Yardım MT2 Database Engine değiştirme

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Hyuna Akali

Full Stack Developer
Grafiker
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,

Nedendir bilinmez sürekli olarak söz verip mt2 işlerini bırakacağım diyor ve bu işlere geri dönüyorum. Tüm dosyalarımı silmiş olsam da yine geri dönmeye karar verdim :) Bu sefer ki sorum freebsd üzerine mariaDB veya MySQL kurmak yerine , üniversitede de kullandığımız gibi MSSQL kullanabilir miyim diye düşündüm. FreeBSD üzerinde MSSQL kurmak ve metin2 database'ini entegre etmek mümkün mü ?

:inside-out-hic-enerjim-yok:

Böyle bir şey mümkün mü net fikrim yok ancak, mssql in linux uyumluluğuna guvenilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Nihayetinde temelinde büyük oranda Windowsu baz alan bir veritabanı ve Linuxta ne kadar sağlıklı çalışır, nereye kadar yol almamızı sağlar gibi soru işaretleri doğuruyor.
Yani böyle bir şey mümkün olsa bile açıkçası ben önermem.

Böyle bir şey mümkün mü net fikrim yok ancak, mssql in linux uyumluluğuna guvenilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Nihayetinde temelinde büyük oranda Windowsu baz alan bir veritabanı ve Linuxta ne kadar sağlıklı çalışır, nereye kadar yol almamızı sağlar gibi soru işaretleri doğuruyor.
Yani böyle bir şey mümkün olsa bile açıkçası ben önermem.
Haklısın MySQL ile de idare ederim zaten komutlarda pek bir fark yok olsa da zaten internetten bakarım. Fakat illa windows ortamına geçilmesi gerek ise o zaman windows files arayışı içerisine geçebilirim

Geri