmesi gerekiyor, pek sanmıyorum o iki dile hakim biri sistem yazsa minimum 400 kazanıyor tek kişiden en basitinden. Algoritma kurmayı öğretmek, metin2 fonksiyonlarını öğretmek, sql'i anlatmak böyle bir şeyi udemyde biri yapsa günümüz şartlarında 3000-4000 liradan aşağı udemy eğitim seti satacağını düşünmüyorum. Alan kaç kişi olur pazara bakmak lazım da o emeğe değeceğini gram düşünmüyorum.
Tabikii takdiri emek verene çekene bırakmak lazım bu kesin ancak ne olursa olsun bu şekil mantıkta bir serinin bu sektör pazarında bulunması gerektiğini düşünüyorum.İmkanı olan alabilir,Fiyatını tartışmıyoruz zaten sadece bu pazarda bu tarz içeriğin bulunması gerektiğini düşünüyorum

Son düzenleme:
millet AÇ AÇ aç millet kimsenin biseyler ögrenmek için ne o kadar sabrı ne zamanı var.
Şu cümleye baya hak veriyorum. Ülkemizde çalışma saatleri de bir hayli yüksek. İnsanlar boş vakitlerinde ise yeni bir şey öğrenmeye enerjisi kalmıyor.

Şu cümleye baya hak veriyorum. Ülkemizde çalışma saatleri de bir hayli yüksek. İnsanlar boş vakitlerinde ise yeni bir şey öğrenmeye enerjisi kalmıyor.
Hocam bu yüzden bu hayat şartlarında Metin2 ile uğraşan birisinin komple dil öğrenmeye vakit ayırması mümkün değil.Bu dilleri Metin2 odakli tarzda Lua serisindeki gibi öz olarak yapılması en azından bu oyunla uğraşmayı seven bizler için daha mantıkli ve vakit ayırılabilir olur

Hocam bu yüzden bu hayat şartlarında Metin2 ile uğraşan birisinin komple dil öğrenmeye vakit ayırması mümkün değil.Bu dilleri Metin2 odakli tarzda Lua serisindeki gibi öz olarak yapılması en azından bu oyunla uğraşmayı seven bizler için daha mantıkli ve vakit ayırılabilir olur
Aslında aşağıdaki yorumunuzda benim videoları hazırlamadaki temel mantığımı siz çok güzel yorumlamışsınız. C++ sistem yazmayı anlatmayı planlıyordum. En son Python ile UI tasarlamayı anlatmıştım. Araya sıfırdan files geliştirme serisi girince kalan az da olsa vaktim buna gitti. Şimdi ise okuldu işti derken vakit kalmıyor. Açıkçası ben eğitim videoları konusunda temel attığımı düşünüyorum. İnsanların ilham alıp kendi rehber videolarını hazırlaması beni çok mutlu eder. Geçmişte de birkaç üyemiz böyle bir yola girdi. Hepsinin kanalını MMO Tutkunları kanalında önerilenler kısmına ekledim. Bu işe başlamaktaki amacım bilgiyi olabildiğince paylaşmak üzerine kuruluydu. Bir şeyler öğrenmek isteyenler zaten öğrenebildi.

Hasan Kardeşim O dediğin adamların ders vermelerinin bi anlamı yok.Vermesinlerde zaten.Hala anlatamadım,bir örnekle bu konuyu kapatıyorum,katılmayan katılmayabilir ama bu konuda fikrim bu. Metin2 Egitim Serisinde Quest bölümünde öğretilen Dil Lua dır.Peki,Whistle ne yaptı Lua yı Metin2 nin kullandığı sisteme göre şemasını algoritmasını anlattı ve ne oldu şuanda ben rahatlıkla istediklerimi yazabiliyorum,ama internetten Lua ya baktığında çok daha komplike karışık oldugunu görürsün.Çünkü oyun Lua yı questlerde kullanıyor, fakat kendi içindeki fonksiyonları algoritması farklı sadece yazım kuralı olarak Luayı temel alıyor.Whistle o seri de Luayı oyunun şemasına göre anlatmasaydı,Lua yı dışardan dil olarak öğrenmeye mecbur kalsaydık,dili oyun şemasına göre bağdaştırmaya uğraşırdık ve bu kadar rahat bir şekilde quest yazacağımıda düşünmüyordum.Bunların C++ ve Pyhton kısımlarıda bu şekilde geçerli ve bu şekilde de seriler yapılabilir.Bunun da takdirini Whistle hocamıza bırakalım,işi gücü yok mu,kardeşim bu onun kendi kararı biz sadece fikirlerimi belirtmekle mükellefiz.Lua da olduğu gibi bu 2 dilde de oyun şemasına göre seriler yapılabilir.

Tüm bunları öğretmesi cidden baya bi uğraş. Şöyle söyleyeyim bunun yol haritasını hazırlamıştım. Şu ana kadar hazırladığım videolar daha yarısına yaklaşamamıştır.

Mesela SQL için planladığım yol haritasını buraya paylaşayayım. Belki hazırlamak isteyenler için yol haritası olur. (15.05.2021 tarihinden kalma)
Kod:
SIRALAMA
- Veritabanı, öğreteceklerimiz
- Veri depolama türleri, veritabanı nedir?
- Veritabanı Kurulumu (MySQL 8.0)
- Veritabanı sunucuna bağlanma, yeni hesap oluşturma
- Veritabanı oluştururken dikkat edilmesi gerekenler
    - SQL Veritürleri
    - Tablo ilişkilendirmesi
    - Şemaların oluşturulması
    - SQL komutları ile tabloların oluşturulması (create table)
        - primary_key
        - foreign_key
- SELECT, DELETE, UPDATE, INSERT
    - where, like, not null, constraint, unique, or, and, not
        - karşılaştırma operatörleri -> = , !=, >, <>,
    - like
        -> LIKE '%Eray%'
        -> LIKE 'Eray%'
    - Group by
    - count, avg, sum
    - AS ID as `kimlik id`
    - WHERE id IN (1, 2, 3)
    - BETWEEN
    - EXISTS
    - HAVING
- INNER JOIN, LEFT JOIN, RIGHT JOIN, FULL JOIN
- Veritabanında tarih işlemleri
    - DATA, CURRENT_TIMESTAMP, DATE_ADD
- Veritabanında string işlemleri
    - LEFT, RIGHT, LOWER, UPPER, TRIM, LTRIM, RTRIM, CONCAT, SUBSTR, STRCMP
- Veritabanı fonksiyoları
    - LOCALE, CASE, ASCII, CHAR_LENGHT, PASSWORD, SHA1, HEX, FORMAT, FIND
- ALTER TABLE => ADD COLUMN, TRUNCATE
- View, function
- Trigger => x tablosundan bir veri silindiği zaman benim yazdığım sql cümlesine göre diğer tablolarda verileri sil.
- Veritabanı yedekleme işlemleri
- Örnek 1:
- Örnek 1 Çözüm:
- Örnek 2:
- Örnek 2 Çözüm:

sql notlar.png

Geri